СБУ завершила досудове розслідування у справі збитого літака Іл-76 (аудіо переговорів терористів)

СБУ завершила досудове розслідування у справі збитого літака ІЛ-76

У Дніпрі слідчі Служби безпеки України завершили досудове розслідування кримінального провадження стосовно ватажка терористичної організації «ЛНР» І.Плотницького та двох командирів незаконних збройних формувань у справі збитого у 2014 році літака Іл-76 ЗСУ.

Слідчими СБУ отримано беззаперечні докази того, що голова терористичної організації «ЛНР» І.Плотницький, який на час скоєння злочину був командиром незаконного збройного формування «батальйон «Зоря», разом з А. Патрушевим (на той час його заступником) та командиром незаконного збройного формування «Вітязь» О.Гурєєвим були безпосередніми організаторами терористичного акту. З метою блокування сил АТО вони влаштували засідки та керували групами бойовиків, озброєних ПЗРК, що перекривали авіаційне сполучення аеропорту Луганська.

Нагадаємо, що у червні 2014 року під час заходу на посадку у луганський аеропорт переносним зенітно-ракетним комплексом був уражений військово-транспортний літак Іл-76 25-ї окремої повітряно-десантної бригади ВДВ Збройних Сил України. Літак загорівся і впав, дев’ять членів екіпажу та сорок військовослужбовців загинули.

Обвинувальний акт стосовно терористів затверджено прокуратурою Дніпропетровської області та направлено до суду. Дії вказаних осіб кваліфіковано як терористичний акт за ч. 3 ст. 258 КК України.Використані джерела:
Офіційний веб-сайт Служби безпеки України www.ssu.gov.ua