![Посол Канади передав ЗСУ обладнання для розмінування](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjhoDl_xLIEk3fOZldQNT3V22PuI3fVcx6o6tRQa_tbp127l9438NcSDqEJFmjmb67gBBB0NvOi_870V8DnHqS5QEpvEA-ZgKgmxoucbEUjdVVjPdbO_sBnuFVIh2tEt5gC41G74vcFYNI/s1600/canada1.jpg)
28 листопада, у Кам’янець-Подільському, в 143-му центрі розмінування ЗС України, саперам вручили сертифікати міжнародного зразка з протидії саморобним вибуховим пристроям за стандартами країн НАТО.
Під час вручення саперам Центру сертифікатів, посол Канади в Україні пан Роман Ващук передав українським військовим новітнє обладнання для проведення заходів із розмінування.
В урочистій церемонії вручення сертифікатів українським військовослужбовцям, які протягом шести тижнів, під керівництвом представників збройних сил Канади, опановували методики з пошуку та знищення саморобних вибухових пристроїв, взяли участь посол Канади в Україні пан Роман Ващук, начальник відділу протимінної діяльності управління екологічної безпеки та протимінної діяльності Міністерства оборони України полковник Сергій Зубаревський, міський голова Кам’янець-Подільського Михайло Сімашкевич.
![Посол Канади передав ЗСУ обладнання для розмінування](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhfCjpYFb1L5GJfUx1CmhyHr3o7cANsSys-kI0D0U4sNoVKUC6fc6dYHANQ5Rjfqw9R_FH_0p024TCBulzIR0Fk5VAVg4oNG-M3iP_sNVAIFqid_wzoVIfD0-rrvjHoDPo_SIuTu1ZsLS0/s1600/canada3.jpg)
— Сьогодні ми передаємо українським військовим не засоби озброєння, а засоби роззброєння, — вітаючи саперів Центру розмінування, наголосив посол Канади в Україні пан Роман Ващук. — Засоби безпеки як для військових, так і для цивільного населення. Це матеріальний вияв нашої дружби, нашої солідарності з українським народом.
Серед переданого Центру розмінування Збройних Сил України новітнього обладнання: три роботизованих системи TALON, п’ятнадцять захисних костюмів EOD9 підвищеного ступеню рухливості, три телескопічних маніпулятори.
![Посол Канади передав ЗСУ обладнання для розмінування](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjdV7LYllFpTYdxVNOEDekYlwEM1raPeuc5BI8Zzod9aB1zfEua1zIsa90qMim73E_-Sxhgg5nIvWgSXObHkajbtJtGXPCNCib5UmkW4mBVqPBmXGX4S7qXa2BELrPABxFM3G2hE2qf3yc/s1600/canada4.jpg)
Тимчасово виконуючий обов’язки начальника Центру підполковник Олег Гаврилюк зазначає, що використання цього обладнання під час розмінування чи знешкодження саморобних вибухових пристроїв до мінімуму зводить ризик сапера. В рамках пройденого курсу підготовки військовослужбовці Центру на практиці відпрацювали весь алгоритм дій щодо використання роботизованих систем для знешкодження вибухових пристроїв.
— Вже найближчим часом це обладнання відправиться в зону проведення антитерористичної операції, а з понеділка вже нова група військовослужбовців за стандартами країн НАТО вивчатиме, як протидіяти саморобним вибуховим пристроям, — підкреслив підполковник Олег Гаврилюк.
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhx6DzDrIeS8FAOaltcrq1gwd4M52Ema-A9Gpwpx-VxdVoMNHxwbdGnjS0nv9iMQWMuzpD3lSEbSR8JNXLVlGpKLUyHfkWTO1AdI7wu3vEnSMo7HYZXGWiJJHu8mRI3eVdEuFauoVs_TqY/s1600/canada2.jpg)
Використані джерела:
Офіційний веб-сайт Міністерства оборони України www.mil.gov.ua