Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

середа, 16 вересня 2015 р.

Комплекс активного захисту «Заслон»

КАЗ Заслон

Призначений для захисту стаціонарних і рухомих об’єктів від протитанкових засобів ураження з настильною та пікіруючою траєкторіями польоту незалежно від застосовуваних у них систем наведення і бойової частини.

Виробник: Державне підприємство "Базовий центр критичних технологій «Мікротек»". Вперше продемонстровано у 2003 році на виставці IDEX-2003 в Абу-Дабі. Прийнятий на озброєння Збройних Сил України в 2009 році.

Тактико-технічні характеристики

Виявлення цілі: радіолокаційне
Об'єкт встановлення: танк, БМП, БТР
Захищувана зона 150—180 град.
Швидкість протитанкових засобів, які можуть бути уражені: 70—1200 м/с
Маса маса одного модуля (залежно від рівня захищеності) 50—130 кг Сектор захисту за азимутом, град. ± 140 ± 40 150 Сектор захисту за кутом місця, град.
Споживана потужність не більше 0,2 кВт
Час готовності до роботи 0,1 хв.

КАЗ «Заслон» має автономну модульну структуру і без істотних внесень в конструкцію може бути встановлений на будь-які танки, легкі і важкі броньовані машини і стаціонарні об'єкти. Установка КАЗ «Заслон» на бронетехніку не збільшує габаритів носія. Загальна вага системи залежить від необхідного рівня захисту, тобто від кількості встановлюваних на об'єкт модулів (зазвичай від 3 до 6) при вазі одного модуля від 50 до 130 кг.

Комплекс активного захисту «Заслон» при установці на танк складається з пульта управління в башті, а також модулів захисту, в кожному з яких знаходиться по два боєприпаси з уражаючими елементами. На танку розміщується кілька таких модулів, при цьому чотири з них розміщуються на надгусеничних нішах танка, що забезпечує прихованість такої установки. У самому боєприпасі, окрім уражаючих елементів, також знаходиться радар виявлення цілі, що працює в міліметровому діапазоні. А в самому броньованому корпусі модуля, що забезпечує захист блоку КАЗ від куль стрілецької зброї і осколків, знаходиться і висувний пристрій. Його електродвигуни висувають боєприпаси з похідного в бойове положення після приведення системи в робочий режим екіпажем танка.

КАЗ Заслон

Після включення комплексу радар виявлення цілі кожного боєприпасу безперервно випромінює сигнал на дистанцію приблизно 2-2.5 м. Радарний датчик пропонує охоплення в 150-180 градусів по азимуту і с - 6 до +20 градусів по висоті, і в разі появи в цій області атакуючого об'єкта здійснюється підрив захисного боєприпасу, який створює кругове уражувальне поле високошвидкісних осколків. Після підриву одного боєприпасу з модуля в бойове положення висувається другий.

зображення © uos.ua
КАЗ Заслон

Модулі КАЗ «Заслон» мають боєприпаси захисту, які не потребують вистрілювання назустріч цілі. Це забезпечує «Заслону» виграш у часі реакції на загрозу і можливість перехоплення високошвидкісних цілей. Так, швидкодія «Заслону» порівняно з «Ареною» становить 0.001-0.005 проти 0.07 секунди. Під впливом вибухової хвилі і високошвидкісних осколків боєприпасів захисту «Заслону» кумулятивні снаряди противника детонують або змінюють траєкторію. А атакуючі боєприпаси з цільним металевим корпусом в осколковій хмарі КАЗ «Заслон» змінюють свою траєкторію і або проходять поза зоною захищуваного об’єкта, або зустрічаються з основним бронюванням під кутом, що зводить нанівець здатність уражуючого елемента заподіяти шкоду танку. КАЗ «Заслон» забезпечує захист об'єкта від атакуючих зверху протитанкових засобів ураження.

Важливою особливістю захисту «Заслону» є можливість його комплексування з динамічним захистом. Система «Заслону» також може бути використана і для захисту легких броньованих машин. Більш того, вже перевірено ефективність їх захисту від простих бронебійних і бронебійних підкаліберних снарядів малокаліберних гармат. Полегшений активний захист «Заслону-Л» представляє собою знімні модулі разового використання. Два модуля розміщуватиметься на верхній лобовій частині БМП-3 і два - по бортах у вбудованому варіанті. Полегшений «Заслон» ефективний проти гранат РПГ-7 і РПГ-9 і протитанкової керованої ракети (ПТКР).Використані джерела:
Веб-сайт ДК "Укроборонсервіс"
Веб-сайт ДК "Укрспецекспорт"
Біла книга-2009. Збройні Сили України

довідник озброєння і військової техніки