![Білоруські прикордонники будують стіну на кордоні](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg25qXVyCohUJhzTxNIgfn2PCWYYPO48EtrHKcpSFNBtKpzeJsyiY9dJJTGkYv5U-x41XaRtCCxJlLmDWF-WxpfDNH3ZPGYiBZCnsifZAp8D03ABwKoFM8aoAyUvaVbOWgmlRl1zy-Gwvs/s1600/border.png)
У зоні відповідальності Пінського прикордонного загону, а це ділянка протяжністю близько 300 кілометрів, роботи одночасно йдуть на території всіх адміністративних районів.
Про це повідомляє білоруська газета «Вечерний Брест».Спорудженням основних інженерних споруд займаються самі прикордонники, в їх розпорядженні є вантажні автомобілі, екскаватори, бульдозери, тощо. Військовим сприяють громадські організації.
![кордон](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiD0jnulwP4H28WkeeBGw0Rmem50SVa_03J4pq6M5QyNprLgNPh192l6ABF_caYC-Stxq0vc77vBA9W2aOOS8P8mIekETUUu49K26Yz32kx8Kj_83GJQhvGdD4DqlcgmzCHdduLKVs-89lW/s1600/37_7.jpg)
Повним ходом йдуть демаркаційні роботи, в зоні прямої видимості людини встановлюються інформаційні покажчики (стовпи). Якщо раніше порушник після його затримання міг сказати, що просто заблукав, і умисне порушення кордону в його плани не входило, то сьогодні в якому б місці він не вийшов до облаштованому відрізку кордону, зліва і справа його погляду з'являться прикордонні стовпи, пофарбовані в кольори державних прапорів України та Білорусі.
У декількох кілометрах від кордону зводиться комплекс інженерних споруд. Це контрольно-слідова смуга шириною 25 метрів і паркан з сітки зварної з встановленими на ньому відеокамерами і сигналізаційним обладнанням.
![кордон](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgAbwKHMFnuLxcRqm14DDSWOVRBw1a8pdo3z8qqGWx0NGeAC5NNPDJjwxMRkQLKtDgOH7iajad2QAC3TD2d4ZMj5ZBqs5GYtc8nSjlORgbXLoxYqkfQH1XBWYAT5Knp5r98LX9K_xdDUOm_/s1600/belkordon.jpg)
Обсяг робіт, який виконують військовослужбовці Пінського прикордонного загону, а мова в цілому йде про сотні кілометрів, вражає. Найчастіше на шляху у військових важкопрохідне болото і густий ліс. Доводиться бути і меліораторами, і лісозаготівельниками, і дорожниками. Вирубати ліс і вивезти деревину, викорчувати і захоронити пні, відвезти воду, в низькі місця завезти грунт, встановити паркан і т.д.
На питання чи пов'язано настільки затратне облаштування кордону з бажанням України вступити до НАТО і Євросоюзу, прикордонники відповідають, що роботи планові та узгоджені на міждержавному рівні. Аналогічні споруди в перспективі з'являться і на українській стороні.
Зайняті будівництвом інженерних споруд офіцери, прапорщики, солдати строкової служби, та служби за контрактом, з весни до осені живуть у наметових містечках. Тут для них створені необхідні умови побуту і відпочинку.
![кордон](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi9O3n5bEaX7V0q3H1AdB1Z-rf9VzyMZlRA0sTx0CdioImA3XZU_Wop75QZxXfsYcIbxq3Zjy8GU04nEK47rVWsDBghNacNnqOu8JLgPeKNnyENpjoa06f-IL9xPRHBnf6adLv8wa4PGZPH/s1600/37_9.jpg)
![кордон](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhUk_pejM5lfpR-ecIgnZ0n4CyTskfA7dAYkYMDfXh8zHyD_OW68tjVXWBrjAvRFDYxvQzC_WoEBUis0m9xoKyvVGsdUkdZAl9O5AwAD93IsF9YmOfvq31jSWdDCSc0995f8p87ejGDUaVU/s1600/37_8.jpg)
— Кордон зміцнюється зовсім не для того, щоб відгородитися від сусідів. Перш за все, стоїть завдання забезпечити безпеку наших громадян, – каже помічник командира Пінського прикордонного загону по роботі зі ЗМІ Михайло Бут-Гусаім. – Слід зазначити, що в останні роки число порушень держкордону знижується, все менше проблем прикордонникам доставляють контрабандисти. Ситуація змінилася, в тому числі завдяки цивільному населенню, яке проживає на прикордонній території. Вони прекрасно усвідомлюють, що їх особиста безпека, а також рідних і близьких залежить і від обстановки на кордоні. І надають нам усіляку допомогу.