Президент підписав закони щодо підвищення соціального захисту військових та членів їх сімей

українське законодавство

Президент підписав Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення рівня соціального захисту військовослужбовців та членів їх сімей» та Закон «Про внесення змін до статті 15 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту“ щодо надання членам сімей загиблих пільг без урахування середньомісячного сукупного доходу сім’ї».

закон

Петро Порошенко зазначив, що документи стали результатом величезної роботи за участі Міністерства оборони, Генерального штабу, волонтерів, депутатів Верховної Ради, завдяки якій розроблена програма щодо підвищення рівня захисту військовослужбовців.

Глава держави наголосив на важливості грошової компенсації родинам військових, які загинули на передовій, та пораненим захисникам. «Ми навіть в цих важких умовах прийняли рішення про те, що підвищуємо на 50% (грошову компенсацію — ред.) і родина отримає понад 1,2 млн гривень від держави — якщо це (загибель військового — ред.) відбулося безпосередньо в бою. Також на 50%, з 400 тис. до близько 640 тис. гривень (підвищилась — ред.) компенсація у випадку інвалідності І групи», — розповів Президент.

Петро Порошенко також наголосив на важливості забезпечити ветеранів АТО якісним лікуванням та надати можливість пройти реабілітацію, в тому числі психологічну. Він наголосив на принциповості позиції щодо покращення рівня захисту та надання додаткових пільг, незалежно від рівня матеріального забезпечення родини — безкоштовне отримання ліків, медичних послуг, 50%-ти знижка на сплату житла, користування комунальними послугами тощо.Використані джерела:
Офіційний веб-сайт Міністерства оборони України www.mil.gov.ua