У Хмельницькому відбувся перший випуск 29 інструкторів-спецпризначенців за програмою НАТО

Сили спеціальних операцій ЗСУ

Сьогодні, 14 травня, у Хмельницькому, на плацу 8-го окремого полку спеціального призначення відбувся перший випуск 29 інструкторів навчально-тренувального центру Сил спецоперацій кваліфікаційного курсу в рамках програми Об’єднаної багатонаціональної групи (США, Литва, Латвія, Естонія) з підготовки – «Україна» (JMTG-U).

Курс тривав 6 місяців, з листопада 2015 року.

До цього такий курс можливо було пройти тільки за кордоном.

Сили спеціальних операцій ЗСУ Сили спеціальних операцій ЗСУ Фото: Міністерство оборони України

Участь в урочистостях з нагоди випуску взяли Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко, аташе з питань оборони при посольствах США, Латвії, Литви, Естонії, командири частин спеціального призначення, представники місцевих органів влади і самоврядування.

Вітаючи випускників Начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко зазначив, що наявність бойового досвіду, активна допомога західних партнерів у прагненні створити нову систему підготовки вітчизняного війська і сила духу бійців -спецпризначенців дозволили підготувати висококласних інструкторів спеціальних операцій.
— Шість інтенсивних місяців підготовки і сьогодні в строю знаходяться найсильніші та найпідготовленіші бійці спецназу. В умовах війни ми прийняли непросте рішення щодо створення, у стислі терміни Сил спеціальних операцій, і послідовно реалізуємо поставлені завдання. Але скажу вам відверто, без активної допомоги та безпосередньої участі у цьому проекті наших закордонних друзів, ми не досягли б таких результатів, — підкреслив генерал армії України Віктор Муженко.
Сили спеціальних операцій ЗСУ Сили спеціальних операцій ЗСУ Сили спеціальних операцій ЗСУ Фото: Міністерство оборони України
— Я бачив і знаю як працював спецназ в Криму, в Краматорську і Слов’янську, у Луганському та Донецькому аеропортах, в Ізвариному, у Дзержинську та Дебальцевому. І скажу вам відверто — з такими бійцями Україна непереможна! Переконаний, що цей дух непереможності та бойового братерства ви покладете в основу підготовки та формування підрозділів спецпризначення. А принцип — зроби більше, наскільки стане сил, а після цього зроби вдвічі більше — буде покладено в основу діяльності кожного із вас, — констатував генерал армії Віктор Муженко.
Воєнний аташе США полковник Керол Нортруп, виступаючи перед присутніми, зазначила:
– Шість місяців тому тут було 150 кандидатів на навчання, лише 109 з них змогло пройти попередній відбір. Зрештою, зараз перед нами 29 бійців, навчених і готових до виконання завдань. Ви повинні гордитися своїми досягненнями. Але найголовніші ваші завдання ще попереду. Одне з них – побудувати навчальний центр, який стане основою Сил спеціальних операцій.
Сили спеціальних операцій ЗСУ Сили спеціальних операцій ЗСУ Фото: Міністерство оборони України

Герой України полковник Олександр Трепак у свою чергу підкреслив, що випуском перших інструкторів закладається міцний фундамент нової школи підготовки спецпризначенців у навчально-тренувальному центрі Сил спеціальних операцій, адже головна цінність підрозділу — сержант-інструктор.
— Саме в цьому центрі, за допомогою нас, командирів та інструкторів, будуть готуватись майбутні фахівці для підрозділів Сил спеціальних операцій. Від нашого досвіду, знань, вмінь, навичок та майстерності, буде залежати їх ступінь бойової, військово-професійної та психологічної готовності виконувати завдання в будь-яких умовах обстановки, — переконаний полковник Олександр Трепак.
Сили спеціальних операцій ЗСУ Сили спеціальних операцій ЗСУ Сили спеціальних операцій ЗСУ Фото: Міністерство оборони УкраїниВикористані джерела:
Офіційний веб-сайт Міністерства оборони України