![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjl6qpk9s1icplcLbjbqj0NDYbK0yxWz6hb9p2erkDytZzG8PM25mH7sb7AzDD3UtFkRu0phOYSalhNcO2rAV1Fr6aV3F1XQyIc2LtybdcGiUayWhAtnzCUY3r8fpkzYovGn6mt6tGeMMnP/s1600/ump-hammer-azov_580x250.png)
З нагоди третьої річниці звільнення Маріуполя від російсько-терористичних формувань, минулого тижня у місті був проведений військовий парад, звісно за участю полку «Азов».
Під час проходження бійців ОСЗП «Азов», багатьох здивував незвичний атрибут - серед прапороносців, йшов сержант, якій ніс молот. Цей факт викликав жваве обговорення у соціальних мережах, зокрема пошук скандинавських мотивів або порівняння з ходою ветеранів французького Іноземного легіону тощо.
Що ж насправді означає цей молот?
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiLSPi08Fdq6zK9bBFL34myYPT-NE3ARNyDYUM3srngwgjFhC-D3aH0Ys_fHZ4XDZo_BShlynOXdjFaBC-BF4MIJB3j7olpgnKx-IEz1iO5ab9cM1B6d6FA7MNMZmnsMiON_ox8_ulUA_9T/s1600/19274782_10213597888848516_4088729698647062535_n.jpg)
Якщо уважно роздивитися прапори, які несуть бійці «Азову» (або нарукавні патчі), то можна побачити, що молот несуть разом із прапором Військової школи командирів імені полковника Євгена Коновальця. Саме цей факт і наближає нас до відповіді.
У травні цього року, відбувся другий випуск сержантів з Військової школи. Минулого року під час випуску першого курсу сержантів робився символічний удар по ковадлу молотом, де кування сталі уособлювало процес кування у школі нових бійців-професіоналів.
Цього року із новим випуском з'явилася й нова традиція. Під час випуску сержантів відбувається зміна у школі Головного сержанта: замість свого попередника на посаду постає новий сержант. Відтепер ця подія супроводжується спеціальною церемонією - передачею бойового молоту як символу зброї Головного сержанта, адже за ієрархією Головний сержант «кує», тобто навчає всіх інших сержантів.
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgSVghSP9wt3nVjglq8nt2_qpkfcy1vlerJK5e9Xo0ozmj5PxMGpkb6Vp6WihvCtZ0UYlZTM4Xw78ElVMo_p_XraBpPf03hyphenhyphency9RQ0EG-Ryb0c0PeAHOpgSjyOaaKOIl0Odwj4WHtEjj5iv/s1600/hammer2305.jpg)
На дерев'яній скрині, в якій зберігається бойовий молот, викарбуване кредо, яке під час церемонії зачитує Головний сержант, а курс повторює за ним складаючи клятву вірності підрозділу та Батьківщині.
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgcU8zSPFsR1n41HUHb0_hls2gIhuAxs3IyQCEiOkLBQYVThxRQybSPwhxRi-WmczdDmD8c5MNho2ZiL36wfCAkYz2pb3MJHRa4isIeum0kBXiZZxekeKQbtIqtmBShwLRirEZWKXhw1b89/s1600/im_7215343cfe57f3682c2eeaf486a8e503.jpg)
Молот – новий азовський символ передачі командування – зроблено вручну відомим українським майстром. З одного боку на ньому викувано герб полку «Азов» з іншого – герб Військової школи командирів «Азов» імені полковника Євгена Коновальця.
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEj7xNraVvnOBL0prDLhugwq2tVeNKk4Hifm9QJkaglrA-m9La_EsJ_49eORnxv-oJzkEwS7IkN3AiUbDssuW9iabbkHdjqBPtgEv7h9eppmLmo1yZRnwxSX5kZATEesew-UxyBVppsF8DbJ/s1600/im_2e818d579975a6f67e1a4af5306546e3.jpg)
На рукоятці він має викарбувані слова полковника «Не ридать, а здобувать», а з іншого боку відому цитату Коновальця «У вогні перетоплюється залізо у сталь, у боротьбі перетворюється народ у націю». До нього матиме право доторкатися виключно Головний сержант, тоді як офіцери школи передають із покоління в покоління офіцерів бойовий прапор школи.
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhZBmo1g9IuRw2FnreDakP-3JlkHj7xjkkClMg-Qb5CkY41I1LH5PHWMNzQl3o1M6625sKaEahgUgqsIIPX4w01Kuos03-HpOv78GS8Er3i4C0Jq6QajN3LegoAa7NNv5_24XQfWaJcA1iP/s1600/im_1866e0a72519c4fd31000d20bf97b1ef.jpg)
Всередені на кришці скрині золота табличка, де прописані прізвище, ім'я та позивний першого Головного сержанта. Таблички будуть доповнюватися записами про кожного наступного Головного сержанта школи.
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgQefEK7Kq-Aum7B1Mhtn-XsO_2QrvRD47dp6IxnKYHzHeUB8jJpW-PZ-TfMSuXRiw0gsDzF5ydbEcT50kGo73-vUxytwTs-JqkaqdTn4OilQrFpceuG15Be8DjyIchBUoXR943Hmn16-dP/s1600/hammer.jpg)
Читати новини від Ukrainian Military Pages у Telegram
Використані джерела:
azov.press