ТЕХНІКА LIVE: ПТРК NLAW (MBT LAW) у дії

ТЕХНІКА LIVE: ПТРК NLAW (MBT LAW) у дії

Сполучене Королівство передало Україні понад 1000 протитанкових керованих ракет NLAW. Проєкт «Техніка LIVE» від «Чоловічого каналу» демонструє що це за зброя.

Система була створена шведською компанією SAAB в рамках проєкту Міністерства оборони Великої Британії Main Battle Tank and Light Anti-tank Weapon (MBT LAW) для заміни застарілих гранатометів LAW 80 і FFV AT 4. У виробництві складових NLAW залучено понад 14 британських компаній, а остаточне збирання виконує Thales Air Defence. У 2009 році новинка була прийнята на озброєння армії Великої Британії і це дало старт серійному виробництву. NLAW також є у збройних Силах Фінляндії, Швейцарії, Швеції, Люксембургу. Індонезія та Саудівська Аравія планують поповнити цією системою свої арсенали.

NLAW має перспективу послужити в цьому десятилітті. ПТРК має дальність стрільби до 800 метрів, вагу 12,5 кілограмів і коштує понад 20 000 фунтів за комплект. Може працювати в діапазоні температур від -38 до +63 градусів за Цельсієм. Початкова швидкість ракети 40 метрів за секунду, найвища – 200. Для активації системи і відкриття вогню достатньо 2-3 секунд. Як це відбувається, дивіться у свіжому випуску «Техніка LIVE»...

Підпишись на Ukrmilitary у Twitter »»