Україна наполягає на демілітаризації Дебальцевого

Дебальцеве

Українська сторона в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі продовжує наполягати на демілітаризації Дебальцевого (Донецька область) і подальшому розведенні сил і засобів за умови повного припинення вогню вздовж всієї лінії розмежування.

Про це прес-секретар представника України в Тристоронній контактній групі - другого Президента України Леоніда Кучми Дарина Оліфер повідомила на своїй сторінці у Facebook, передає Цензор.НЕТ.

«За підсумками зустрічі в Мінську. Головна тема в підгрупі з безпеки - імплементація рамкового рішення Тристоронньої контактної групи про розведення сил і засобів. Представники ОРЛО продовжують порушувати режим припинення вогню в районі Станиці Луганської, зриваючи таким чином реалізацію рамкового рішення.

З метою подальшої деескалації ситуації на Донбасі Україна ставить питання про демілітаризацію Дебальцевого. Ми наполягаємо: розведення сил і засобів має відбуватися від лінії, визначеної Меморандумом 19 вересня 2014 року за умови повного припинення вогню вздовж всієї лінії зіткнення. Варто особливо відзначити, що Україна цілком і повністю виконує взяті на себе зобов'язання в питаннях безпеки.

Ключова тема роботи гуманітарної підгрупи - звільнення незаконно утримуваних осіб. Тристороння контактна група доручила підгрупі з гуманітарних питань підготувати все необхідне для звільнення максимальної кількості людей ще до новорічних свят.

І в підгрупі з безпеки, і в гуманітарній підгрупі, і в контексті соціально-економічних проблем гостро стоїть питання відкриття КПВВ у Золотому. Представники ОРЛО, як і раніше, не дають чітких пояснень про причини блокування відкриття КПВВ. Україна вкотре на всіх рівнях підтвердила свою повну готовність до відновлення роботи цього пункту пропуску до 10 грудня 2016 року.

Тристороння контактна група доручила підгрупі з економічних питань у максимально стислі терміни організувати підписання протоколу, який би дозволив розблокувати роботу Попаснянського водоканалу на території Луганської області».

Раніше, 23 жовтня, Президент України Петро Порошенко повідомляв, що українська сторона наполягала на демілітаризації Дебальцевого на «нормандських» переговорах у Берліні.