Спецтрансляції UA: ПЕРШИЙ до Дня пам'яті захисників України

Спецтрансляції UA: ПЕРШИЙ до Дня пам'яті захисників України

У суботу, 29 серпня, до Дня пам’яті захисників України суспільний телеканал UA: ПЕРШИЙ покаже поминальну панахиду за загиблими, тематичні документальні фільми та програми.

О 9:00 UA: ПЕРШИЙ покаже документальний фільм «93: Бій за Україну». Стрічка режисерки Лідії Гужви й військового Вадима Вейді розповідає про бойових шлях 93-ї окремої механізованої бригади. Про найгарячіші 18 місяців початку війни на сході України діляться спогадами бійці, багатьох із яких уже немає серед живих.

О 10:00 хвилинною мовчання вшанують пам’ять загиблих захисників України.

Об 11:55 на Михайлівській площі Києва розпочнеться вшанування пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України. Суспільна студія транслюватиме поминальну панахиду за загиблими під проводом Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія й церемонію покладання квітів на площі біля Михайлівського Золотоверхого собору. У студії працюватиме ведуча Дарія Гірна, яка коментуватиме заходи з нагоди Дня пам’яті захисників України.

О 13:30 відбудеться показ спецпроєкту Суспільного «Іловайськ 08.2014» про героїзм українських військовослужбовців, які потрапили в «Іловайський котел». Матері загиблих воїнів, їхні побратими й військова медсестра розкажуть усю правду про страшну трагедію. Другу серію спецпроєкту дивіться о 20:30.

О 14:45 телеканал UA: ПЕРШИЙ покаже власний документальний проєкт «Мирний птах». Робота режисерки-документалістки Сніжани Потапчук розповідає історію родини Старченків, яких за допомогу українській армії внесли до «чорного списку» так званої «ЛНР».

О 15:45 дивіться документальний проєкт режисерки Сніжани Потапчук «Синдром війни. Я повернувся». Герої фільму — кавалер ордена Богдана Хмельницького III ступеня Кирило Недря та військовий медик Роман Бабич, який урятував життя 600 захисників, — розповідають про свій період адаптації в суспільстві після війни.

Читати також:Тринадцять стрічок, які розповідають про війну проти України