![Вертольоти ЗСУ із прикордонними нарядами патрулюватимуть кордон з повітря](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgifr_EOiZWVUkBt6nsumzDGkqCT9rkzSECJRmLHmZ703k_41xC4qo2rvw_UI-FO_unpxyZRqhRP1gnpyjMvl_vCxrzxhVht2MopOb5FsBLHGwFonSbvvHpjXYh_yC3IzN-bjuFsYlO7ww/s1600/helicopters.png)
Гелікоптери Збройних Сил України із прикордонними нарядами на борту з грудня почнуть моніторингові польоти вздовж лінії державного кордону.
Протягом місяця вильоти здійснюватимуться на ділянках Львівського, Мостиського та Чопського прикордонних загонів. Прикордонні наряди стежитимуть з повітря та повідомлятимуть про порушення кордону наземним нарядам. Також будуть сформовані групи швидкого реагування, які оперативно зможуть реагувати на інформацію.
Перше повітряне патрулювання державного кордону відбулося 9 грудня. Гелікоптер Ми-8 від полку армійської авіації ЗС України, на борту якого перебувала мобільна прикордонна група, облетів ділянки кордону в межах відповідальності Мостиського та Львівського загонів.
Окрім того, у ході спостереження за контрольованими прикордонними районами, правоохоронці проводять аналіз місць можливого злету та посадки малих літальних апаратів, які контрабандисти використовують для переправлення товарів через українсько-польську та українсько-словацьку ділянки кордону.
Крім того, для здійснення повітряного патрулювання кордону Збройними Силами було задіяно літак Л-39. Пілоти проводили моніторинг обстановки в тилових районах на ділянці Чернівецького прикордонного загону.
Використані джерела:
Офіційний веб-сайт Державної прикордонної служби України