
Сьогодні в Україні близько 60% озброєння та військової техніки, що використовується на полі бою, вироблено приватним бізнесом.
Розповів в інтерв’ю Укрінформу виконавчий директор Української ради зброярів Ігор Федірко.
«Ми в Українській раді зброярів підрахували, що 60% озброєння та техніки сьогодні виготовляє приватний виробник, 40% — державний. Проте у ціновому еквіваленті це співвідношення є дзеркальним — десь 60–65% у грошовому вимірі виробляють саме державні компанії. Тому що це ракетне озброєння, важка техніка, танки, бронетранспортери — класична військова техніка, коштовна, тож тут перевага за державним сектором», — сказав Федірко.
Водночас майже всю палітру наявних на сьогодні БпЛА виготовляють приватні виробники. Також саме бізнес лідирує у виготовленні засобів радіоелектронної боротьби, радіоелектронної розвідки, оптики, тепловізійної техніки, наземних роботизованих комплексів тощо.
«Приватний бізнес потроху починає заходити й у сектор класичного озброєння — дрон-ракети, броньована техніка. Вже 85% виробництва легкої бронетехніки закриває приватний бізнес. Єдине, що стримує розвиток у цьому секторі, — високий фінансовий поріг входу. Таке виробництво потребує коштовного обладнання, великих виробничих площ», — додав Федірко.
«Сьогодні маємо майже 700 приватних підприємств. І ще понад 2 тисячі стартапів та r&d-компаній, які от-от приєднаються до цієї великої родини. Якщо хоча б 10% з них доживуть до стадії масового продукту, це означатиме, що ще приблизно на третину зросте кількість приватників в ОПК. Звичайно, це стало можливим тільки завдяки дерегуляції. Нещодавно Мінстратегпром підтримав можливість передавання робочої конструкторської документації від держпідприємств приватному бізнесу — задля масштабування виробництва», — сказав він.