НДІХП створює два нові зразки реактивних вогнеметів

НДІХП створює два нові зразки реактивних вогнеметів

Державний науково-дослідний інститут хімічних продуктів у ініціативному порядку продовжує модернізацію лінійки реактивних піхотних вогнеметів.

Зокрема створюються два нові зразки, повідомляє інформагенція Міністерства оборони «АрміяInform» з посиланням на начальника одного з відділів підприємства Андрія Саприкіна.

Йдеться про штурмовий вогнемет РПВ-18 вагою до 8 кг (за рахунок модернізації РПВ-16) для застосування в умовах міста, а також вогнемет підвищеної дальності й могутності РПВ-20ПДМ (у габаритах РПВ-16) із прицільною дальністю пострілу до 1500 м, який оснастять значно потужнішим термобаричним пострілом.

Нагадаємо, що РПВ-16 сконструйовано на основі пускового контейнера довжиною 900 мм із діаметром внутрішнього каналу 93 мм. Зовні розміщено діоптричний приціл для стрільби на дальність 600 м із можливістю встановлення оптичного пристрою для стрільби до 1 км.

Постріл із РПВ-16 виконується за допомогою пускового пристрою ПП РПВ-16, приєднаного до пускового контейнера безпосередньо перед використанням. Цей пристрій має запобіжний механізм, який знімається перед пострілом. Натискання на спусковий гачок генерує електричний імпульс, що запалює реактивний двигун вогнемета.

Для нього розроблено термобаричну бойову частину ТБЧ РПВ-16 вагою 4 кг, споряджену термобаричною сумішшю об’ємного вибуху, здатну знищувати живу силу й легкоброньовану техніку противника. Вона має циліндричний корпус, оснащений напівсферичним обтічником. Ззаду на корпусі розміщено розкладні стабілізатори. Також у хвостовій частині кріпиться реактивний пороховий двигун для викиду ТБЧ із пускової труби на задану відстань до цілі.

НДІХП створює два нові зразки реактивних вогнеметів

Влучивши у ціль, підривається і розпорошується заряд бойової частини, утворюючи хмару аерозолю (діаметром 7-8 м), що за рахунок турбулентності змішується з повітрям. За 0,2 секунди аерозоль вибухає, формуючи вогняну хмару об’ємом 120 кубометрів. Температура згоряння такого аерозолю сягає 2500°C. Бойова частина додатково має осколковий ефект, що уражає супротивника на відстані понад 25 м.


Щоб мати можливість залишати коментарі перейдіть на веб-версію