40-мм автоматичний гранатомет УАГ-40

24.01.16 14:59
U. M. P.

УАГ-40 (універсальний автоматичний гранатомет калібру 40 мм) - 40-мм автоматичний станковий гранатомет зі стрічковим живленням.

Розробник: КБ «Точні механізми».

Виробник: ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському» (раніше ПАТ «Завод «Ленінська кузня»)

Призначений для ураження живої сили і вогневих засобів противника у відкритих окопах і за природними складками місцевості (в потоках, ярах, на зворотних схилах гір), а також в укріплених позиціях і легкоброньованій техніці.

Механізм УАГ-40 побудований на основі автоматики з вільним затвором. Накол капсуля і постріл відбуваються в накаті затвора. Подача гранат - стрічкова (американська металева стрічка М 16). Гранати - високошвидкісні, використовуються всі існуючі типи гранат стандарту НАТО.

УАГ - 40 має систему пониження імпульсу віддачі. Це фрикційний демпфер затвора, дульне гальмо і триступеневу нарізку ствола (кількість нарізів 6-12-24).

Управління гранатометом здійснюється двома рукоятками, розташованими в задній частині корпусу або однією рукояткою і плечовим упором. Для зручності оператора рукоятки можуть займати горизонтальне або вертикальне положення. Права рукоятка оснащена спусковий клавішею. Спускова клавіша має два режими - для одиночних пострілів і для серійних.

Спускова клавіша і затвор обладнані фіксаторами, які виключають несанкціонований постріл в будь-яких умовах, включаючи падіння, тряску, вібрацію, удари з будь-якого боку. Для зручності та надійності обидва фіксатори управляються одним важелем.


Тактико-технічні характеристики
Калібр, мм:40х53
Механізм:вільний затвор, стрільба з відкритого затвору
Максимальна довжина, мм:960
Довжина ствола, мм:460
Шаг нарізів, мм:1220
Кількість нарізів:6/12/24
Початкова швидкість гранати, м/с:240
Темп стрільби, постр/хв.:400
Прицільна дальність, м:1500
Максимальна дальність пострілу, м:2200
Маса без боєприпасів та станку, кг:17
Маса станку-треноги, кг:14


U. M. P.


На озброєнні (використання)
Може встановлюватися на бойові модулі.

U. M. P. УАГ-40 у складі бойового модуля «Кіборг»Використані джерела:
Веб-сайт ПАТ «Завод «Ленінська кузня»

довідник озброєння і військової техніки