Чотири сценарії для України від Центру геополітики JPMorgan Chase: «Корея», «Ізраїль», «Грузія» і «Білорусь»

о 16:13
Навіть у найкращому сценарії Україна не досягне повного суверенітету над усією територією

За нинішніх темпів просування рф контролюватиме всю Україну приблизно за 118 років.

«Оскільки Європі не вистачає зброї, Україні — солдатів, США — терпіння, а трансатлантична єдність занепадає, Зеленський, ймовірно, цього року буде змушений прийняти домовленість з росією, яка призведе до заморожування бойових дій, але не досягне всеосяжної мирної угоди», — вважають у Центрі геополітики JPMorgan Chase.

Тривалість будь-яких домовленостей залежатиме від того наскільки путін буде задоволений поступками України та Заходу. А чим слабші гарантії безпеки отримає Україна, тим більше поступок їй доведеться проковтнути — нейтралітет, демілітаризація, роззброєння, територія тощо — або ризикувати поверненням до активних бойових дій.

Загалом у Центрі геополітики JPMorgan Chase вважають, що угода може з'явитися наприкінці червня та бачать чотири можливі результати, до яких вона привести у підсумку, кожен з них має аналогію з іншими країнами:

Сценарій «Південна Корея» — 15% імовірності

Україна не отримає членства в НАТО або повної територіальної цілісності, але матиме гарантії безпеки, зокрема присутність військ країн ЄС та підтримку США. Це дозволить 80% території, що залишається під контролем Києва, розвиватися як незалежній демократичній державі. Залучення $300 мільярдів заморожених російських активів могло б стати основою для відновлення.

Сценарій «Ізраїль» — 20% імовірності

Підтримка Заходу буде потужною, але без безпосередньої військової присутності. Україна створить власну систему стримування, але загроза залишатиметься постійною. Путін може вимагати послаблення санкцій і дипломатичних поступок.

Сценарій «Грузія» — 50% імовірності

Україна не отримає ані іноземних військ, ані достатньої військової підтримки. Зовнішня допомога згасатиме, економіка сповільниться, а курс на інтеграцію із Заходом фактично зупиниться. Відбудеться поступове повернення до зони впливу рф.

Сценарій «Білорусь» — 15% імовірності

У разі скорочення підтримки з боку США росія здобуде стратегічну перемогу, перетворить Україну на васальну державу, а світовий порядок після Другої світової буде зруйнований (наче він ще не зруйнований, — коментар ump).

«Навіть у найкращому сценарії Україна не досягне повного суверенітету над усією територією», — зазначають аналітики. Водночас вони вказують, що перемога України можлива тільки за умови потужної, скоординованої підтримки Заходу.

Про авторів

Дерек Чоллет
Дерек Чоллет (Derek Chollet) — керуючий директор Центру геополітики JPMorganChase. Він обіймав керівні посади в Державному департаменті США, Пентагоні, Білому домі, Конгресі та численних дослідницьких установах, а також був головним радником кількох державних секретарів і міністрів оборони.

Lisa Sawyer
Ліза Сойєр (Lisa Sawyer) є виконавчим директором Центру геополітики JPMorganChase. Останнім часом вона працювала заступником помічника міністра оборони з питань політики в Європі та НАТО, а раніше була спеціальним радником віцепрезидента з питань, пов’язаних з Європою, Росією та обороною.