МОУ допустило до служби роботизовані вогнемети

о 16:15
НРК KRAMPUS призначений для виконання штурмових та оборонних завдань

Міністерство оборони кодифікувало і допустило до експлуатації у підрозділах Збройних Сил України мобільний вогнеметний ударний комплекс KRAMPUS українського виробництва, повідомляє Міноборони.

Наземний роботизований комплекс (НРК) призначений для виконання штурмових та оборонних завдань. Він обладнаний відеокамерами та бойовим модулем з чотирма реактивними піхотними вогнеметами РПВ-16, українського виробництва.

РПВ-16 оснащений реактивною гранатою із термобаричною сумішшю. При цьому фугасна дія 93-мм еквівалентна артилерійському снаряду великого калібру. Тому ця переносна зброя здатна знищувати живу силу противника навіть за потужними укриттями, а також легкоброньовану техніку, на відстані близько одного кілометра.

НДІХП створює два нові зразки реактивних вогнеметів

Повідомляється, що НРК KRAMPUS має компактні розміри та вагу, поміщається у кузов пікапа, мікроавтобуса або на причіп. Обладнаний двома безшумними електричними двигунами й гусеничним шасі, що забезпечує високу прохідність. Комплекс має ребостійкі канали управління, працює у холод, спеку, сніг, дощ. Акумуляторів вистачає на кілька годин безперервного руху. Може тривалий час працювати на позиції у режимі чергування.

Також Міноборони інформує, що від початку повномасштабного вторгнення відомство кодифікувало і допустило до експлуатації у Силах оборони понад 80 наземних роботизованих комплексів, більшість з яких — українського виробництва. У 2023 році оборонне відомство кодифікувало майже десяток НРК вітчизняного виробництва, торік — понад 50. Від початку 2025 року — понад два десятки.

Вітчизняні НРК виконують завдання із розвідки, мінування та розмінування різними способами, логістики, евакуації, патрулювання тощо. Оснащені бойовими модулями наземні дрони ведуть штурмові та оборонні дії. Є також НРК-камікадзе.