Випробувальний центр ЗСУ завершив практичну фазу визначальних випробувань БпАК «Fly Eye»

Ukrainian Military Pages

У Державному науково-випробувальному центрі ЗC України завершили практичну фазу визначальних відомчих випробувань безпілотного авіаційного комплексу «Fly Eye».

Безпілотний комплекс «Fly Eye» розроблений польською компанією WB Electronics SA та виготовлений на чернігівському підприємстві «ЧЕЗАРА».

Випробування проводилися в польових умовах з метою підтвердження заявлених характеристик літального апарату. До заходу також залучалися військові фахівці зі складу командувань Повітряних Сил та Сухопутних військ Збройних Сил України, інших наукових установ оборонного відомства.

Ukrainian Military Pages БпАК «Fly Eye»

За словами військових науковців «Fly Eye» показав досить гарні результати з розвідки умовного «поля бою». Зокрема, БпЛА виконав завдання з виявлення різноманітних об’єктів на різних відстанях від пункту управління. При цьому «Fly Eye» мав стійке управління та передавав якісне зображення на станцію прийому.

Ukrainian Military Pages БпАК «Fly Eye» Ukrainian Military Pages БпАК «Fly Eye»

Як повідомив начальник відділу випробувань безпілотних авіаційних комплексів Державного науково-випробувального центру підполковник Юрій Камак, за підсумками випробувань військові науковці розроблять свої пропозиції щодо удосконалення літального апарату. На їхній основі керівництво Міністерства оборони прийматиме рішення про початок взяття безпілотника на озброєння та початок серійного виробництва.

Ukrainian Military Pages БпАК «Fly Eye» Ukrainian Military Pages БпАК «Fly Eye»

— Особливістю даного авіаційного комплексу є те, що безпосередньо перед здійсненням приземлення «Fly Eye» має змогу скинути корисне навантаження на парашуті, — розповів офіцер. — Надалі сам літальний апарат прямує до визначеного місця приземлення.

Ukrainian Military Pages БпАК «Fly Eye»

За інформацією WB Electronics БПЛА «Fly Eye» має пряме крило розмахом 3,6 метра та електричний двигун. У центральному відсіку фюзеляжу розташоване обладнання для ведення розвідки. Двигун дозволяє апарату розвивати швидкості від 50 до 170 кілометрів на годину, підніматися на висоту до 4 кілометрів та вести розвідку за таких навантажень протягом трьох годин. Водночас засоби зв’язку забезпечують роботу на відстані від 30 до 50 кілометрів від операторського пульту. Передача даних здійснюється в режимі реального часу.

Ukrainian Military Pages БпАК «Fly Eye» всі фото: Міністерство оборони України