Бойові модулі «Шквал» та «Стилет» пройшли порівняльні заводські випробування (відео)

Бойові модулі «Шквал» та «Стилет» фото © ukroboronprom.com.ua

Бойові модулі «Шквал» та «Стилет», які призначені для озброєння модернізованої ДП «Житомирський бронетанковий завод» БМП, пройшли порівняльні заводські випробування на одному з військових полігонів Житомирської області.

Під час випробувань фахівці ДП «Житомирський бронетанковий завод», що входить до складу ДК «Укроборонпром», інших підприємств-учасників концерну та Міністерства оборони України проаналізували точність, швидкість та ефективність роботи кожного бойового модуля. Такі випробування дозволяють обрати найкращий за всіма параметрами бойовий модуль для його подальшого використання на БМП. При цьому остаточне рішення щодо вибору належить Міноборони.

Бойовий модуль «Шквал» оснащений 30-мм гарматою ЗТМ-1, автоматичним гранатометом, 7,62-мм кулеметом, а також керованим ракетним озброєнням, яке призначене для знищення бронетехніки противника на відстані до 5 км. В цей же час бойовий модуль «Стилет» оснащений гарматою ЗТМ-2, посиленим бронюванням та аналогічним комплектом озброєння.

За точність роботи бойових модулів відповідають нові цифрові прицільні комплекси OTS-20.04-01 на бойовому модулі «Шквал» та «Трек-2-01» на бойовому модулі «Стилет». Обидва прицільні комплекси оснащені лазерним далекоміром та тепловізором, але використовують різні алгоритми управління вогнем.

Вогневі випробування, а також інші тести, які проводяться на військових та випробувальних полігонах дозволять фахівцям Міністерства оборони України отримати всебічну інформацію для ретельного аналізу та надати перевагу одному з бойових модулів. Після прийняття Міноборони свого рішення та формування замовлення, ДК «Укроборонпром» готовий розгорнути виробництво модернізованих БМП у визначеному обсязі.

Бойові модулі «Шквал» та «Стилет» Бойові модулі «Шквал» та «Стилет» Бойові модулі «Шквал» та «Стилет» Бойові модулі «Шквал» та «Стилет» Бойові модулі «Шквал» та «Стилет» Бойові модулі «Шквал» та «Стилет»Використані джерела:
Офіційний веб-сайт ДК «Укроборонпром»