В Академії cухопутних військ ЗСУ проводять експеримент з організації харчування

реформування харчування в ЗСУ

В Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, у Львові, з 16 вересня розпочався експеримент з організації харчування курсантів, метою якого є визначення можливості запровадження системи організації харчування військовослужбовців за стандартами, наближеними до стандартів армій провідних країн світу.

Експеримент триватиме до кінця грудня 2015 року. За його результатами керівництвом держави та Збройних Сил України буде прийнято рішення щодо удосконалення системи харчування військовослужбовців Збройних Сил України.

За інформацією начальника академії генерала-лейтенанта Павла Ткачука, початку експерименту передувала величезна та копітка робота Тилу Збройних Сил України, Академії сухопутних військ, волонтерських організацій. Було закуплено необхідне обладнання та підготовлено особовий склад, який залучається до забезпечення харчування курсантів Академії.

На контроль проведення експерименту прибули начальник Центрального продовольчого забезпечення Тилу Збройних Сил України полковник Олександр Андрух, а також представники волонтерського десанту Міністерства оборони України Діана Петреня та Артем Єрьомін.

фото © facebook.com/tkachukpp
АСВ АСВ АСВ АСВ АСВ АСВ

Діана Петреня, представник волонтерського десанту Міноборони, розповіла про експеримент на сторінці у Facebook :
Спробую пояснити, що ж ми все таки робимо.
Зараз бійці їдять по знаменитій нормі продуктів, прописаної в постанові КМУ № 426, тобто щодня вони повинні отримувати одну і ту ж кількість тих самих продуктів, приблизно 30-40 найменувань. Оскільки ці продукти закуповуються постачальниками послуги, і (будемо чесними) слабо контролюються при попаданні в частину, то якість цих продуктів, м'яко скажемо, залишає бажати кращого. А вже якщо врахувати, що готують ці продукти кухарі, які працюють у постачальника, і яким за великим рахунком пофіг чого там і як у них готується, то переварені макарони, каша розмазня, одне і теж меню практично щотижня і т.д. - Це цілком закономірний підсумок. Ні, є звичайно і винятки, але все одно процес завжди залежить від совісності тієї чи іншої людини. При цьому впливу з боку армії на цей процес не дуже багато.

Плюс, при цьому, за багато років знищення нашої армії столові і кухні багато де не забезпечені ні те що нормальним сучасним обладнанням, а й простими м'ясорубками (зараз багато де обладнання належить постачальнику послуги. І якщо постачальник йде з цієї частини - він просто вирізає і забирає своє обладнання).

Що з 16 вересня відбувається у Львові та Одесі (саме там знаходяться 2 частини, які беруть участь в експерименті). Передусім розробили каталог продуктів, де ми не утикаємося до норм харчування. Він складається з 248 позицій продуктів, там є і йогурти, і банани, і ковбаси - мяси і навіть заморожена спаржа.

У каталозі є 2 показника - вартість за добу, і калорійність. Тобто - Це спеціально розроблена комп'ютерна програма, в якій начпрод формує меню (рецептура, технологічні карти приготування, калорійність тощо теж там є). Він зобов'язаний вибрати певну кількість калорій, він зобов'язаний замовити перше-друге-салат-компот, і при цьому він повинен зробити замовлення на певну суму на одну людину.

Програма не дозволить не виконати хоча б один з пунктів. Ситуація типу - на 3000 Ккал можна замовити 50 мішків капусти - не пройде, каталог просто не дасть сформувати заявку на привіз продуктів. При цьому, якщо ми сьогодні їмо дешеву ячну кашу, і малокалорійні курку з овочевим супом, то хоч не хоч, а доведеться добирати суму і калорії, наприклад ковбасою або сиром, або ще чим смачненьким.

Потім, була розроблена електронна стройова. Для того що б стати на облік харчування тепер буде достатньо просто провести своєї індивідуальною карткою по сканеру в їдальні. І кожен день у нас буде розуміння скільки саме людей сьогодні їло, що дозволить нам уникнути чарівних ситуацій коли по паперах в стройовій 140 чоловік, а в реаліях - 600. Зараз відбувається відточування процесу вже безпосередньо у фізичному виконанні на місцях (встановлення обладнання, завод в програму даних тощо), і повноцінно вона почне працювати десь через тиждень.

Ну і електронний склад - куди ж без нього. Тут напевно пояснювати не треба, облік скільки чого куди з продуктів прийшло-пішло, і коли видано. Продукти міністерство закупило само. Але не 100 тонн крупи 100 тонн м'яса і т.д., а можливість в рамках певної суми замовляти у постачальника будь-яке найменування з каталогу. Підвіз продуктів постачальником раз на 7 днів, швидкопсувні продукти - раз на 1-3 дні.

Кухарів і обслуговуючий персонал набрали в штати частин, частина військових, частина цивільних, і якщо зараз хтось то почне волати, що це як в СРСР - дам в око. Тепер кухаря і обслуговуючий персонал - прямі підлеглі начпрода, і тепер отримати люлей за переварені макарошки, або втратити роботу - нефіг робити. Ну й устаткування. Зараз в одну з частин закуповуються новенькі холодильники, плити, мийки і т.д. (у другій вже все є Смайлик) Ось як то так.Використані джерела:
facebook.com/tkachukpp
facebook.com/dianapetrenya