ЗС України отримали 40 автомобілів HMMWV у медичній модифікації

06.12.17
HMMWV M1152 Burtek B4731 Ambulance module

Під час робочої поїздки до Львівської області Президент передав Збройних Сил України сертифікати на 40 одиниць медичних машин «Хаммер».

«Всі сорок автівок роз'їдуться одразу звідси по бойових бригадах в зоні проведення АТО. І з першого дня будуть працювати на українське військо, українського воїна», - зазначив Порошенко. Він подякував присутньому на заході виконавчому віце-президенту компанії AM General з питань міжнародних оборонних програм Лоуренсу Платту за цей важливий для наших воїнів внесок.

Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Ukrainian Military PagesUkrainian Military Pages Ukrainian Military Pages Міжнародний центр миротворчості та безпеки, 06.12.2017

Перші п'ять подібних автомобілів (HMMWV M1152 Burtek B4731 Ambulance module) були передані Збройним Силам України 27 серпня 2016 року та були розподілені до 80-ї окремої десантно-штурмової бригади та 36-ї окремої бригади морської піхоти.

Машина може перевозити чотирьох пацієнтів на ношах або шість сидячих. Кабіна для пацієнтів обладнана системами опалення та кондиціювання, а також подачі кисню для шістьох хворих і всіма необхідними засобами для надання першої невідкладної медичної допомоги.

Нагадаємо, що крім медичних автомобілів HMMWV, у 2015 році Україна отримала 30 броньованих автомобілів HMMWV М1114 UAH та 100 у неброньованій модифікації М998, які окрім двох автомобілів М1114 пішли на озброєння ЗСУ. Також деяку кількість автомобілів отримано в 2015-2016 роках у вигляді базових машин для контрбатарейних РЛС AN/TPQ-36 та не менше шести броньованих HMMWV передано Державній прикордонній службі.

Читати також: Багатоцільовий автомобіль HMMWV: служба в ЗСУ

Загалом, 11 березня 2015 року, Сполученими Штатами Америки було схвалено рішення щодо надання Україні, у рамках допомоги нелетальною зброєю, 230 військових автомобілів HMMWV, в тому числі 30 важких броньованих і 200 в стандартній комплектації.


Читати новини від Ukrainian Military Pages у Telegram


Використані джерела:
Офіційне інтернет-представництво Президента України www.president.gov.ua

довідник озброєння і військової техніки