Топ ОПК – 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

вівторок, 13 грудня 2016 р.

Базове колісне шасі (БТР) «Отаман» 8х8 [2016]

13.12.16 | доповнено: 28.09.17
Базове колісне шасі (БТР) «Отаман» 8х8 фото © НВО «Практика»

Базове колісне шасі «Отаман» 8х8 (зразка 2016 року) – бойова платформа, на базі якої може бути створена техніка різноманітного призначення: бронетранспортер, машина вогневої підтримки, самохідна артилерійська установка (міномет) інші бойові та спеціальні машини.

Розробник: ПрАТ "Науково-виробниче об'єднання «Практика»" (Київ, Україна)

Розроблена на основі Спільного рішення Міністерства оборони України «На відкриття дослідно-конструкторської роботи на розроблення базових колісних шасі для самохідних артилерійських установок, шифр «Накат».

Платформа створена шляхом глибокої модернізації шасі БТР-60/70 - новий бронекорпус з передньомоторною компоновкою та повна заміна «силової лінії» (двигуна та трансмісії).

Вперше представлена у версії 120-мм самохідного міномету на Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека – 2016».

120-мм міномет «Отаман» 8х8 120-мм міномет «Отаман» 8х8 Міжнародна спеціалізована виставка «Зброя та безпека – 2016»Машини на базі колісного шасі «Отаман» 8х8
машини на базі  колісного шасі Отаман 8х8 зображення © practika.ua


Тактико-технічні характеристики

Загальні:
Повна вага: 13000 кг
Кількість посадкових місць: 3-14 чол.
Довжина: 7000 мм
Ширина: 2660 мм
Висота (по даху): 2430 мм

Двигун:
Тип: Deutz, дизельний
Об’єм двигуна: 7,2 л
Потужність: 290/320 к.с.
Максимальний крутний момент: 1200 Н*м

Трансмісія і привід:
Колісна формула: 6х6
Коробка передач: автоматична, Alisson
Кількість швидкостей: 6+1

Бронювання:
Балістичний захист за ДСТУ 3975: ПЗСА-5 у варіанті з базовим захистом (STANAG рівень 2)
STANAG рівень 4 – у варіанті з додатковим керамічним захистом


На озброєнні (використання)

Платформа «Отаман» 8х8 розроблена на основі Спільного рішення Міністерства оборони України «На відкриття дослідно-конструкторської роботи на розроблення базових колісних шасі для самохідних артилерійських установок, шифр «Накат».

Подальший розвиток

28 вересня 2017 року, під час І-го Всеукраїнського форуму приватних підприємств оборонної промисловості, був продемонстрований новий варіант машини, який на Київському бронетанковому заводі оснастили бойовим модулем «Штурм-М», що встановлюється на бронетранспортерах БТР-3.

БТР Отаман 8х8 бойовим модулем Штурм-М

Бойовий модуль «Штурм-М» озброєний 30-мм автоматичною гарматою, 7,62-мм кулеметом та автоматичним гранатометом, а також комплексом керованого озброєння «Бар’єр», який забезпечує бронепробиття не менше 800 мм, не враховуючи динамічний захист, на відстані до 5 км, що дозволяє знищувати будь-яку бронетехніку противника.


Зброя.UA про продукцію НВО «Практика»

Радіопрограма-інтерв'ю "Зброя.UA" – проект військового журналіста Сергія Камінського, у якому розглядаються питання військово-промислового комплексу, нових зразків озброєння та військової техніки, спорядження та досвід їх застосування у бойових та навчальних цілях.

У начальника відділу розвитку НПО «Практика» Сергія Вілкова автор розпитає про нові броньовики підприємства Козак-2М, Козак-5, «Отаман» 6х6, «Отаман» 8х8 тощо. Як виникла ідея їх створення, технічні особливості та коли відбудуться випробування...Використані джерела:
Веб-сайт НВО "Практика"

довідник озброєння і військової техніки