Уніфікована транспортна броньована платформа

07.09.16
проект уніфікованого транспортного засобу

Пропонуємо до уваги ініціативний проект уніфікації транспортної техніки збройних сил надісланий одним з читачів сайту.

Уніфікована транспортна броньована платформа УБТП-4-01 являє собою зразок транспортної платформи, яка може нести різне устаткування та обладнання, а в перспективі - замінити в збройних силах існуючий парк різноманітної вантажної і бойової техніки на автомобільних і спеціальних шасі в діапазоні вантажопідйомності до 3,5 тонн.

Даний зразок також являє собою спробу уніфікації елементів ходової, обладнання та комплектуючих із вже прийнятими на озброєння зразками БТР-3, БТР-4 і Дозор-Б, в тому числі з урахуванням їх майбутньої модернізації. Слід зазначити, що ідея ця не нова і раніше її вже намагалися реалізувати в автомобілі Вепр-С, виробництва Кременчуцького «АТП-15356» (зараз ПАТ "Вепр" - авт.).

У той же час, представлений автомобіль має ряд істотних відмінностей, насамперед - це використання окремої двомісної броньованої відкидної кабіни, яка забезпечує легкий доступ до двигуна та коробки передач, і можливість їх швидкої заміни. Колісна база автомобіля і його загальна довжина складає 3400 мм і 6800 мм відповідно.

Броньована кабіна (в базовому варіанті з захистом від куль зі сталевим сердечником калібру до 7,62 мм) повністю відповідає концепції підвищення живучості особового складу.

проект

Передбачається також можливість збільшення вантажопідйомних характеристик автомобіля шляхом збільшення кількості його осей (до 3-х і 4-х) і внесення певних змін в конструкції.

Таким чином, у разі прийняття такого зразка автомобіля на озброєння передбачається значно скоротити номенклатуру колісної техніки та запасних частин і комплектуючих, необхідних для забезпечення потреб збройних сил, а також зменшити ресурсні витрати, пов'язані з їх комплектацією відповідною технікою.

Також, пропонований підхід дозволить здійснювати комплексні і більш масові поставки військової техніки на експорт.


Даний матеріал відноситься до авторських публікацій.
Думка редакції може не збігатися із точкою зору авторів матеріалів.
Всі зображення надані автором.