Розпочалися українсько-американські військові навчання «Rapid Trident-2016»

Rapid Trident-2016

Вчора, 27 червня, на базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного відбулась офіційна церемонія відкриття українсько-американського командно-штабного навчання із залученням військ «Rapid Trident-2016» («Стрімкий Тризуб-2016»).

На церемонії відкриття, під час виконання державних гімнів України та США, на щогли підняли прапори обох країн. Прапор України піднімали військовослужбовці Національної гвардії та 72 окремої механізованої бригади, які залучаються до навчання у складі українського контингенту, а прапор Сполучених Штатів — бійці угрупування командування Сухопутних військ США в Європі та Національної гвардії штату Каліфорнія.

Співкерівники навчань: з української сторони — начальник управління-заступник командувача військ оперативного командування «Північ» з бойової підготовки полковник Едуард Москальов та з американського — полковник Нік Дуcіч, здійснили обхід підрозділів країн-учасниць та привітали військових з початком навчань.
— Присутність сьогодні тут такої потужної когорти наших партнерів і товаришів по зброї засвідчує широку міжнародну підтримку у боротьбі Українського народу за суверенітет і територіальну цілісність України, як демократичної європейської держави. Зростання цієї підтримки засвідчує й масштаб цього навчання, до якого прикута увага не лише військових фахівців, а й всього українського суспільства і світового співтовариства — усіх тих, хто щиро переймається процесом відновлення миру в Україні, встановлення дієвих механізмів і гарантій непорушності принципів мирного співіснування в сучасному світі, — зазначив полковник Едуард Москальов.
Rapid Trident-2016 Rapid Trident-2016
Фото: Міністерство оборони України

Цього року у військових маневрах візьмуть участь понад 1800 військовослужбовців із 13 країн світу. Окрім України та США до навчань залучено військовослужбовців з Канади, Великобританії, Болгарії, Литви, Туреччини, Румунії, Грузії, Республіки Молдова, Республіки Польща, Королівства Норвегія та Королівства Швеція.

Найбільші іноземні контингенти — від армій США та Канади. Загалом понад 400 осіб.

Rapid Trident-2016 Rapid Trident-2016
Фото: Міністерство оборони України

Вітчизняне угрупування, задіяне у міжнародному військовому навчанні, представлено механізованим батальйоном 72 окремої механізованої бригади ОК «Північ» Сухопутних військ, військовослужбовцями 13 окремого аеромобільного батальйону 95 окремої аеромобільної бригади ВДВ, 501 окремого батальйону морської піхоти 36 окремої бригади морської піхоти ВМС, курсантами Національної академії сухопутних військ, Військової академії міста Одеса та окремим підрозділом Національної гвардії України.

Rapid Trident-2016 Rapid Trident-2016
Rapid Trident-2016 Rapid Trident-2016
Фото: Міністерство оборони України

Переважна більшість українських військовослужбовців із досвідом участі у бойових діях в зоні АТО. Варто також зазначити, що до проведення навчання залучатимуться військовослужбовці LITPOLUKRBRIG, багатонаціональної бригади, яка була створена у 2014 році.

Метою «Rapid Trident-2016» є запровадження у Збройних Силах України передового досвіду армій провідних країн світу, обмін професійним досвідом, покращення рівня взаємодії між підрозділами Сухопутних військ США, України, армій країн-учасниць НАТО і членів програми «Партнерство заради миру».

Навчання серії «Rapid Trident» уперше проходитимуть з урахуванням діяльності Об’єднаної багатонаціональної групи з підготовки — «Україна» (JMTG-U), спрямованої на підготовку українських військовослужбовців різних військових спеціальностей за стандартами НАТО за допомогою іноземних інструкторів із США, Канади, Великобританії, Литви, Естонії та Польщі.

Rapid Trident-2016 передбачає проведення командно-штабної та польової фаз. Керівний склад та офіцери штабу багатонаціональних підрозділів рівня «батальйон-бригада» тренуватимуться у спільному плануванні та проведенні операцій. Особовий склад підрозділів відпрацьовуватиме тактичні елементи спрямовані на виконання завдань за призначенням з урахуванням досвіду протистояння гібридним формам збройної агресії.

Навчання триватиме два тижні на різних ділянках військового полігону Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ. Під час практичних занять використовуватиметься понад 200 одиниць військових автомобілів та бойових броньованих машин та 2 вертольоти Мі-8.Використані джерела:
Офіційний веб-сайт Міністерства оборони України