У Грузії в продажу з’явилася продукція Луганського патронного заводу

У Грузії з’явилася в продажу продукція Луганського патронного заводу фото: informnapalm.org

За інформацією джерел міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm, останнім часом у мережі грузинських магазинів зброї «Калібр» у продажу з’явилися патрони з маркуванням «LCW» (Lugansk Catridge Works) виробництва Луганського патронного заводу.

Цю інформацію підтверджує і сам сайт магазину зброї «Калібр» (Caliber), на якому серед інших боєприпасів можна знайти патрони з маркуванням «LCW». Зокрема:

  • Патрони калібром 7.62×39 мм до низки карабінів під т. зв. проміжний патрон «АК-47». Не вказана ціна, але сказано, що очікується поставка товару;
  • Патрони 9×19 мм до пістолетів, які використовують патрони «Люгер / Парабелум». Ціна 0,80 лари (0,32 $) за штуку, товар є в наявності.

У Грузії з’явилася в продажу продукція Луганського патронного заводуфото © informnapalm.org

Щоб уточнити інформацію і перевірити маркування, нашим інсайдерам вдалося сфотографувати одну з пачок патронів 9×19, які продаються в магазинах «Калібр». На упаковці пачки з 50 патронами є логотип Луганського патронного заводу «LCW«, країна-виробник — Україна, також є маркування «073» і «Lot №У05«. На самих патронах є маркування калібру — 9×19, а також штамп патронного заводу Луганська — «LCW». Цікаво, що ні на упаковці, ні на самих патронах немає штампа з датою (рік) виготовлення.

У Грузії з’явилася в продажу продукція Луганського патронного заводу У Грузії з’явилася в продажу продукція Луганського патронного заводу У Грузії з’явилася в продажу продукція Луганського патронного заводу У Грузії з’явилася в продажу продукція Луганського патронного заводу фото: informnapalm.org

Вивчивши низку записів у відкритих джерелах, а також проконсультувавшись з нашими постійними експертами, розвідники InformNapalm з’ясували:

Станом на 2010 рік основними акціонерами Луганського патронного заводу були кіпрські Verhalt Holdings Ltd. (24,9929 %), Perinhar Holdings Ltd. (24,9858 %), Triestford Enterprises Ltd. (24, 9787 %), Laraik Holdings Ltd. (10 %). Трохи раніше одним з інвесторів заводу називалась компанія ЗАТ «Брінкфорд», що належить бізнесмену грузинського походження Давиду Жванії, який, є інформація, ще до подій 2014 року встиг позбутися своїх активів. У 2011 і 2012 роках Луганський патронний завод працював у збиток. У травні 2014 року приватне акціонерне товариство «Луганський патронний завод» виробило останню партію комерційних боєприпасів, які встигли потрапити на прилавки українських магазинів. Незабаром, в ході збройного конфлікту на сході України, завод взяла під контроль терористична організація «Луганська народна республіка». З того часу точних даних про кількість виготовлених боєприпасів і про нинішню діяльність заводу немає.

Хоч на початку 2016 року в російських ЗМІ та на інтернет-ресурсах бойовиків постійно з’являлася інформація про нарощування потужностей Луганського патронного заводу з виробництва патронів в інтересах терористів «Л/ДНР». Зокрема, щодо випуску патронів 5,45х39 мм з кулею підвищеної пробивності, а також патронів калібру 7,62 і 9 мм. За рік до цього в українських ЗМІ була інформація про те, що згаданий вище Д. Жванія начебто вивіз обладнання заводу в Росію. Докладніша інформація про історію діяльності Луганського патронного заводу та про патронне виробництва загалом є у статті «Патронні пристрасті України, або Навіщо нам патронний завод?» від 14 січня 2017 року.

Луганський патронний завод має чинний сайт з українським доменом http://lcw.lg.ua, сайт дуже слабкий в інформаційному плані. Але серед заявленої продукції заводу і сьогодні можна знайти патрони калібру 9×19 мм.

За інформацією консультантів InformNapalm, патрони калібру 9×19 на українському ринку з’явилися на початку 2000-х. Попит на боєприпаси цього калібру зріс після появи пістолетів під цей патрон — відповідно, до їх виробництва на комерційній основі приступив і Луганський патронний завод. На фоні відносної лібералізації українського законодавства «Про зброю» і збільшення попиту на патрони цього калібру, останні кілька років навіть відчувався дефіцит патронів 9×19. Відповідно, стверджувати, що патрони 9×19 з маркуванням LCW, які продаються зараз у Грузії є старими запасами – доволі сумнівно.

Не слід відкидати версію про те, що патрони з маркуванням «LCW — Вироблено в Україні», які появилися в останній рік на ринку зброї Грузії – це свіжа продукція. Можливо, вони випускаються з моменту збільшення потужностей на підконтрольному російським окупантам і колаборантам заводі з кінця 2015 – початку 2016 року. Очевидно, на заводі працює комерційна лінія з виробництва патронів 9×19 і боєприпасів інших калібрів, на які є попит на цивільному ринку. Далі ці патрони, ймовірно, нелегально, контрабандним шляхом вивозять на не окуповану територію України і пройшовши «легалізацію» як український продукт, експортують в інші країни (зокрема, у Грузію), що дає змогу припустити, що хтось гріє на цьому руки.

Ця публікація не має на меті щось довести — ми тільки представляємо факти і власні міркування. Інформації цілком достатньо, щоб компетентні спеціалісти і відповідні структури взялися за вивчення цього питання.


InformNapalmМатеріал до публікації підготував Іраклій КомахідзеДаний матеріал відноситься до авторських публікацій.
Думка редакції може не збігатися із точкою зору авторів матеріалів.