Японія передала сучасний діагностичний комплекс Центральному клінічному госпіталю ДПСУ

Японія передала сучасний діагностичний комплекс Центральному клінічному госпіталю ДПСУ

13 січня в Центральному клінічному госпіталі Держприкордонслужби Президент України Петро Порошенко відкрив сучасний діагностичний комплекс дослідження внутрішніх органів людини з використанням обладнання рентгенівського випромінювання.

Високотехнологічне медичне обладнання було отримане в рамках міжнародної технічної допомоги «Невідкладна підтримка в Україні спроможності надання медичної допомоги» від Уряду Японії за сприянням Офісу проектної підтримки ООН (UNOPS).

Участь у заході окрім Глави держави взяли Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі, заступник виконавчого директора офісу проектної підтримки ООН Віталій Ваншелбойм та Голова Державної прикордонної служби України Віктор Назаренко.

«Сьогоднішня передача медичного обладнання є не лише прикладом співпраці України, Організації об'єднаних націй та Японії, а ще й першою подією Року Японії в Україні, яка символізує тісну взаємодію між Україною та Японією», - наголосив Глава держави.

Для облаштування сучасних діагностичних кабінетів закордонні партнери закупили та передали прикордонному відомству комп’ютерний томограф «Toshiba», цифрову рентгенівську систему «Calypso» та відеоендоскопічний комплект «Olympus». Вартість медичного обладнання сягає більше 22 мільйонів гривень.

У ході заходу Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі передав керівнику Держприкордонслужби сертифікати на відповідне обладнання. Він зазначив, що радий передати обладнання і висловив сподівання, що воно допоможе покращити лікування і військовослужбовців, і цивільних громадян.

Віднині лікувально-діагностична допомога прикордонникам, ветеранам та членам їхніх сімей значно покращиться. При цьому відмітимо, що завдяки співпраці урядів двох країн госпіталь вперше отримав свій комп’ютерний томограф. Технічні параметри даного апарату японського виробництва та його комплектність дають можливість обстеження головного мозку, органів грудної порожнини, всіх відділів хребта, суглобів та інших, як в плані діагностики захворювань, так і надання невідкладної допомоги при травмах чи пораненнях. Крім того, він дає можливість успішно діагностувати порушення мозкового кровообігу, тромбоемболії легеневої артерії на ранніх стадіях розвитку та також укомплектований безперебійним блоком живлення, що дозволяє завершити і провести ще декілька обстежень при відсутності подачі живлення.

Інша передана рентгенографічна діагностична установка розроблена у 2016 році та є першою в Україні. Комплектація апарату з кріпленням рентгенівської трубки на стелі надає лікарям вільний доступ до рентгенівського столу та роботи з пацієнтом, що особливо важливо при обстеженні тяжко хворих та поранених. А поставлена відеоендоскопічна апаратура дає змогу значно розширити та проводити на сучасному рівні ендоскопічну діагностику різних захворювань і здійснювати екстрену зупинку кровотеч.Використані джерела:
Офіційний веб-сайт Державної прикордонної служби України dpsu.gov.ua