Порядок відшкодування учасникам АТО проїзду для проходження психологічної реабілітації

УБД

Кабінет Міністрів затвердив Порядок виплати грошової компенсації вартості проїзду учасників антитерористичної операції до реабілітаційних установ для проходження психологічної реабілітації та назад.

Зазначеним Порядком, зокрема визначено категорії громадян з числа учасників АТО, яким будуть відшкодовуватись витрати з оплати проїзду до реабілітаційних установ. Крім того, особи, які супроводжують інваліда війни I групи, також будуть отримувати зазначену компенсацію.

Також передбачено, що виплата грошової компенсації вартості проїзду до реабілітаційних установ та назад виплачуватиметься органами соціального захисту населення учасникам АТО у разі користування ними міжміським транспортом (залізничним та автомобільним загального користування). Виплата зазначених коштів буде здійснюватись через установи банку та Українське державне підприємство поштового зв'язку "Укрпошта".

У Порядку зазначено перелік документів, які необхідно буде подавати до органів соцзахисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання учасників АТО.

Установлено, що рішення про відшкодування вартості проїзду буде прийматися органами соціального захисту населення протягом 10 робочих днів з дати надходження документів у разі, якщо звернення надійшло не пізніше ніж через 90 календарних днів із зазначеної у проїзному документі дати закінчення поїздки.

Порядок затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 серпня 2016 року № 528.


ПОРЯДОК
виплати грошової компенсації вартості проїзду учасників антитерористичної операції до реабілітаційних установ для проходження психологічної реабілітації та назад

1. Цей Порядок визначає механізм відшкодування учасникам антитерористичної операції витрат на оплату проїзду до реабілітаційних установ для проходження психологічної реабілітації та назад.

2. Відшкодування витрат на оплату проїзду учасників антитерористичної операції до реабілітаційних установ та назад проводиться за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на заходи із психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції.

3. Дія цього Порядку поширюється на учасників антитерористичної операції з числа осіб, яким установлено один з таких статусів:
  • учасник бойових дій — відповідно до пунктів 19 і 20 частини першої статті 6 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (далі — Закон);
  • інвалід війни — відповідно до пунктів 1, 11—14 частини другої статті 7 Закону;
  • учасник війни — відповідно до пункту 13 статті 9 Закону.
Дія цього Порядку поширюється також на осіб, які супроводжують інваліда війни I групи.

4. Грошова компенсація вартості проїзду учасників антитерористичної операції до реабілітаційних установ та назад виплачується структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі — органи соціального захисту населення).

5. Грошова компенсація вартості проїзду учасників антитерористичної операції до реабілітаційних установ та назад надається у разі користування таким міжміським транспортом:
  • залізничним — у розмірі фактичних витрат, підтверджених проїзними документами, але не більше вартості проїзду в плацкартному/купейному вагоні швидкого поїзда та вагоні другого класу швидкісного поїзда;
  • автомобільним загального користування (крім таксі) — у розмірі фактичних витрат, підтверджених проїзними документами.
  • Витрати на проїзд транспортом міського та приміського сполучення відшкодуванню не підлягають.
6. Грошова компенсація вартості проїзду учасників антитерористичної операції до реабілітаційних установ та назад призначається в разі, коли звернення за нею надійшло не пізніше ніж через 90 календарних днів із зазначеної в проїзному документі дати закінчення поїздки.

7. Для відшкодування вартості проїзду до реабілітаційних установ та назад учасники антитерористичної операції подають до органів соціального захисту населення за місцем реєстрації або за місцем фактичного проживання (перебування) такі документи:
  1. заяву про надання грошової компенсації із зазначенням рахунку, відкритого в банківській установі, та адреси для надіслання органом соціального захисту населення повідомлення про прийняте рішення (електронною поштою або на паперовому носії);
  2. копію паспорта або іншого документа, що засвідчує особу заявника та місце його проживання;
  3. заповнений реабілітаційною установою відривний корінець направлення на психологічну реабілітацію із зазначенням строків перебування в реабілітаційній установі;
  4. оригінали проїзних документів, що підтверджують витрати на оплату проїзду (на проїзному документі повинні бути зазначені дата проїзду та його вартість).
8. Рішення про відшкодування учасникам антитерористичної операції вартості проїзду до реабілітаційних установ та назад приймається органом соціального захисту населення протягом 10 робочих днів з дати надходження документів.

9. Виплата коштів проводиться через банківські установи та Українське державне підприємство поштового зв’язку "Укрпошта".

10. Заявники та реабілітаційні установи відповідають за достовірність поданих відомостей та документів, у яких вони містяться.

11. Надміру виплачені суми з відшкодування витрат на оплату проїзду внаслідок подання заявником недостовірних відомостей підлягають стягненню в установленому порядку.Використані джерела:
Постанова КМУ від 23.08.2016 № 528 "Про затвердження Порядку виплати грошової компенсації вартості проїзду учасників антитерористичної операції до реабілітаційних установ для проходження психологічної реабілітації та назад"