Базове колісне шасі (БТР) «Отаман» 8х8 [2016]

доповнено 28.09.17
Базове колісне шасі (БТР) «Отаман» 8х8 фото © НВО «Практика»

Базове колісне шасі «Отаман» 8х8 (зразка 2016 року) – бойова платформа, на базі якої може бути створена техніка різноманітного призначення: бронетранспортер, машина вогневої підтримки, самохідна артилерійська установка (міномет) інші бойові та спеціальні машини.

Розробник: ПрАТ "Науково-виробниче об'єднання «Практика»" (Київ, Україна)

Розроблена на основі Спільного рішення Міністерства оборони України «На відкриття дослідно-конструкторської роботи на розроблення базових колісних шасі для самохідних артилерійських установок, шифр «Накат».

Платформа створена шляхом глибокої модернізації шасі БТР-60/70 - новий бронекорпус з передньомоторною компоновкою та повна заміна «силової лінії» (двигуна та трансмісії).

Вперше представлена у версії 120-мм самохідного міномету на Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека – 2016».

120-мм міномет «Отаман» 8х8 120-мм міномет «Отаман» 8х8 Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека – 2016»Машини на базі колісного шасі «Отаман» 8х8
машини на базі  колісного шасі Отаман 8х8 зображення © practika.ua


Тактико-технічні характеристики

Загальні:
Повна вага: 13000 кг
Кількість посадкових місць: 3-14 чол.
Довжина: 7000 мм
Ширина: 2660 мм
Висота (по даху): 2430 мм

Двигун:
Тип: Deutz, дизельний
Об’єм двигуна: 7,2 л
Потужність: 290/320 к.с.
Максимальний крутний момент: 1200 Н*м

Трансмісія і привід:
Колісна формула: 6х6
Коробка передач: автоматична, Alisson
Кількість швидкостей: 6+1

Бронювання:
Балістичний захист за ДСТУ 3975: ПЗСА-5 у варіанті з базовим захистом (STANAG рівень 2)
STANAG рівень 4 – у варіанті з додатковим керамічним захистом


На озброєнні (використання)

Платформа «Отаман» 8х8 розроблена на основі Спільного рішення Міністерства оборони України «На відкриття дослідно-конструкторської роботи на розроблення базових колісних шасі для самохідних артилерійських установок, шифр «Накат».

Подальший розвиток

28 вересня 2017 року, під час І-го Всеукраїнського форуму приватних підприємств оборонної промисловості, був продемонстрований новий варіант машини, який на Київському бронетанковому заводі оснастили бойовим модулем «Штурм-М», що встановлюється на бронетранспортерах БТР-3.

БТР Отаман 8х8 бойовим модулем Штурм-М

Бойовий модуль «Штурм-М» озброєний 30-мм автоматичною гарматою, 7,62-мм кулеметом та автоматичним гранатометом, а також комплексом керованого озброєння «Бар’єр», який забезпечує бронепробиття не менше 800 мм, не враховуючи динамічний захист, на відстані до 5 км, що дозволяє знищувати будь-яку бронетехніку противника.


Зброя.UA про продукцію НВО «Практика»

Радіопрограма-інтерв'ю "Зброя.UA" – проект військового журналіста Сергія Камінського, у якому розглядаються питання військово-промислового комплексу, нових зразків озброєння та військової техніки, спорядження та досвід їх застосування у бойових та навчальних цілях.

У начальника відділу розвитку НПО «Практика» Сергія Вілкова автор розпитає про нові броньовики підприємства Козак-2М, Козак-5, «Отаман» 6х6, «Отаман» 8х8 тощо. Як виникла ідея їх створення, технічні особливості та коли відбудуться випробування...Використані джерела:
Веб-сайт НВО "Практика"

довідник озброєння і військової техніки