Розформовані військові частини

* список неповний (доповнюється)

* незалежно від року розформування та існуючої на той час структури ЗСУ, всі військові частини умовно розподілені на три види: Сухопутні війська (включають всі частини які не увійшли до інших двох видів), Повітряні Сили (включають частини ВПС, ППО, ПС), Військово-Морські Сили.

за найменуванням частин | за роками


1992

Сухопутні війська:
СВ
177 ракетна бригада (9К72 «Ельбрус»)
в/ч 54210, смт. Ємільчине Житомирської області

Повітряні Сили:
авіація ПС ЗСУ стара емблема
230 бомбардувальний авіаційний полк (Су-24М)
в/ч 84993, с. Черляни Львівської області

1993

Повітряні Сили:
авіація Повітряних Сил стара емблема
146 гвардійський винищувальний авіаційний полк ППО (МіГ-25)
в/ч 23234, м. Васильків Київської області

Військово-Морські Сили:
стара емблема ВМСУ
U132 сторожовий корабель «СКР-112» (пр.159)
в/ч 00000

1994

Сухопутні війська:
СВ
162 ракетна бригада (9К72 «Ельбрус»)
в/ч 54232, м. Біла Церква Київської області

Повітряні Сили:
авіація Повітряних Сил стара емблема
30 окрема змішана авіаційна ескадрилья (Ми-2, Ми-8)
в/ч 12382, смт. Гончарівське Чернігівської області

авіація Повітряних Сил стара емблема
118 окремий авіаційний полк радіоелектронної боротьби (Як-28ПП)
в/ч 42039, м. Чортків Тернопільської області

авіація Повітряних Сил стара емблема
1270 навчальний авіаційний центр (підготовки льотного складу)
в/ч 18255, м. Бердянськ Запорізької області

1995

Сухопутні війська:
23 оаембр
23 окрема аеромобільна бригада
в/ч 51170, м. Кременчук
передана Прикордонним військам як 23-й аеромобільний прикордонний загін спецпризначення

Повітряні Сили:
авіація Повітряних Сил стара емблема
Чернігівське вище військове авіаційне училище льотчиків (ЧВВАУЛ)
м. Чернігів

1996

Повітряні Сили:
авіація Повітряних Сил стара емблема
29 бомбардувальний авіаційний полк (Су-24)
А2416 (в/ч 21323), м. Бердянськ Запорізької області

авіація Повітряних Сил стара емблема
179 винищувальний авіаційний полк ППО (МіГ-23МЛД)
А0000 (в/ч 21815), м. Стрий Львівської області

авіація Повітряних Сил стара емблема
270 зенітний ракетний полк (С-75)
А0000 (в/ч 12242), м. Стрий Львівської області

авіація Повітряних Сил стара емблема
339 винищувальний авіаційний полк ППО (МіГ-25)
А0000 (в/ч 65244), м. Дніпро

Військово-Морські Сили:
стара емблема ВМСУ
100 винищувальний авіаційний полк ВМС
А0000 (в/ч 45782), м. Саки АР Крим


стара емблема ВМСУ
3 бригада річкових кораблів
А0000, м. Ізмаїл
передана до складу ПВ України як Ізмаїльська окрема бригада прикордонних сторожових кораблів

стара емблема ВМСУ
U500 корабель управління «Дунай» (пр.трофейний, зав.№888, 1942) [5]
А0000, м. Ізмаїл (до 1995р. ССВ-10)
переданий до складу Прикордонних військ України, отримав б/н BG80

стара емблема ВМСУ
U906 рейдова несамохідна артилерійсько-мінно-торпедна баржа «БАМТ-14790» (пр.трофейний, зав.№нд, 1942) [5]
А0000, м. Ізмаїл

стара емблема ВМСУ
Артилерійський катер «АК-211» (пр.1204, зав.№ С-347, 1972) [5]
А0000, м. Ізмаїл
переданий до складу Прикордонних військ України, отримав ім'я «Лубни» (171, BG82)

стара емблема ВМСУ
Артилерійський катер «АК-246» (пр.1204, зав.№ С-329, 1971) [5]
А0000, м. Ізмаїл
переданий до складу Прикордонних військ України, отримав ім'я «Канів» (173, BG81)

стара емблема ВМСУ
Артилерійський катер «АК-397» (пр.1204, зав.№ С-666, 1969) [5]
А0000, м. Ізмаїл
переданий до складу Прикордонних військ України, отримав ім'я «Ізмаїл» (174, BG84)

стара емблема ВМСУ
Артилерійський катер «АК-563» (пр.1204, зав.№ С-660, 1968) [5]
А0000, м. Ізмаїл
переданий до складу Прикордонних військ України, отримав ім'я «Ніжин» (172, BG83)

1997

Сухопутні війська:
СВ
6298 база зберігання майна
А2013 (в/ч 43128), м. Черкаси

Військово-Морські Сили:
стара емблема ВМСУ
U755 морський рефрижераторний транспорт «Ялта» (пр.502Р, зав.№113, 1971) [5]
А0000, м. Ізмаїл (до 1997р. «Бузулук»)
отримано в незадовільному стані, відразу списано

стара емблема ВМСУ
U948 рейдовий катер заправник «РКЗ-461» (пр.363, зав.№345, 1952) [5]
А0000, м. Ізмаїл
переданий до складу Прикордонних військ України, отримав б/н BG806

1998

Сухопутні війська:
СВ
122 бригада зв'язку (лінійна)
А3095, м. Одеса
переформована у 2 окремий полк зв'язку в 1998 році (розформований)

стара емблема Сухопутних військ ЗСУ
281 навчальна артилерійська бригада
А0473 (в/ч 31827), с. Дівички Київської області
переформована у 6 навчальний центр (з 2003 р. полк)

Повітряні Сили:
авіація Повітряних Сил стара емблема
737 винищувальний авіаційний полк ППО (МіГ-23МЛД)
А0000 (в/ч 36853), м. Арциз Одеської області

1999

Сухопутні війська:
СВ
6 механізована дивізія
2280 в НГУ (в/ч 83020 48 мсд)
передана зі складу НГУ у 1999 році, переформована у 92 омбр, в/ч А0501

Військово-Морські Сили:
стара емблема ВМСУ
U150 ракетний катер «Конотоп» (пр.206МР, зав.№250, 1981)
А0000
безоплатно переданий Грузії, де отримав назву «Тбілісі» (б/н 302)

стара емблема ВМСУ
U209 корвет (малий протичовновий корабель) «Суми» (пр.1124М, зав.100, 1973) [1]
А0000 (до 1997р. МПК-43)

стара емблема ВМСУ
U422 малий десантний корабель «Краматорськ» (пр.1232.2, зав.№301, 1988) [1]
А0000 (до 1997р. МДК-57)

стара емблема ВМСУ
U533 плавуча ракетно-технічна база «Коломия» (пр.2001, зав.№626, 1971) [1]
А0000 (до 1997р. ПРТБ-13)

стара емблема ВМСУ
U702 пошуково-рятувальний корабель «Чернівці» (пр.596П, зав.№С-962, 1968) [1]
А0000 (до 1997р. прк «Баскунчак»)

стара емблема ВМСУ
U704 корабель управління «Івано-Франківськ» (пр.596П, зав.№С-961, 1968) [1]
А0000 (до 1997р. ку «Тамань»)

стара емблема ВМСУ
U861 артилерійський корабель «Світловодськ» (пр.254К, зав.№С-18, 1954) [1]
А0000 (до 1992р. випробувальне судно «ОС-35»)

2000

Повітряні Сили:
авіація Повітряних Сил стара емблема
184 гвардійський важкий бомбардувальний авіаційний полк (Ту-160)
А0000 (в/ч 26385), м. Прилуки Чернігівської області

авіація Повітряних Сил стара емблема
702 навчальний авіаційний полк (Л-39)
А4116 (в/ч 62508), м. Умань Черкаської області

Військово-Морські Сили:
стара емблема ВМСУ
U133 фрегат «Миколаїв» (пр.1135М, зав.№15, 1979) [2]
А0000 (до 1997р. скр «Безукоризненный»)

стара емблема ВМСУ
U134 фрегат «Дніпропетровськ» (пр.1135М, зав.№14, 1977) [2]
А0000 (до 1997р. скр «Беззаветный»)

стара емблема ВМСУ
U151 ракетний катер «Цюрупинськ» (пр.206МР, зав.№249, 1981) [2]
А0000 (до 1997р. Р-251)

стара емблема ВМСУ
U210 корвет (мпк) «Херсон» (пр.1124М, зав.№100, 1971) [2]
А0000 (до 1997р. МПК-52)

U423 мдк Горлівка
U423 малий десантний корабель «Горлівка» (пр.1232.2, зав.№С-303, 1991)
А0000, 5 брнк, оз. Донузлав смт. Новоозерне (до 1997р. МДК-93)
проданий Греції, переданий у березні 2001 р, отримав ім'я HS «Kerkyra» (Κέρκυρα)

стара емблема ВМСУ
U424 малий десантний корабель «Артемівськ» (пр.1232.2, зав.№С-32, 1990) [2]
А0000, 5 брнк, оз. Донузлав смт. Новоозерне (до 1997р. МДК-123)

стара емблема ВМСУ
U863 дослідне судно «Арциз» (пр.1236, зав.№303, 1972) [2]
А0000 (до 1997р. ОС-100)

стара емблема ВМСУ
Плавучий кран «Кагарлик» (пр.4ЛДГ, зав.№1668, 1953) [2]
А0000 (до 1997р. ПК-81005)

стара емблема ВМСУ
Базова несамохідна наливна баржа «БНН-86980» (пр.трофейний, зав.№нд, 1942) [5]
А0000, м. Ізмаїл (до 1997р. БНН-86980)

2001

Сухопутні війська:
СВ
48 окремий батальйон радіаційного хімічного, біологічного захисту
А0303 (в/ч 77017), смт. Гончарівське Чернігівської області

155 сап
155 гвардійський самохідний артилерійський полк
(САУ 2С3 «Акація», РСЗВ 9К51 «Град»)
А1802 (в/ч 59332), м. Сміла Черкаської області

209 ісбр
209 інженерно-саперна бригада
А1175 (в/ч 39226), м. Кременчук Полтавської області
переформована у 803 інженерний полк у 2001 році (який розформований у 2003 р.)

219 пмбр
219 понтонно-мостова бригада
А3136, м. Кам'янець-Подільський Хмельницької області
переформована у 275 базу зберігання ОіТ в 2001 році (яка розформована у 2004 р.)

Повітряні Сили:
авіація Повітряних Сил стара емблема
636 винищувальний авіаційний полк ППО (Су-15ТМ)
А0000 (в/ч 55758), м. Краматорськ Донецької області
з 21.08.1995 по 01.01.1997 - окрема авіаційна ескадрилья

авіація ПС ЗСУ стара емблема
947 бомбардувальний авіаційний полк (Су-24М)
А0000 (в/ч 15558), м. Дубно Рівненської області

2002

Сухопутні війська:
стара емблема СВ ЗСУ
23 понтонно-мостова бригада
А3955, м. Білгород-Дністровський Одеської області
переформована у 808 понтонно-мостовий полк у 2002 році

257 зрп
257 гвардійський зенітний ракетний полк (9К330 «Тор»)
А2242 (в/ч 81422), м. Яворів Львівської області

Повітряні Сили:
25 зрбр
25 зенітна ракетна бригада (9К81 С300В1)
А1181 (в/ч 68506), м. Стрий Львівської області

авіація Повітряних Сил стара емблема
202 навчальна авіаційна база (Л-39)
А0797, м. Умань Черкаської області

Військово-Морські Сили:
стара емблема ВМСУ
U890 катер-торпедолов «Малин» (пр.1388, зав.№2181, 1974) [3]
А0000 (до 1997р. ТЛ-1005)

2003

Сухопутні війська:
1 аемд
1 аеромобільна дивізія
А0220, м. Болград Одеської області

2 обрАА
2 бригада армійської авіації (Ми-24, Ми-8)
А1604, смт. Чорнобаївка Білозірського району Херсонської області
переформована у 11 полк АА в 2003 році

10 ісбр
10 інженерно-саперна бригада
А3817, м. Самбір Львівської області
переформована у 703 інженерний полк у 2003 році

22 омбр
22 окрема механізована бригада
А0000, м. Чернівці

45 аембр
45 окрема аеромобільна бригада
А1533, м. Болград Одеської області
переформована в 16 окрему механізовану бригаду

СВ
73 інженерний полк
А0000, м. Кам'янське (Дніпродзержинськ) Дніпропетровської області

СВ
101 понтонно-мостовий полк
А0000, м. Кам’янець-Подільський Хмельницької області

7 омбр
123 гвардійська ракетна бригада (9К79-1 «Точка-У»)
А1002 (в/ч 18303), м. Конотоп Сумської області

СВ
137 інженерний полк
А0000, м. Бахчисарай АР Крим

159 рбр
159 ракетна бригада (9К79 «Точка»)
А1575 (в/ч 11702), м. Кіровоград

161 омбр
161 окрема механізована бригада
А2075, м. Ізяслав Хмельницької області

210 пмбр
210 понтонно-мостова бригада
А0234 (в/ч 75110), м. Київ

Повітряні Сили:
авіація Повітряних Сил стара емблема
85 гвардійський винищувальний авіаційний полк (МіГ-29)
А0000, м. Старокостянтинів Хмельницької області

стара емблема Повітряних Сил ЗСУ (зрв)
100 зенітний ракетний полк (С-200, С-75, С-125)
А0000 (в/ч 26709), м. Запоріжжя

авіація Повітряних Сил стара емблема
318 окрема бойова вертолітна ескадрилья (Ми-8, Ми-9, Ми-24В, Ми-24П)
А0000 (в/ч 21274), м. Біла Церква Київської області

авіація стара емблема
511 окремий розвідувальний авіаційний полк (Су-24МР, МіГ-25РБ)
А0000 (в/ч 45155), аер.Буялик Одеської області

стара емблема Повітряних Сил ЗСУ (зрв)
4600 база зберігання озброєння і техніки (2К11 «Круг», КС-19, С-60)
А2963, с. Дзигівка Вінницької області

2004

Сухопутні війська:
стара нарукавна емблема СВ ЗСУ
1 бригада армійської авіації (Ми-24, Ми-8)
А2128 (в/ч 18365), м. Бердичів Житомирської області

5 омбр
5 окрема механізована бригада
Республіка Ірак

6 омбр
6 окрема механізована бригада
Республіка Ірак

СВ
14 інженерний полк
А3993, м. Острог Рівненської області

15 омбр
15 окрема механізована бригада
А0610, м. Хмельницький

27 омбр
27 окрема гвардійська механізована бригада
А0664, м.Білгород-Дністровський Одеської області

52 омбр
52 окрема механізована бригада
А0621, м. Артемівськ Донецької області

62 омбр
62 окрема механізована бригада
А0600, м. Бердичів Житомирської області

нарукавна емблема 90-го навчального центру
90 об'єднаний навчальний центр (автомобільних військ)
А2160, м. Подільськ (Котовськ) Одеської області

97 омбр
97 окрема гвардійська механізована бригада
А1766, м. Славута Хмельницької області

нарукавна емблема 199 гвардійської ракетної бригади
199 гвардійська ракетна бригада (9К79-1 «Точка-У»)
А0000 (в/ч 56000), с. Дівички Київської області

СВ
275 база зберігання озброєння і техніки
А3136, м. Кам'янець-Подільський Хмельницької області

нарукавна емблема 432 ракетної бригади (432 рбр, А0771)
432 ракетна бригада (9К79-1 «Точка-У»)
А0771 (в/ч 52959), м. Надвірна Івано-Франківської області

нарукавна емблема 459 ракетної бригади (459 рбр, А1667)
459 ракетна бригада (9К79-1 «Точка-У»)
А1667 (в/ч 92657, 14358), м. Біла Церква Київської області

761 орап
761 окремий розвідувальний артилерійський полк
А1676, м. Сміла Черкаської області

802 реап
802 реактивний артилерійський полк (РСЗВ 9К57 «Ураган»)
А3799 (в/ч 42762), м. Ковель Волинської області

803 іп
803 інженерний полк
А1175, м. Кременчук Полтавської області
до 2001 року 209 інженерно-саперна бригада

Повітряні Сили:
авіація Повітряних Сил стара емблема
48 окремий гвардійський розвідувальний авіаційний полк (Су-17М4Р, Су-24МР)
А0000, м. Коломия Івано-Франківської області

авіація Повітряних Сил стара емблема
185 гвардійський важкий бомбардувальний авіаційний полк (Ту-22М3)
А0000 (в/ч 21274), м. Полтава

стара емблема Повітряних Сил ЗСУ (зрв)
212 зенітний ракетний полк (С-200, С-125)
А4491 (в/ч 96443), м. Маріуполь Донецької області

стара емблема Повітряних Сил ЗСУ (зрв)
254 зенітний ракетний полк (2К12 «Куб»)
А0000 (в/ч 14951), м. Мукачево Закарпатської області

авіація ПС ЗСУ стара емблема
727 бомбардувальний авіаційний полк (Су-24М)
А0425, в/ч 64344, аер. Канатове Кіровоградської області

806 бап
806 бомбардувальний авіаційний полк (Су-24М)
А2406, м. Луцьк

Військово-Морські Сили:
стара емблема ВМСУ
9 окрема змішана морська авіаційна ескадрилья
А0000, смт. Новофедорівка АР Крим

316 омае
316 окрема морська авіаційна ескадрилья
А0000, м. Миколаїв

555 мвп
555 морський вертольотний полк
А0000 (в/ч 42933), м. Очаків Миколаївської області

U132 фр Севастополь
U132 фрегат «Севастополь» (пр.1135М, зав.№С-161, 1976) [4]
А0000 (до 1997р. скр «Разительный»)

Нарукавний знак ВМС
Корвет (сторожовий корабель) «Ізяслав» (пр.1124П, зав.№777) [4]
А0000

U152 рка Умань
U152 ракетний катер «Умань» (пр.206МР, зав.№246, 1979) [4]
А0000 (до 1997р. Р-260)

стара емблема ВМСУ
U709 морське водолазне судно (бот) «Енергодар» (пр.522, зав.№338, 1960) [4]
А0000 (до 1997р. ВМ-14)

стара емблема ВМСУ
U731 рейдовий водолазний катер «Миргород» (пр.РВ-376У, зав.№929, 1975) [4]
А0000 (до 1997р. РВК-493)

стара емблема ВМСУ
U761 морська суховант. баржа «Новгород-Сіверський» (пр.1526, зав.№334, 1959) [4]
А0000 (до 1997р. МБСС-5200)

стара емблема ВМСУ
U762 військовий транспорт «Рівне» (ран. вдк U400, U401) (пр.1171, зав.№300, 1971) [4]
А0000 (до 1982р. БДК-104, до 1997р. вдк «Илья Азаров»)

стара емблема ВМСУ
U804 плавучий кран «Сарни» (пр.Д-9030, зав.№53, 1983) [4]
А0000 (до 1997р. ПК-112025)

стара емблема ВМСУ
U813 енергетичне судно «Бердичів» (пр.440, зав.№443, 1966) [4]
А0000 (до 1997р. ЭНС-5)

стара емблема ВМСУ
U851 кабельне судно «Новий Буг» (пр.1274 (3245 тип «Яна»), зав.№1160, 1968) [4]
А0000 (до 1997р. «Цна»)

стара емблема ВМСУ
U862 дослідне судно «Коростень» (пр.106к, зав.№2, 1966) [4]
А0000 (до 1997р. ОС-237)

стара емблема ВМСУ
U943 буксирний катер «БУК-300» (пр.Т-63ож, зав.№2026, 1956) [4]
А0000 (до 1997р. БУК-300)

стара емблема ВМСУ
U950 плавучий док «ПД-19 Хмільник» (пр.1240, зав.№2, 1979) [4]
А0000 (до 1997р. ПД-26)

стара емблема ВМСУ
Морська суховантажна баржа «Біляївка» (пр.106, зав.№18) [4]
А0000

стара емблема ВМСУ
Плавуча казарма «ПКЗ-69» (пр.ДД-17, зав.№153, 1980?) [4]
А0000 (до 1997р. ПКЗ-69)

стара емблема ВМСУ
Рейдовий буксирний катер «РБК-60» (пр.363М, зав.№113) [4]
А0000

стара емблема ВМСУ
Рейдовий водолазний катер «РВК-5» (пр.РВ-376А, зав.№177, 1959) [4]
А0000 (до 1997р. РВК-5)

стара емблема ВМСУ
Рейдовий катер «Ширяєве» (пр.371У, зав.№240) [4]
А0000

стара емблема ВМСУ
Рейдовий катер «РК-1346» (пр.1390, зав.№7634) [4]
А0000

стара емблема ВМСУ
Рейдовий катер «РК-1036» (пр.376У, зав.№1871) [4]
А0000

стара емблема ВМСУ
Рейдовий катер «РК-936» (пр.376У, зав.№1657) [4]
А0000

стара емблема ВМСУ
Рейдовий катер «Сочі» (пр.РК-26С, зав.№13) [4]
А0000

стара емблема ВМСУ
Рейдовий катер «Регата» (пр.366, зав.№37) [4]
А0000

стара емблема ВМСУ
Рейдовий катер «Волга» (пр.233, зав.№659) [4]
А0000

стара емблема ВМСУ
Рейдовий катер (пр.ЛМ-4-87мк, зав.№547) [4]
А0000

стара емблема ВМСУ
Рейдовий катер (пр.ЛМ-4-87мк, зав.№578) [4]
А0000

стара емблема ВМСУ
Рейдовий катер (промірний бот) (пр.ЛМ-87мк, зав.№532) [4]
А0000

стара емблема ВМСУ
Рейдовий катер «Борей» (пр.ЛМ-87мк, зав.№547) [4]
А0000

стара емблема ВМСУ
Рейдовий робочий катер типу «Ритм-450» (пр.299, зав.№1370) [4]
А0000

стара емблема ВМСУ
Рейдовий робочий катер типу «Ритм-450» (пр.299, зав.№1371) [4]
А0000

стара емблема ВМСУ
Судно нафтосміттєзбірник «МУС-857» (пр.1515, зав.№3019, 1974) [4]
А0000 (до 1997р. МУС-857)

стара емблема ВМСУ
Щит-мішень №22 (пр.43116, зав.№нд, 1981-83) [4]
А0000 (до 1997р. №22)

2005

Сухопутні війська:
2 опз
2 окремий полк зв'язку
А3095, м. Одеса
до 1998 року 122 бригада зв'язку (лінійна)

7 омбр
7 окрема механізована бригада
Республіка Ірак

СВ
127 окрема механізована бригада
А0289, м. Феодосія АР Крим

Повітряні Сили:
стара емблема Повітряних Сил ЗСУ (зрв)
4613 база зберігання озброєння і техніки (2К11 «Круг», 9К81 С-300В1, КС-19, С-60)
А3640 (в/ч 63340), м. Черкаси

2006

Сухопутні війська:
СВ
16 окрема механізована бригада
А1533, м. Болград Одеської області

Повітряні Сили:
808 ортв ПРН
808 окремий радіотехнічний вузол попередження про ракетний напад
А3370, м. Севастополь

1056 ортв ПРН
1056 окремий радіотехнічний вузол попередження про ракетний напад
А3432, м. Мукачеве Закарпатської області

2007

Сухопутні війська:
СВ
60 окремий радіорелейний батальйон
А0324, м. Київ Київської області

2008

Сухопутні війська:
84 омбр
84 окрема механізована бригада
А0279, с. Перевальне АР Крим

Військово-Морські Сили:
U420 мдк Донецьк
U420 малий десантний корабель «Донецьк» (пр.1232.2, зав.№304, 1993)
А0550

2012

Сухопутні війська:
2 обрАА
3 полк армійської авіації (Ми-24, Ми-8)
А2595, м. Броди Львівської області
1994-2003рр – 3 бригада АА, у 2012 році переформований у 16 бригаду АА

11 іп
11 гвардійський інженерний полк
А0231, м. Бровари Київської області

СВ
12 окрема механізована бригада
А2613, м. Болград Одеської області

30 олвпз
30 окремий лінійно-вузловий полк зв'язку
А0870, м. Чернігів

59 зрп
59 зенітний ракетний полк
А3866, м. Володимир-Волинський Волинської області

1500 цпів
Навчальний центр підготовки інженерних військ
А0000, Кам’янець-Подільський Хмельницької області
до 2001 року 1500 центр підготовки інженерних військ

Повітряні Сили:
108 зрп
108 зенітний ракетний полк (9К37 «Бук-М1»)
А4527 (в/ч 36836), м. Золотоноша Черкаської області

137 зрбр
137 зенітна ракетна бригада (9К81 С300В1)
А3024 (в/ч 55579), м. Умань Черкаської області (до 1999 смт. Гончарівське)

Військово-Морські Сили:
U154 Каховка
U154 ракетний катер «Каховка» (пр.206МР, зав.№258)
А0000

старий Нарукавний знак ВМС
U156 ракетний корвет (ракетний катер) «Кременчук» (пр.1241.1, зав.№С-202)
А1752

Нарукавний знак ВМС
U207 корвет (малий протичовновий корабель) «Ужгород» (пр.1241.2, зав.№507)
А2295/А, оз. Донузлав смт. Новоозерне

U331 бтщ Маріуполь
U331 базовий тральщик «Маріуполь» (пр.1265, зав.№117)
А4278, 5 брнк, оз. Донузлав смт. Новоозерне

U511 нс Сімферополь
U543 навчальне судно (раніше сзрк U511) «Сімферополь» (пр.861М, зав.№31)
А4280, Севастопольський ВМІ, м. Севастополь

2013

Сухопутні війська:
СВ
8 окремий батальйон матеріального забезпечення
А1801, м. Рівне

11 оабр
11 окрема гвардійська артилерійська бригада
А1769, м. Тернопіль

13 army corp
13 армійський корпус (управління)
А0796, м. Рівне
переформоване в управління ОК «Захід»

29 орб
29 окремий розвідувальний батальйон
А1337, м. Рівне

стара нарукавна емблема Сухопутних військ ЗСУ
30 окремий батальйон радіаційного, хімічного, біологічного захисту
А0749, м. Подільськ (Котовськ) Одеської області

50 онзСпП
50 окремий навчальний загін спеціальної підготовки
А0759, м. Кіровоград

93 олвпз
93 окремий лінійно-вузловий полк зв'язку
А1735, м. Житомир

300 омп
300 окремий гвардійський механізований полк
А0264, м. Чернівці

307 об РЕБ
307 окремий батальйон радіоелектронної боротьби
А0804, м. Бердичів Житомирської області

Повітряні Сили:
стара емблема ПС ЗСУ
31 навчальний авіаційний центр
А3769, м. Гайсин Вінницької області

50 зрп
50 зенітний ракетний полк (75Р6 С-300ПС)
А4489, м. Феодосія АР Крим
переформований у групу дивізіонів 174 зрбр

Військово-Морські Сили:
U330 бтщ Мелітополь
U330 базовий тральщик «Мелітополь» (пр.1265, зав.№118)
А4276, 5 брнк, оз. Донузлав смт. Новоозерне

стара емблема ВМСУ
U431 суховантажна баржа (десантний катер) «Брянка» (пр.1785, зав.№34)
А0000, м. Очаків

стара емблема ВМСУ
U707 морське водолазне судно «Вільногірськ» (пр.522, зав.№340)
А0000, м. Севастополь

стара емблема ВМСУ
U754 морський транспорт озброєння «Джанкой» (пр.1823, зав.№1820)
А0000, м. Севастополь

стара емблема ВМСУ
U759 малий морський танкер «Бахмач» (пр.1844Д, зав.№10101)
А0000, м. Севастополь

стара емблема ВМСУ
U781 морський катер «Острог» (пр.14301, зав.№8)
А0000, м. Очаків

стара емблема ВМСУ
U931 рейдовий катер «РК-1935» (пр.Р-1415, зав.№16)
А0000

стара емблема ВМСУ
U948 судно-мішень «СМ-15» (пр.1784, зав.№55)
А0000

Нарукавний знак ВМС
Малий гідрографічний катер «МГК-1694» (пр.16830, зав.№41)
А0000

стара емблема ВМСУ
Рейдовий катер «Конотоп» (пр.Р-1415, зав.№11)
А0000

стара емблема ВМСУ
Рейдовий роз’їзний катер типу «Ритм-450» (пр.299, зав.№851385)
А0000

2014

Сухопутні війська:
51 омбр
51 окрема гвардійська механізована бригада
А2331, м. Володимир-Волинський Волинської області

Повітряні Сили:
40 ртбр
40 радіотехнічна бригада
А1656, м. Севастополь (втрачена при окупації АРК)

стара емблема Повітряних Сил ЗСУ (зрв)
55 зенітний ракетний полк (9К37 «Бук-М1»)
А4519, м. Євпаторія АР Крим (втрачений при окупації АРК)

стара емблема Повітряних Сил ЗСУ (зрв)
174 зенітна ракетна бригада (75Р6 С-300ПС)
А3009 (в/ч 48589), м. Севастополь (втрачена при окупації АРК)

Військово-Морські Сили:
24 дивізіон річкових катерів
24 окремий дивізіон річкових катерів
А1368, ЗВМБ

25 обрдн
25 окремий береговий ракетний дивізіон
А2291, м. Севастополь мис Фіолент (втрачений при окупації АРК)

85 обрдн
85 окремий береговий ракетний дивізіон
А2290, м. Севастополь с. Резервне (втрачений при окупації АРК)

стара емблема ВМСУ
191 навчальний центр ВМС
А4591, м. Севастополь (втрачений при окупації АРК)

СВМБ
Севастопольська військово-морська база
А4408, м. Севастополь (втрачена при окупації АРК)

U01 ПЧ Запоріжжя
U01 підводний човен «Запоріжжя» (пр.641, зав.№260)
А4430, м. Севастополь (втрачений при окупації АРК)

U155 корвет Придніпров'я
U155 ракетний корвет (ракетний катер) «Придніпров'я» (пр.1241.1Т, зав.№200)
А1750, 1 брнк, м. Севастополь (втрачений при окупації АРК)

U205 крв Луцьк
U205 корвет (малий протичовновий корабель) «Луцьк» (пр.1124М, зав.№12)
А0793, 5 брнк, м. Севастополь (втрачений при окупації АРК)

U208 крв Хмельницький
U208 корвет (мпк) «Хмельницький» (пр.1241.2, зав.№512)
А4274, 5 брнк, м. Севастополь (втрачений при окупації АРК)

U209 крв Тернопіль
U209 корвет (мпк) «Тернопіль» (пр.1124М, зав.№013)
А3304, 5 брнк, м. Севастополь (втрачений при окупації АРК)

стара емблема ВМСУ
U240 протидиверсійний катер «Феодосія» (пр.П-1415, зав.№831)
А2865/Б, оз. Донузлав смт. Новоозерне (втрачений при окупації АРК)

U310 мтщ Чернігів
U310 морський тральщик «Чернігів» (пр.266М, зав.№928)
А4442, 5 брнк, оз. Донузлав смт. Новоозерне (втрачений при окупації АРК)

стара емблема ВМСУ
U311 морський тральщик «Черкаси» (пр.266М, зав.№950)
А4434, 5 брнк, оз. Донузлав смт. Новоозерне (втрачений при окупації АРК)

U402 вдк К.Ольшанський
U402 вдк «Костянтин Ольшанський» (пр.775, зав.№775/21)
А4289, 5 брнк, оз. Донузлав смт. Новоозерне (втрачений при окупації АРК)

U510 КУ Славутич
U510 корабель управління «Славутич» (пр.1288.4, зав.№902)
А0247, 1 брнк, м. Севастополь (втрачений при окупації АРК)

стара емблема ВМСУ
U705 рятувальне буксирне судно «Кременець» (пр.714, зав.№315)
А0000, м. Севастополь (втрачений при окупації АРК)

стара емблема ВМСУ
U891 катер-торпедолов «Херсон» (пр.1388)
А2865А, 5 брнк (втрачений при окупації АРК)

стара емблема ВМСУ
U951 навчально-тренувальне судно «Велика Олександрівка» (пр.254)
А0000, оз. Донузлав смт. Новоозерне (втрачений при окупації АРК)

стара емблема ВМСУ
U954 судно нафтосміттєзбірник «МУС-482» (пр.14630, зав.№8004)
А0000, м. Севастополь (втрачений при окупації АРК)

2015

Сухопутні війська:
5 бтро
5 батальйон територіальної оборони («Прикарпаття»)
В0120, Івано-Франківська область

стара емблема Сухопутних військ ЗСУ
6 навчальний артилерійський полк
А0473, с. Дівички Київської області

8 АК
8 армійський корпус (управління)
А1494, м. Житомир

ВСП
18 навчальний центр Військової служби правопорядку
А1395, м. Харків

2016

Сухопутні війська:
6 омпб
6 окремий мотопіхотний батальйон («Збруч»)
В2233 (кол. 6 бТрО Тернопільської обл)
на його базі створений батальйон охорони 19 рбр

7 омпб
7 окремий мотопіхотний батальйон
В0122 (кол. 7 бТрО Хмельницької обл)
на його базі створений батальйон охорони 44 оабр
14 омпб
14 окремий мотопіхотний батальйон («Черкаси»)
В2332 (кол. 14 бТрО Черкаської обл)
на його базі створений батальйон охорони 26 абр

старий СВ
19 окремий мотопіхотний батальйон
В2326 (кол. 19 бТрО Миколаївської обл)
на його базі створений батальйон охорони 40 абр

25 опмз
25 окремий полк матеріального забезпечення
А1559, м. Балта Одеської області
переформований у 183 обмз ОК «Південь»

39 омпб
39 окремий мотопіхотний батальйон
В1603 (кол. 39 бТрО Дніпропетровської обл)
на його базі створений батальйон охорони 55 оабр

41 омпб
41 окремий мотопіхотний батальйон
В3137 (кол. 41 бТрО Чернігівської обл)
на його базі створений батальйон охорони 27 реабр

45 омпб
45 окремий мотопіхотний батальйон
В0414 (кол. 5 батальйон охорони)
на його базі створений батальйон охорони 43 оабр

777 опмз
777 окремий полк матеріального забезпечення
А1461, м. Бережани Тернопільської області
переформований у 182 обмз ОК «Захід»

2018

Сухопутні війська:
механізовані війська
4 окремий мотопіхотний батальйон
А4323 (кол. 4 бТрО Закарпатської обл, В0124)
переформований у лінійний батальйон 128 огшбр

2019

Військово-Морські Сили:
Нарукавний знак ВМС
A722 (U722) протипожежний катер «Борщів» (пр.364, зав.№366, 1954)
А0000, м. Одеса

Нарукавний знак ВМС
A728 (U728) протипожежний катер «Євпаторія» (пр.364, зав.№369, 1953)
А0000, м. Одеса

Нарукавний знак ВМС
A760 (U760) малий морський танкер «Фастів» (пр.1844, зав.№102, 1981)
А1728, м. Одеса

Нарукавний знак ВМС
A932 (U932) рейдовий катер «РК-1942» (пр.371У, зав.№902, 1984)
А0000, м. Одеса

Нарукавний знак ВМС
A955 (U955) несамохідний плавучий склад «Золотоноша» (пр.814М, зав.725, 1986)
А0000, м. Одеса



за найменуванням частин | за роками


Використані джерела:
[1]  Розпорядження КМУ від 11.06.1999 № 557-р "Про виключення із складу Військово-Морських Сил кораблів у зв'язку із закінченням установлених строків служби"
[2]  Розпорядження КМУ від 29.11.2000 № 475-р "Про виключення із складу Військово-Морських Сил кораблів і суден у зв'язку із закінченням установлених строків їх служби"
[3]  Розпорядження КМУ від 13.03.2002 № 111-р "Про виключення із складу ВМC катера-торпедолова "Малин"
[4] Розпорядження КМУ від 30.11.2004 № 875-р "Про виключення із складу ВМС кораблів, катерів та суден"
[5]  Звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо фактів розкрадання в Збройних Силах України та підриву обороноздатності держави у період з 2004 по 2017 роки
Розпорядження КМУ від 28.07.2008 № 999-р "Про погодження рішення щодо виключення із складу Військово-Морських Сил Збройних Сил малого десантного корабля на повітряній подушці "Донецьк"
Розпорядження КМУ від 24.10.2012 N 814-р (про передислокацію до Севастополю кораблів "Хмельницький", "Луцьк", "Тернопіль")
Розпорядження КМУ від 07.11.2012 № 878-р "Про погодження рішень щодо виключення із складу Військово-Морських Сил Збройних Сил бойових кораблів (катерів) та суден (кораблів) забезпечення"
Розпорядження КМУ від 17.10.2013 № 805-р "Про погодження рішень щодо виключення із складу Військово-Морських Сил Збройних Сил бойових кораблів (катерів) та суден (кораблів) забезпечення"
Наказ МОУ від 16.09.2019 №494 "Про виключення зі складу ВМС ЗСУ суден (кораблів та катерів) забезпечення"
Наказ Командира військової частини А0796 від 18.01.2003 № 9 «Про розформування військової частини А2075»
Постанова Вищого господарського суду України від 21.12.2010 № 32/150-10 (щодо А0279)
Постанова Київського апеляційного суду господарського суду від 06.04.2009 № 38/68-29/570 (щодо А3432, А3370) Постанова Одеського окружного адміністративного суду від 29.10.2009 № 2-а-2106/09/1570 (щодо А1533, А0664)
Рішення Апеляційного суду Хмельницької області від 22.06.2006 № 103307( щодо А0610, А0857)
Ухвала військового суду Сімферопольського гарнізону від 12.02.2007 № 2-162/2004 (щодо А0289)
Ухвала суду № 712/13544/13-ц (щодо А4527)
Ухвала Мукачівського міськрайонного суду від 05.11.2007 № 2-a-178\07 (щодо А3432)
Сайт ветеранов 8-й отдельной армии ПВО 8oapvo.net
Другий етап реформування Інженерних військ Збройних Сил України (2000–2013 рр) / І. В. Красота // Військово-науковий вісник. - 2018. - Вип. 29. - С. 25-33