Військові частини ЗСУ, МВС на території АРК та Севастополя станом на 01.02.2014

фото українських військових кораблів

Перелік військових частин Збройних Сил України та Міністерства внутрішніх справ на території Автономної Республіки Крим і Севастополя до початку російської агресії, станом на 01.02.2014


Військово-Морські Сили

Командування Військово-Морських Сил (в/ч А0225, м. Севастополь):

  • Командний центр ВМС (в/ч А1797, Севастополь)
  • Управління зв’язку та інформаційних систем (в/ч А0776, Севастополь)
  • Розвідувальне управління (в/ч А2240, Севастополь)
  • Центр військ берегової оборони (в/ч А2542) 
  • 48 комендатура охорони та забезпечення (в/ч А0840, Севастополь)

13 фотограмметричний центр (в/ч А3674, АРК, Сімферополь)

28 гарнізонний будинок офіцерів (Севастополь)

30 командно-розвідувальний центр (в/ч А3318, Севастополь)

Центр радіоелектронної розвідки (в/ч А4368, Севастополь)

Пункт управління (системою зв’язку ВМС) (в/ч А1360, Севастополь, Ленінський)

37 окремий полк зв'язку та управління (в/ч А4416, Севастополь)

38 управління експлуатації спеціальних об'єктів (в/ч А2248, Севастополь, с. Фруктове)

47 інформаційно-телекомунікаційний вузол (в/ч А4410, Сімферополь)

56 окремий батальйон охорони та обслуговування (в/ч А0235, Севастополь)

71 вузол фельд'єгерсько-поштового зв'язку (в/ч А1921, Севастополь).

72 центр (інформаційно-психологічних операцій) (в/ч А4398, Севастополь)

79 інформаційно-телекомунікаційний вузол (в/ч А2398, Сімферополь)

Центр контролю безпеки інформації ВМС ЗСУ (в/ч А4362, АРК, Сімферополь)

102 автоматизований центр передачі та обробки інформації (в/ч А4362, АРК, Сімферополь)

104 окремий передавальний радіоцентр (в/ч А4374, АРК, Білогірський р-н, с. Зеленогірське)

114 розрахунково-аналітична станція (Севастополь)

133 центр криптографічного та технічного захисту інформації (в/ч А3346, Севастополь)

537 вузол фельд'єгерсько-поштового зв'язку (в/ч А1956, АРК, Сімферополь)

Академія військово-морських сил імені П.С. Нахімова (Севастополь)

  • Навчально-тренувальний центр морських операцій
  • 1-й дивізіон навчальних кораблів АВМС
    • навчальний катер U540 «Чигирин» пр. УК-3 (1984)
    • навчальний катер U541 «Сміла» пр. УК-3 (1985)
    • навчальний катер U542 «Нова Каховка» пр. УК-3 (1986)

191 навчальний центр ВМС ЗСУ (в/ч А4591, Севастополь)

Випробувальний полігон злітно-посадкових систем «Нитка» (в/ч А2505, смт Новофедорівка)

Науково-дослідний центр ВМСУ «Державний океанаріум» (в/ч А1845, Севастополь)

  • морське водолазне судно U701 «Почаїв» пр. 535 (1975)
  • водолазне дослідницьке судно «Кам'янка» пр. 431ПУ (1957)

Центр навігації, гідрографії та гідрометеорології (в/ч А3319, Севастополь):

  • великий гідрографічний катер U635 «Сквира» пр. 1896 (1976)
  • малий гідрографічний катер U659 «МГК-1887» пр. 16830 (1988)
  • малий гідрографічний катер U662 «МГК-1889» пр. 16830 (1989)

10 окрема морська авіаційна бригада (в/ч А1100, АРК, Сакський р-н, смт Новофедорівка) (1 Бе-12ПС, 1 Ан-24Т, 1 Ан-2; 2 Ми-14, 5 Ка-27ПЛ, 4 Ка-27ПС/Е, 3 Ка-29ТБ, 3 Ми-8МТ)

29 морський розвідувальний пункт (в/ч А3343, АРК, смт Новоозерне)

36 окрема механізована бригада берегової оборони (в/ч А2320, АРК, Сімферопольський р-н, с. Перевальне)

1 окремий батальйон морської піхоти (в/ч А2272, АРК, Феодосія)

501 окремий батальйон морської піхоти (в/ч А0669, АРК, Керч)

25 окремий мобільний береговий ракетний дивізіон (в/ч А2291, Севастополь, мис Фіолент)

85 окремий стаціонарний береговий ракетний дивізіон (в/ч А2290, Севастополь (Гончарне))

406 окрема бригадна артилерійська група (в/ч А1743, АРК, Сімферополь)

Центр оперативного (бойового) забезпечення (в/ч А3835, АРК, Бахчисарай)

222 окремий автомобільний батальйон (в/ч А2904, АРК, Бахчисарай)

46 об'єднаний склад озброєння та майна (в/ч А1727, АРК, г. Білогірськ)

47 об'єднаний центр забезпечення (в/ч А2760, АРК, Сімферополь, Севастополь, Джанкой)

51 об'єднаний склад озброєння та майна (в/ч А2327, АРК, Феодосія (Щебетівка))

114-й артилерійський склад боєприпасів (в/ч А2234, АРК, Білогірський р-н, с. Міжгір'я)

128 об'єднаний центр забезпечення (в/ч А4486, Севастополь)

174 база озброєння (в/ч А4068, Севастополь)

227 об'єднаний склад озброєння та майна (в/ч А4474, АРК, Бахчисарайський р-н, с. Машине)

257 об'єднаний склад озброєння та майна (в/ч А4290, АРК, смт Новоозерне)

258 об'єднаний склад артилерійського, мінно-торпедного та інженерного озброєння (в/ч А2157, АРК, Сакський р-н, с. Наумівка)

531 база зберігання і ремонту засобів зв'язку (в/ч А4480, Севастополь)

6553 база вимірювальної техніки (в/ч А3360, АРК, Євпаторія)

Окрема ракетна технічна частина (в/ч А2091, АРК, смт Чорноморське)

Центр морських операцій ВМСУ (в/ч А0825, Севастополь):

Севастопольська військово-морська база (в/ч А4408, Севастополь, Стрілецька бухта)

  • U01 «Запоріжжя», дизель-електричний підводний човен пр. 641 (А4430 (1970))
  • 1 бригада надводних кораблів (А2295, Севастополь, бухта Інженерна (Курина))
    • U130 «Гетьман Сагайдачний», сторожовий корабель (фрегат) пр.1135.1 (А0248 (1993))
    • U153 «Прилуки», великий ракетний катер (корвет) пр. 206МР (А2295/Б (1980))
    • U155 «Придніпров'я», великий ракетний катер (корвет) пр. 1241Т (А1750 (1983))
    • U500 «Донбас», резервний корабель управління пр. 304 (А4543 (1970))
    • U510 «Славутич», великий розвідувальний корабель пр. 1288.4 (А0247 (1992))
  • 18 окремий дивізіон суден забезпечення (А4424, Стрілецька бухта)
    • U756 «Судак», морський водоналивний танкер пр. 561 (Сура) (1957)
    • U760 «Фастів», малий морський танкер пр. 1844 (1981)
    • U783 «Іллічівськ», морський (великий пасажирський) катер пр. 1430 (1976)
    • U802 «Каланчак», плавучий кран пр. 771 (1962)
    • U811 «Балта», судно розмагнічування пр. 130 (1987)
    • U812 «Сєвєродонецьк», судно контролю фізичних полів пр. 18061 (1987)
    • U830 «Корець», морський буксир пр. 745 (1973)
    • U853 «Коростень», катер зв'язку пр. 1387 (1965)
    • U954 «МУС-482», судно нафтосміттєзбірник пр. 14630 (1983)
    • U926 рейдовий катер пр. Р376 (1971)
    • U947 «Красноперекопськ», рейдовий буксир пр. 498 (1974)
    • U001 «Адміральський», рейдовий катер для парадів пр. 371У (1984)
  • 28 окремий дивізіон аварійно-рятувальної служби (А4414, Стрілецька бухта)
    • U705 «Кременець», рятувальне буксирне судно пр. 714 (1983)
    • U706 «Ізяслав», рятувальний буксир пр. 733С (1962)
    • U722 «Борщів», пожежний дезактиваційний катер пр. 364 (1954)
    • U732 «Ромни», рейдовий водолазний катер пр. РВ1415 (1984)
    • U733 «Токмак», рейдовий водолазний катер пр. РВ1415 (1983)
    • U782 «Сокаль», санітарний катер пр. СК620 (1983)
    • U852 «Шостка», кілекторне судно пр. 141 (1989)
    • U855 «Золотоноша», плавучий склад пр. 814М (1986)
    • U953 «Дубно», рейдовий буксир пр. 737М (1974)

Південна військово-морська база (в/ч А2506, АРК, смт Новоозерне (оз. Донузлав)

21 район спостереження (в/ч А4249, АРК, смт Новоозерне)

  • 501 радіотехнічний взвод (в/ч А4249, с. Маяк)
  • 502 радіотехнічний взвод (в/ч А4249, Ялта, с. Охотниче)
  • 46 окрема радіотехнічна рота (в/ч А4014, Ялта, с. Охотниче)
  • 9 окрема радіотехнічна рота  (в/ч А2246, Судак)
  • 67 радіотехнічний взвод  (в/ч А2246, Севастополь)

46 окрема радіотехнічна рота (в/ч А4014, АРК, г. Ялта (Ай-Петрі))

  • 5 бригада надводних кораблів А2865, оз. Донузлав)
    • U205 «Луцьк», малий протичовновий корабель (корвет) пр. 1124М (А0793 (1993))
    • U206 «Вінниця», сторожовий корабель (корвет) пр. 1124П (А3002 (1976))
    • U208 «Хмельницький», малий протичовновий корабель (корвет) пр. 12412 (А4274 (1985))
    • U209 «Тернопіль», малий протичовновий корабель пр. 1124М (корвет) (А3304 (2006))
    • U240 «Феодосія», протидиверсійний катер пр. ПВ1415 (А2865/Б (1982))
    • U310 «Чернігів», морський тральщик пр. 266М (А4442 (1977))
    • U311 «Черкаси», морський тральщик пр. 266М (А4434 (1974))
    • U401 «Кіровоград», середній десантний корабель пр. 773 (А0199 (1971))
    • U402 «Костянтин Ольшанський», великий десантний корабель пр. 775 (А4289 (1985))
    • U891 «Херсон», катер-торпедолов пр. 1388 (А2865/А (1987))
  • 8 окремий дивізіон суден забезпечення (А4288, оз. Донузлав)
    • U728 «Євпаторія», протипожежний катер пр. 364 (1953)
    • U831 «Ковель», морський буксир пр. 733 (1965)
    • U925 «РК-767», рейдовий катер пр. 371У (1984)
    • U942 «Новоозерне», буксирний катер пр. Т63ОЖ (1955)
    • U951 «Велика Олександрівка», навчально-тренувальне судно пр. 254 (1955)

801 окремий загін боротьби з підводними диверсійними силами та засобами (в/ч А0702, Севастополь)


Тактична авіаційна група «Крим» Повітряних Сил (в/ч А2355, Севастополь):


204 Севастопольська бригада тактичної авіації ім. Олександра Покришкіна (в/ч А4515, Севастополь (Бельбек)) (МиГ-29С/УБ, L-39)

50 гвардійський зенітний ракетний Севастопольско-Феодосійський полк (в/ч А4489, АРК, Феодосія) (С-300ПС)

174 зенітний ракетний полк (в/ч А3009, Севастополь (Дергачі)) (С-300ПС)

55 зенітний ракетний полк (в/ч А4519, АРК, Євпаторія (Товарна)) («Бук-М1»)

  • 514 окремий зенітний ракетний дивізіон (в/ч А4521)
  • 515 окремий зенітний ракетний дивізіон (в/ч А4523)
  • 518 окремий зенітний ракетний дивізіон (в/ч А4521)

40 окрема радіотехнічна Кримська бригада (в/ч А1656, Севастополь)

  • 251 радіотехнічний батальйон (в/ч А2255, Севастополь (Бельбек))
  • 257 радіотехнічний батальйон (в/ч А1554 (348 ПНА) Ялта (Ай-Петрі))
  • 262 радіотехнічний батальйон (в/ч А0883 (259 ПНА) Керч)
  • 469 окрема радіолокаційна рота (в/ч А0879, Євпаторія))
  • 549 окрема радіолокаційна рота (в/ч А1051, Севастополь (Фіолент))
  • 727 окрема радіолокаційна рота (в/ч А1138, Судак (Меганом))
  • 728 окрема радіолокаційна рота (в/ч А1397, Алушта (Костель))
  • 729 окрема радіолокаційна рота (в/ч А1133, Феодосія)
  • 740 окрема радіолокаційна рота (в/ч А0801, Ялтінский р-н, с. Оползневе)
  • 1476 окрема радіолокаційна рота (в/ч А1863 (260 ПНА) смт Чорноморське (Тарханкут))
  • 160 окремий радіолокаційний взвод (смт Чорноморське (Тарханкут))

259 пункт наведення авіації (Керч)

260 пункт наведення авіації (Тарханкут)

348 пункт наведення авіації (Ялта (Ай-Петрі))

21 авіаційна комендатура (в/ч А1387, АРК, Джанкой)

45 окремий центр радіо- і радіотехнічної розвідки (ОП) (в/ч А2708, АРК, Євпаторія)

Державний науково-випробувальний центр ЗСУ (в/ч А0156, АРК, Феодосія (Кіровський))


Кримське територіальне управління ВСП (в/ч А1668, Севастополь):


Зональний відділ ВСП ЗСУ (Сімферополь)

  • 82 окрема рота ВСП (в/ч А2337, Сімферополь)
  • 85 окрема рота ВСП (в/ч А2239, Севастополь)

Зональне відділення ВСП (Євпаторія)

Зональне відділення ВСП (Феодосія)


Військово-медичний клінічний центр Кримського регіону (Севастополь)
  • 70 військовий мобільний госпіталь (в/ч А0300, Севастополь)

4 Санітарно-епідеміологічний загін (територіальний) (в/ч А4504, АРК, Сімферополь)

1030 Санітарно-епідеміологічний загін (регіональний)  (в/ч А3172, Севастополь)

386 військовий госпіталь імені Святителя Луки (професора В.Ф. Войно-Ясенецького) (в/ч А4614, АРК, Сімферополь)

540 центральний військово-морський госпіталь (в/ч А1716, Севастополь)

Центр медичної реабілітації, санаторного лікування та спецпідготовки особового складу Повітряних Сил та ВМС ЗСУ «Судак»  (в/ч А1883, АРК, Судак)

Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Феодосійський» (в/ч А1370, АРК, Феодосія)

Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Алупкінський» (в/ч А1427 АРК, Алупка)

Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Крим» (в/ч А0360, АРК, Алуштинський р-н, смт Партенит)

Євпаторійський центральний дитячий клінічний санаторій  (в/ч А1514, АРК, Євпаторія)

ДП МОУ «Сакський центральний військовий клінічний санаторій ім.М.І.Пирогова» (АРК, Саки)

ДП МОУ «Центральний військовий санаторій «Ялтинський» (АРК, Ялта)

ДП МОУ «Укрвійськкурорт» (АРК, Алуштинський р-н, смт Партенит)


Внутрішні війська МВС України

Кримське територіальне командування ВВ МВС України (в/ч 2222, АРК, Сімферополь)

9 окрема бригада внутрішніх військ (в/ч 3009, АРК, Сімферополь)

42 окремий полк оперативного призначення внутрішніх військ (в/ч 4110, Севастополь)

47 окремий полк спеціального призначення внутрішніх військ «Тигр» (в/ч 4125, АРК, Феодосійський р-н, с. Краснокаменка (Феодосія-13))

15 окремий батальйон внутрішніх військ (КЭОП) (в/ч 3055, АРК, Євпаторія)

18 окремий спеціальний моторизований батальйон міліції (в/ч 3058, АРК, Ялтинський р-н, смт Гаспра)


Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

оновлено [оригінальна публікація 24.08.20] Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) ...