«Північний сокіл - 2017»: українські та данські військові планують спільну операцію

20.09.16
Північний сокіл

Сьогодні, 20 вересня, розпочався дводенний робочий візит до Вінниці делегації Збройних сил Королівства Данія, яку очолив представник Командування Військово-Повітряних Сил Данії підполковник Якоб Анкер БОС.

Учасники зустрічі обговорять питання щодо планування спільної українсько-данської операції «Північний сокіл — 2017» та участі літака і особового складу Повітряних Сил Збройних Сил України в проведенні цієї операції, а також можливості проведення спільного навчання (тренування) авіаційних підрозділів.

Також обговорюватимуть проект технічної угоди щодо проведення операції «Північний сокіл-2017».

Північний сокіл фото © www.mil.gov.ua

Довідка. Вісім років поспіль, починаючи з 2009 року, екіпажі Мелітопольської 25-ї бригади транспортної авіації демонструють високий професіоналізм при здійсненні польотів, у важких полярних кліматичних умовах, на данську полярну станцію «Норд».

На острові Гренландія українські військові льотчики виконують завдання при температурі повітря до −50 градусів та швидкості вітру до 15-20 метрів на секунду, а також за відсутності наземних радіотехнічних засобів навігації та запасних аеродромів.

Український військово-транспортний літак Іл-76МД за своїми льотно-технічними характеристиками дозволяє здійснювати завантаження та розвантаження великогабаритних вантажів за допомогою кранового обладнання літака та здійснювати зліт та посадку на укорочені смуги, мінімально обладнані навігаційними засобами.

Для порівняння транспортні літаки С-130 «Геркулес» та С-17 «Глобмастер», що можуть здійснювати польоти на Станцію Норд, мають певні обмеження, а саме: «Геркулес» має значно менші можливості щодо транспортування габаритних вантажів, а «Глобмастер» не має кранового обладнання, що унеможливлює перевезення великогабаритних цистерн визначених завданнями операцій «Козаки на кризі — 2009», «Північний Сокіл — 2010 — 2016».Використані джерела:
Офіційний веб-сайт Міністерства оборони України www.mil.gov.ua