Президент офіційно присвоїв батальйону НГУ ім'я Героя України генерал-майора С.П.Кульчицького

батальйон НГУ ім'я Героя України генерал-майора С.П.Кульчицького

У Києві на території військової частини 3066, Північного ТРК Національної гвардії, відбулися заходи за участі найвищих посадових осіб країни з вручення відзнаки батальйону ім. Героя України генерал-майора С.П. Кульчицького.

У церемонії взяли участь Президент України Петро Порошенко, командувач Національної гвардії України генерал-лейтенант Юрій Аллеров, секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, міністр оборони України генерал армії України Степан Полторак, військовослужбовці та ветерани батальйону і військової частини загалом, родичі загиблих гвардійців.

«В надзвичайно короткий термін ви пройшли складний шлях становлення в якості професійних воїнів. І мені надзвичайно приємно, що у джерел створення батальйону я мав високу честь бути разом з вами. Я пам'ятаю той день присяги, пам'ятаю очі відновленої української Національної гвардії

Смерть командира стала важкою втратою для офіцерів, які знали його багато років, для добровольців, які за короткий період встигли визнати його авторитет і величезний бойовий потенціал. Я вдячний всім тим, хто назавжди зберігає в серцях пам'ять про свого командира. І ваше щире прагнення увічнити його ім’я в назві батальйону реалізувалося в Указі Президента України, який я щойно підписав», – звернувся до Петро Порошенко до бійців батальйону.

батальйон С.П.Кульчицького батальйон С.П.Кульчицького батальйон С.П.Кульчицького
батальйон С.П.Кульчицького батальйон С.П.Кульчицького батальйон С.П.Кульчицького
фото © ngu.gov.ua

Пам'ять загиблих побратимів батальйону вшанували хвилиною мовчання. Опісля учасники поклали квіти до Меморіалу пам'яті загиблим в АТО нацгвардійцям, встановленого у серпні цього року на території військової частини.

Від сьогодні офіційна назва підрозділу, згідно з Указом Президента, – батальйон оперативного призначення (резервний батальйон) імені Героя України генерал-майора Сергія Кульчицького 27 бригади Північного оперативно-територіального об'єднання Національної гвардії України. Президент вручив відзнаку батальйону командиру підрозділу полковнику Віктору Толочку.