Топ-4 гусеничної техніки для війни в Арктиці

Топ-4 гусенична техніка війни в Арктиці. США. Китай. Росія. Швеція

Новий випуск програми «Зброя світу» розповість про сучасні військові розробки гусеничної техніки для дій в умовах Арктики, які здійснюють США, Китай, Росія та Швеція.

З 2018 року Пентагон шукає заміну гусеничним транспортерам М973 SUSV, що є версією шведського дволанкового зразка Hägglunds BV206, який закупленого у 80-х роках. Машина стала основним транспортом арктичних частин американської армії та Корпусу морської піхоти, але 2023 року її мають списати через неможливість подальшої експлуатації. Тож для її заміни американці реалізують програму Cold Weather All-Terrain Vehicle з попередньою потребою близько 200 одиниць. Цього року на закупівлю прототипів виділено понад 15 млн дол. Які зразки розглядаються, і що гусеничного мають Росія та Китай, що прагнуть закріпитися в Арктиці для вирішення власних економічних та геополітичних завдань, стане відомо з цього топу…

  • 00:00 Зброя світу #11
  • 00:03 Радянський всюдхід Витязь ДТ-30(П) (Росія). ДТ-10, ДТ-20. Тор-М2ДТ
  • 03:13 Китайський снігоболотохід JM-8 (Китай)
  • 05:39 Транспортер Bronco 3 (США, Сингапур). WARTHOG у Великобританії. Міномет SRAMS
  • 09:04 Всюдихід BvS 10 Beowulf (Великобританія, Швеція). BV206

«Зброя світу» – це глобальний відеопроєкт, який щотижня подає свіжу інформацію про найновіші розробки озброєння та військової техніки.

Інформаційний партнер проєкту – Ukrainian Military Pages.