Strong Europe Tank Challenge 2017. Перший день: український взвод у наступі (відео)

Ukrainian Military Pages - Strong Europe Tank Challenge 2017. Перший день: український взвод у наступі

Український танковий взвод 14 омбр бере участь у змаганнях «Танковий виклик сильної Європи-2017» (Strong Europe Tank Challenge 2017), де виборює першість разом з колегами зі США, Німеччини, Франції, Австрії та Польщі.

У перший день змагань чотирьом українським екіпажам дістався один з найважчих та найбільш видовищних етапів перегонів – «Бойова стрільба взводу у наступі». Складність полягала у тому, що згідно умов змагань наша команда не мала змоги провести жодного пробного заїзду на вогневій ділянці.

У ході етапу натівські судді оцінювали дії танкового взводу капітана Багаєва за двома основними показниками – влучність вогню та тактичні дії екіпажів бойових машин. За обома показниками українські танкісти показали високий результат. Залікові бали нашої та інших команд тримаються у таємниці та будуть оприлюднені лише в кінці змагань. Водночас за попередніми оцінками спостерігачів та контролерів – українці вразили більшість цілей, діяли злагоджено та впевнено.

Нагадаємо, що українська команда виступає у складі танкового взводу за штатом, прийнятим в арміях країн-членів НАТО, — чотири основні танки і один запасний.

Читати також: Більше про танки які представляють Україну на Strong Europe Tank Challenge 2017

Власне, до складу української делегації входять не тільки танкісти взводу капітана Романа Багаєва, а й представники Харківського бронетанкового заводу, медики, екіпаж ремонтно-евакуаційної машини та інші фахівці, які забезпечують участь українського підрозділу у змаганнях, — загалом 32 особи.

Програма танкових змагань включає дві основні частини — бойові стрільби підрозділу як у наступі, так й в обороні, а також виконання вправ зі штатної стрілецької зброї — пістолетів (українські танкісти виконуватимуть вправу з вітчизняного пістолета марки «Форт»).

Ukrainian Military Pages - Strong Europe Tank Challenge 2017 Ukrainian Military Pages - Strong Europe Tank Challenge 2017 Ukrainian Military Pages - Strong Europe Tank Challenge 2017

Окрім цих видів, нашим військовикам також доведеться продемонструвати свою вправність у таких видах програми, як виклик вогневої підтримки, водіння бойових машин (танків), визначення відстані до цілі, ідентифікація (розпізнавання) цілі, тактична медицина та евакуація пораненого, дії при застосуванні противником зброї масового ураження, евакуація пошкодженого (підбитого) танка.

Програма змагань передбачає й перевірку фізичних кондицій військовиків — подолання спеціалізованої смуги перешкод та спортивну естафету.