ТЕХНІКА LIVE: Як стріляє гранатомет SMAW-D та ПТРК Javelin?

ТЕХНІКА LIVE: Як стріляє гранатомет SMAW-D та ПТРК Javelin? Mark 153 SMAW – старший брат SMAW-D, що є його полегшеною версією

У свіжому випуску «Техніка LIVE» дивіться, як гранатомети SMAW-D та ПТРК FGM-148 Javelin прибули до України на фоні брязкання Росією зброєю та як їх застосовують у ЗС США та ЗСУ…

У ці вихідні Сполучені Штати Америки доправили в Україну два борти з летальним озброєнням та військовою допомогою. Перша партія допомоги загальною вагою у 90 тонн прибула до київського аеропорту «Бориспіль» у ніч на 22 січня. Другий борт з 80 тоннами військового майна керівництво оборонного відомства зустріло у неділю.

Окрім протитанкових ракет FGM-148 Javelin, американці вперше передали до України одноразові гранатомети SMAW-D або M141 Bunker Defeat Munition. На озброєнні армії США модернізований зразок перебуває з 1999 року і вже застосовувався у бойових діях в Афганістані та Іраку. Серед операторів SMAW-D також Ліван.

Ці гранатомети призначені для ураження укріплених конструкцій, зокрема, граната здатна пробити до 200 мм бетону, 300 мм цегли, або 2,1 метра мішків з піском. Бойову частину приводить в дію підривник в носовій частині, який може автоматично розрізняти тверді та м'які цілі. Наприклад, при ураженні мішків з піском, детонація затримується доти, поки снаряд не закопується в ціль. А при зіткненні з твердою ціллю вибух відбувається одразу. Прицільна дальність цілі, що рухається, близько 250 метрів, а нерухомій – 500 метрів.

Підпишись на Ukrmilitary у Twitter »»Проєкт «Техніка LIVE» задуманий для того, щоб здійснити мрію чоловіків хоча б на кілька хвилин. Бо він час від часу дозволить опинятись в унікальній автомобільній, військовій, іншій техніці, яку зможе осідлати мізерний відсоток українців. Мінімум монтажу, більше натурального звуку та відео з екшнкамер — такий рецепт реалістичного відеоролика з максимальним ефектом присутності. Інформаційний партнер проєкту – Ukrainian Military Pages.