![140-му окремому центру спеціального призначення ССпО ЗС України - три роки](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjbMMyFXDWlYweO7qjUlbDjTbYpsAkWsDYUyN9bfCwOr6Z7_9EW07d78kyo3l4wh5CQtO_xvoBUYy2oHLnIa0lkeHaAQG3yCKuPuT4ENkzhJVkODlvo_UYyfkS1xV-uRRwpfiQ10vOdFYA/s0/380.webp)
01 травня 2013 року командир військової частини А0661 видав свій перший наказ. З того часу, військова частина набула бойових спроможностей, виконувала та виконує бойові завдання.
06 грудня 2014 окремому центру спеціального призначення, від імені Президента України, в Краматорську, вручений почесний знак– Бойовий Прапор, що є символом честі, доблесті і слави.
![бойовий прапор 140 центру спецназу](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi3nUvnGZSsc8guVF5jid_-P1IA05e1TSQ-kwe_l34pSWONutRpmL-vNJE4VefTQgsJ7uFUsLPyxGKzAS7unrXikMt3BGsHav39n4iAfUs2k5HzrW5dqV1Ie96BRQs3khW6C5JUDhG3DzQ/s1600/140bp2.jpg)
Особовий склад частини з честю та гідністю несе відповідальність перед суспільством та державою щодо захисту її суверенітету та територіальної цілісності від збройної агресії Російської Федерації та незаконних збройних формувань так званих “Донецькoї і Луганської народних республік”.
За мужність, відвагу і героїзм, проявлені під час виконання завдань в антитерористичній операції, особовий склад військової частини нагороджений:
- державними нагородами України – 55 осіб, з них: орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня – 3 військовослужбовця; орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня – 21 військовослужбовець; орденом “За мужність” – 31 військовослужбовець;
- відзнаками Міністерства оборони України – 39 осіб, з них: нагрудним знаком “За зразкову службу”- 16 військовослужбовців; нагрудним знаком “За військову доблесть”- 16 військовослужбовців; “Іменна вогнепальна зброя” – 7 військовослужбовців;
- почесними нагрудними знаками начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України – 34 військовослужбовця;
- присвоєно чергових військових звань достроково – 14 військовослужбовців.
На жаль, історія окремого центру спеціального призначення має свої трагічні сторінки.
Імена бойових побратимів, героїв що загинули захищаючи нашу країну, а саме капітана Колісника Дана Вікторовича, сержанта Чабана Андрія Олександровича, сержанта Кобернюка Василя Івановича, молодшого сержанта Черкасова Володимира Юрійовича, солдата Якимчука Тараса Володимировича назавжди залишаться в нашій пам’яті.
Привітати вояків окремого цетру спеціального призначення приїхали представники Командування Сил спеціальних операцій, міський голова міста Хмельницький Симчишен Олександр Сергійович, волонтери, бойові побратими.
![треття річниця 140 центру спецназу](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhcjhQCegFuzAbpjJig-X60dj5DYby09aSAI1Bxp1c4rJIROTqGL9a6Lu8R6pqKlj9kSaOP2Xv9w60liAV5nIxMToHWUHjgi6xEDENJnoHK518rM_ijt7l7-7eJeQOgk6_N-5d5LltnbAY/s1600/140-3.jpg)
Використані джерела:
Прес-служба Командування Сил спеціальних операцій