Стратегічні радники від США та Великобританії допоможуть реформувати оборонне відомство

08.09.16
генерал Джон Абізаїд

На прохання Міністерства оборони України, Велика Британія та Сполучені Штати Америки направляють радників високого рівня для допомоги в сфері реформування вітчизняного оборонного відомства.

Про позитивне рішення щодо призначення радників, Міністру оборони України Степану Полтораку, повідомили його колеги Ештон Картер та Майкл Феллон під час двосторонніх зустрічей сьогодні, 8 вересня, у Лондоні.

Вже найближчим часом до України від Уряду США буде направлено радника стратегічного рівня 4-х зіркового генерала Джона Абізаїда (John Philip Abizaid).

Генерал Абізаїд проходив службу у 82-й повітряно-десантній дивізії (82nd Airborne Division), очолював Військову академію США у Вест-Пойнті, 1-у піхотну дивізію (1st Infantry Division, the "Big Red One"). Брав участь в Операції зі звільнення Іраку (Operation Iraqi Freedom). З 2003 року по 2007 рік обіймав посаду командувача Центрального командування Збройних сил США.

генерал Джон Абізейд Генерал Джон Абізаїд (John Philip Abizaid)

Радник від Великобританії — генерал Нік Паркер (Sir Nicholas Ralph "Nick" Parker), проходив службу у Північній Ірландії, Сьєрра-Леоне, Іраку та Афганістані, колишній командувач сухопутних військ Збройних сил Великої Британії.

Нік Паркер Генерал Нік Паркер (Sir Nicholas Ralph "Nick" Parker)

Діяльність цих стратегічних радників в Україні сприятиме нарощенню темпів та масштабів оборонної реформи, повідомляють у Міністерстві оборони України.

Раніше, прес-служба Міноборони повідомила про підписання, сьогодні, Міністром оборони України Степаном Полтораком та Секретарем з питань оборони США Ештоном Картером «Концепції розвитку партнерства між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Сполучених Штатів Америки на п’ятирічний період».

У рамках «Концепції розвитку партнерства» співробітництво передбачає чотири головні напрями зусиль. Зокрема йдеться про зміцнення обороноздатності України, реалізацію оборонної реформи з метою створення сучасних Збройних Сил.

— Це вперше в історії ми підписали документ про співробітництво на такий тривалий період, — зазначив Міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак. — Цей документ спрямований на підтримку оборонної реформи України та дасть змогу реалізовувати програми двостороннього співробітництва, передачі військової техніки, матеріально-технічних засобів, надання послуг та підготовки особового складу.

Під час зустрічі Ештон Картер зазначив, що позиція США щодо агресії проти України залишається непохитною, анексію Криму ніколи не буде визнано, а гідбридна війна на Донбасі проти України закінчиться принизливою поразкою для Росії.

У ході зустрічі Міністра оборони України з Державним секретарем з питань оборони Великої Британії Майклом Феллоном, основний акцент сторони спрямували на обговорення напрямів подальшої співпраці в оборонній сфері між Британією та Україною.

Степан Полторак висловив вдячність за чітку та незмінну позицію Великобританії, всебічну підтримку України в протидії російській агресії. Зокрема, за роботу інструкторів, які підготували більше 2500 військовослужбовців Збройних Сил України за різними напрямками та підтримку процесу реформування й активну роботу британських інструкторів у цьому процесі.

— Обсяги тренувально-дорадчої допомоги Великобританії передбачається збільшити в рази. Наступного року буде підготовлено 5000 військовослужбовців України за стандартами НАТО — це є нова мета тренувальної місії Великобританії в Україні, — зазначив пан Майкл Феллон.


Використані джерела:
Офіційний веб-сайт Міністерства оборони України www.mil.gov.ua