У 2016 році на озброєння ЗСУ прийнято 17 нових зразків ОВТ та 64 допущено до експлуатації

У 2016 році на озброєння ЗСУ прийнято 17 нових зразків ОВТ та 64 допущено до експлуатації

Протягом минулого року на озброєння вітчизняного війська було прийнято 17 і допущено до експлуатації 64 зразки озброєння і військової техніки.

На думку фахівців Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки, у питанні технічного підсилення війська можна було досягти й більшого прогресу, але цьому суттєво завадило недоотримання військовим відомством (понад 2 млрд грн) додаткових коштів від конфіскату.

На надані з держбюджету асигнування 2016 року за державним оборонним замовленням було закуплено для Збройних Сил 1191 одиницю зразків новітнього та модернізованого ОВТ.

Наприклад, підприємства Державного концерну «Укроборонпром» виготовили 809 одиниць зразків ОВТ. Зокрема, модернізовані літаки типу Су та МіГ, модернізовані вертольоти, вітчизняний безпілотний авіаційний комплекс, комбінований пристрій викиду хибних цілей та станції оптико-електронного придушення до вертольотів та літаків, модернізовані бронетранспортери, автоматичні гармати, переносні протитанкові ракетні комплекси й ракети до них, модернізовані та нові РЛС.

У 2016 році на озброєння ЗСУ прийнято 17 нових зразків ОВТ та 64 допущено до експлуатації

Окрім того, підприємства інших форм власності виготовили 382 одиниці зразків ОВТ. Серед них — десантно-транспортні вертольоти, малі броньовані артилерійські катери, броньовані медичні машини, наземні радіолокатори ближньої дії, радіолокаційні та радіорелейні станції, автомобілі сімейства КрАЗ та МАЗ.

Прогрес у технічному оновленні війська напряму залежить передусім від розмірів фінансування цієї статті видатків. З огляду на військовий бюджет 2017 року є привід для оптимістичних прогнозів.

Цього року видатки Збройних Сил збільшено практично за всіма основними напрямками. Проте найбільше зросло фінансування порівняно з торішніми показниками на потреби розвитку озброєння. Тож на створення новітніх зразків ОВТ, проведення НДДКР та розробку новітньої військової техніки спрямують 18% від оборонного бюджету, а це — 11,7 млрд гривень, що майже на 3,6 млрд грн більше, ніж торік. Важливо, що Міністерство фінансів України під час розрахунків цієї статті врахувало заплановані показники необхідного фінансування для реалізації Програми розвитку ЗСУ до 2020 року.

За попередніми підрахунками фахівців Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки, такий обсяг фінансування дасть змогу постачати у військо більше як 10 тис. одиниць ОВТ й 3,5 млн одиниць боєприпасів.

У 2016 році на озброєння ЗСУ прийнято 17 нових зразків ОВТ та 64 допущено до експлуатації

Окрім зазначених номенклатур, поточного року за договорами, укладеними торік, передбачено постачати в Збройні Сили України 752 одиниці новітніх та модернізованих зразків ОВТ.

Це не дозволить зупинити технологічний процес виготовлення озброєння та військової техніки на підприємствах. Зокрема, 661 одиницю виготовлять на підприємствах Державного концерну «Укроборонпром».

Серед них — легкі переносні ракетні комплекси, автоматизовані комплекси звукової розвідки, модернізовані літаки, броньовані ремонтно-евакуаційні машини, броньовані санітарно-евакуаційні машини, тактичні бойові колісні машини.

На підприємствах інших форм власності передбачено виготовити 91 одиницю ОВТ, зокрема, безпілотні авіаційні комплекси, модернізовані вертольоти, броньовані автомобілі, десантні катери, комплекси радіоелектронної боротьби з безпілотними літальними апаратами, постановники радіоперешкод, радіорелейні станції.

Загалом поточного року передбачено завершити розробку, провести комплекс випробувань та прийняти на озброєння близько десяти зразків ОВТ, зокрема, комплекс автоматизованого управління артилерійськими підрозділами, модернізовану реактивну систему залпового вогню, рухомий автоматизований командний пункт підрозділів ППО, модернізований переносний зенітний ракетний комплекс, командно-штабну машину на базі БТР/БМП тощо.Використані джерела: Народна армія