Резервістам дозволили зберігати отримане майно вдома

форма ЗСУ

Громадянам, які уклали контракт на проходження служби у військовому резерві, відтепер дозволяється зберігати вдома отримане у військовій частині майно особистого користування.

Це визначає наказ Міністерства оборони № 306 від 10.06.2019 року, повідомляє АрміяInform.

Зазначеним наказом, який набув чинності 27 серпня, внесені зміни до наказу Міноборони 29.04.2016 № 232 «Про речове забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України».

У документі зазначається: «Особи, які уклали контракт на проходження служби у військовому резерві Збройних Сил України, зберігають майно особистого користування за місцем проживання; інвентарне майно після виконання обов’язків служби у військовому резерві здається до військової частини».

Під майном особистого користування мається на увазі костюм польовий, футболка, черевики з високими берцями («берці»), кашкет польовий (кепі бойове) тощо.

— Це зроблено для того, щоб військовослужбовець прибував на збори у своїй формі одягу, тим самим уникнувши обезлічування речового майна та особисто відповідав за його стан, — розповів заступник начальника Центрального управління речового забезпечення Збройних Сил України Тилу Збройних Сил України полковник Віталій Носуленко. — При цьому визначено завдання командирам і начальникам служб, що під час проведення зборів вони організовують перевірку якісного стану форми. Якщо військовослужбовець її «вбив» поза службою, то відновлює за власний кошт.

форма ЗСУ

Також резервісти, згідно із новим наказом, мають право після закінчення строку контракту отримане майно особистого користування, строки носіння (експлуатації) якого не вичерпано, залишити собі, відшкодувавши його залишкову вартість.

Простіше кажучи, камуфляж, наприклад, коштує 1000 гривень і його термін носіння 2 роки. Військовослужбовець проходив у ньому рік. Тож він може, за бажанням, сплатити половину його вартості й залишити собі. Якщо такого бажання немає, то просто здати особисте майно на склад військової частини.