Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

четвер, 21 квітня 2016 р.

«АвтоКрАЗ» виготовив важкий спецавтомобіль для піротехнічної служби

Ukrainian Military Pages

На замовлення ДСНС України Кременчуцький автозавод спроектував і виготовив спецавтомобіль важкого типу, який нещодавно відправився до головного управління ДСНС Луганської області.

Рятувальники Донбасу отримали сучасний піротехнічний автомобіль, який буде задіяний у гуманітарному розмінуванні звільнених територій Донецької і Луганської областей.

Цей спецавтомобіль призначений для забезпечення проведення робіт із розмінування, оперативного прибуття рятівників до місця виявлення вибухонебезпечного предмета, транспортування спорядження, а також боєприпасів великого калібру до місця знищення.

Ukrainian Military Pages фото: www.autokraz.com.ua

Автомобіль створено на базі всюдихода КрАЗ-5233ВЕ (4х4). Вантажність автомобіля забезпечує перевезення вибухонебезпечного предмета вагою до 2 тонн. Спецмашина оснащена 335-сильним дизельним турбонаддувним двигуном екологічного класу Євро 5, лебідкою із центральною видачею металевого троса назад, краном-маніпулятором HIAB X-CL 8-2 для завантаження-розвантаження вибухонебезпечних предметів із дистанційним керуванням на відстані 15 м.

Кабіна автомобіля – оригінальна, має панцерований захист ПЗСА – 4, відповідно до ДСТУ 3975-2000, обладнана кулестійким склом. У кабіні, серед іншого, встановлені: автомобільна радіостанція УКХ діапазону потужністю 45 ВТ, стаціонарний GPS – навігатор із інтегрованою цифровою мапою України масштабом 1:50 000; штатна система вентиляції та обігріву, сидіння мають ремені безпеки. Тентована платформа обладнана швидкоз’ємним піддоном, різним спецінструментом для виконання робіт по розмінуванню.

Ukrainian Military Pages Ukrainian Military Pages фото: www.autokraz.com.ua

Така спецтехніка, за ствердженням рятувальників, вкрай важлива у зоні АТО. Після визволення території від агресору першочергове завдання – розмінування населених пунктів, полів та лісів, доріг для безпечної життєдіяльності мирного населення.

Лише за останні 1,5 роки піротехніки ДСНС України очистили в Луганській та Донецькій областях від боєприпасів 11,6 тис. га терріторіі, 37,79 га акваторіі; розмінували 971 об'єкт соціальної інфраструктури та життєзабезпечення; знищили більше 52 тис. вибухонебезпечних предметів.


Використані джерела:
Офіційний веб-сайт ПАТ «АвтоКрАЗ» www.autokraz.com.ua