![Вербувальний центр ВМС у Миколаєві](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhvYrPSaZUcY8U944zvj9BaAx6gVXr9nVpKH-JlhCEsJz3lsm3VhK0Iy_ShUM2gkbJplhQW0lTj7FDxMaSg6mBt3HDaqVbxgIjTB-M6IU_WS_SkgDBdx2x6n7h5HpzRn1TnD29n934X0xM/s1600/verbuv-centre-650.jpg)
Сьогодні, 26 серпня, на базі 198-го навчального центру Військово-Морських Сил ЗС України, в Миколаєві офіційно відкрився вербувальний центр.
Як пояснив заступник командувача ВМС по роботі з особовим складом капітан 1 рангу Андрій Урсол, українська армія прагне змінити підхід до комплектування та укомплектувати Військово-Морські Сили військовослужбовцями-контрактниками.
![Вербувальний центр ВМС у Миколаєві](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh0c9HdbPo-Uog3in-V2mWajuUdP7apWz0VGSS-QZwldGcbl7R1DzTyN88L-9fMW4WQfOKp2mgNnMMCqy07oWNXws_Uooaou9HVWvkYvSRr4GJl6snudpSOR-VvFJQJjWTtNL_xO-kW4Zc/s1600/93072_1.jpg)
![Вербувальний центр ВМС у Миколаєві](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjq4NucGF3X7F-4ALHQqXo7HC8onkCs9gStTHFi2AkI5PGc6C3kUsI2H-uX2YJMqxPQeo1mKrOQOS8DvsoiucDheJ9gt2cPATDOYfzFkwa3jTSU55guiW2J6e6eqVf6zDspOL1ykqwCFeo/s1600/93072_2.jpg)
За його словами, в ВМС прийшли до висновку, що для якісної комплектації потрібні місця, де потенційні професійні військові могли б отримати повну інформацію. Місяць тому подібний пункт вербування рекрутів відкрився в Одесі. За цей час відібрано близько ста кандидатів на укладення контракту.
— Позитив нового підходу в тому, що під час перших бесід, ще до того, як людина прийме рішення, ми даємо йому максимально повну і об'єктивну інформацію: де він буде проходити службу, які її умови. Також ми намагаємося застосувати елементи професійно-психологічного відбору: підбирати кандидата посаду, яка буде відповідати його утворення та особистим якостям. Тобто, створити такі умови, щоб контрактникові було максимально комфортно, - пояснив Андрій Урсол.
![Вербувальний центр ВМС у Миколаєві](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh7X3dLqldcYaRwJWvY53wgog6FAO0zkRq0e0z2C5Si49dmCojlUxe2xJK9O0KBQ3wD3MO62Va2B-rZxAL6xB_S7lz3uEXg3axfSUlN8yoqBpLx78FLDvfkzt1kUQ6wXjnkg7mlNvfopYU/s1600/93072_10.jpg)
![Вербувальний центр ВМС у Миколаєві](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhXlrDOan6Dq_E-Rb4bScd9GcjZO_c17cbmcAS1XFS49kRfFwvXh6Bm4dj9CrdHNHbKbP1ZgeczMIOHLZvcITwtm8sFAINzUYFiHy3HQh99z23gUhXnBXeKI7dlwWaCYBkdY6f6FmBLlAo/s1600/93072_14.jpg)
Він зазначив, що ВМС впровадили такий підхід, коли першими з претендентами зустрічаються представники тих військових частин, в яких кандидати, ймовірно, і будуть проходити військову службу.
— На жаль, військкомати, через які люди зазвичай приходять на контракт, як правило, в своєму складі не мають представників Військово-Морських Сил. І об'єктивна інформація про те, що таке морський флот, які його складові, які завдання виконують ВМС, з першоджерел до претендентів не доходить. За допомогою вербувальних пунктів ми намагаємося поліпшити комунікацію між військовою структурою і цивільними особами, які хочуть пов'язати своє життя з Військово-морськими Силами, - додав Андрій Урсол.
![Вербувальний центр ВМС у Миколаєві](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiXzpH2XsVzvn2IpVG2X64rtbitJJGkPBt0GOXRsQSFPfV3wuel1rHbl7bSg2i9YjrnBIWm6OPs3e9LOSvWoS3sfOoUIOqDY3lahnkkm8jBU7yiW7CsSlP4jkmovfdq9LR-0UZU1TfxpEk/s1600/93072_8.jpg)
Старший вербувального центру в Миколаєві майор Дмитро Литвиненко пояснив алгоритм його роботи. Спершу по телефону в Центр звертаються ті, хто прийшов з «цивільного життя» або відслужив недавно по мобілізації.
— Приходять на КПП. Ми їх зустрічаємо і наводимо в наш вербувальний центр. Тут проводимо бесіду, розповідаємо, що таке армія, в які підрозділи вони можуть піти, які є вакантні посади. Кандидат або приймає рішення відразу, або якийсь час його обдумує. Бувають випадки, коли молоді люди хочуть служити, а батьки - проти, тому що хлопці можуть потрапити в зону АТО, - пояснив офіцер.
![Вербувальний центр ВМС у Миколаєві](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgoGvhNW4sL3VbpV_iThYAH6pwDfi7I-RNQ5h7EY3euafBNkRXdC5kZcFjHZ-Kn61SGFJIm_z1mpN7QgDrQGjl78PNRahBBkSYbCMvu-zLMvHk2Ly-HulRbmSYM-2UWSopxudAH15APYF4/s1600/93072_3.jpg)
![Вербувальний центр ВМС у Миколаєві](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhbexYWvJtsetK35XxGp8dT5kDeDF6tQtYYmdoALJy1Z24HLEM35a0-N3040eZ3Ntox9HIR8EQly-3EJwSjnyX76nYY9CSU5pY2OgQ_XcIhFr2DOH8QH_Q-mwp1dXJWVY0kXdQm4Yd4pXE/s1600/93072_5.jpg)
![Вербувальний центр ВМС у Миколаєві](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh4sEs0M59kk0Bp83LW0Ao6Y6D84QIungYca-NMmoGwCLBM1OAgElEMZwX5Aj3oH0Ss5BH-t0E99rQsNZDidYl2fdTAVJJWgoWmvRVtxxPAtfUwjWqAOtCvxjcv9iCjO-dRXKivkI1ZcKw/s1600/93072_6.jpg)
![Вербувальний центр ВМС у Миколаєві](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhzOq7xoBS6Jno7m5MT6W-SunigSjcaYrHlmdA2jfOaOEqSAimD6urhjdxLGuu7Lqw8LilvBwQcz3mfxYCfZKQh8n2xzfOcPZ0CiLq_ph6P3h0GLbjBvg8ba3KbHsOd1j17qfIFbhjRYOQ/s1600/93072_13.jpg)
Крім співбесіди, претендентів чекає психологічне тестування. Після успішного проходження, кандидатам видають "відношення" (письмова згода), з якими вони йдуть до військкомату, де збирають необхідний пакет документів, а слідом за цим приходять вже на службу до військової частини.
— Перед службою у військовій частині, якщо вони не служили по мобілізації і немає строкової служби, вони проходять місячну підготовку в навчальному центрі. Після чого вже йдуть до своїх військовим частинам, в які вони розподілені.Для роботи за контрактом у Військово-Морських Силах України відкриті такі вакансії: моторист, електрик, комендор, сигнальник, рульовий, стрілець, гранатометник, водій, авіаційний технік, авіаційний механік, командир гармати, зенітник, сапер, хімік, радіометрист, дозиметрист та інші.
Телефони для довідок: (068) 148 98 50, (093) 330 48 68, (097) 04 11 755.
![Вербувальний центр ВМС у Миколаєві](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgWvASQEuTn1ONLn21YyahsFA9wXYprH8M895UawufyHxMtkJsA17uKvG2J5J7sZJUi2CmrA2dKu5K9l_KFdgJfrAyN7n4m118VCRdKDU8gbELczSP9nvxpJaEfJ7uCgX0CvZqElJ4JzTc/s1600/93072_12.jpg)
![Вербувальний центр ВМС у Миколаєві](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgf76H_3l6W2Ofx6BXN9DL0MNQmx6azZgyBypjjBzErMC-WuE7iHX9Jt4E3-Enc4cjX6ZM2QnXqzSPq8-Ccor83wHR2RxC3_j0CX_Ig0ZaIPKZV943cpDw251H4QbeEX7a9MY5z2KI7Lmk/s1600/93072_16.jpg)
Використані джерела:
nikvesti.com