Нова патронна гільза від Shell Shock Technologies може покласти край 150-річному правлінню латуні

 Shell Shock Technologies оголосила про створення нової патронної гільзи

Не так давно збройовий ринок США поповнився компанією-інноватором Shell Shock Technologies, яка сфокусувалася на розробці нової технології у виробництві збройових гільз.

Компанія оголосила про створення нової патронної гільзи, яка покладе край 150-річному правлінню латуні.

Ось що розповідають у Shell Shock Technologies (SST) про гільзи 9mm Luger NAS3 зі сплаву нікель-алюміній-нержавіючої сталі:

 • Міцніші, дешевші та вдвічі легші за латуні;
 • Більше внутрішнього простору;
 • Більше внутрішнього простору;
 • Більш стале запалення;
 • Збільшення швидкості без підвищення тиску;
 • Гільза не деформується, не потрібен триммінг;
 • Витримує більше 40 циклів переспорядження;
 • Може бути анодованою у різні кольори для набуття прикметних ознак.

Shell Shock Technologies оголосила про створення нової патронної гільзиДля NAS3 потрібні унікальна вальцювальна і формувальна матриці (зліва направо) з синтетичної напрямною, щоб виштовхувати гільзи з матриці

Почнемо з двох останніх тверджень: звісно, буде вельми зручно збирати гільзи магнітом після стрільб. Завдяки кольору можна буде відрізнити свої гільзи від гільз інших стрільців. Багато хто зі спортсменів також займаються релоадінгом, тому варто нагадати про «40 циклів» і «жодного триммінгу». Гільзи SST NAS3, можливо, найбільш значний крок у технології виробництва патронів, з тих часів як у 1870-х латунь замінила паперові патрони.

Які з тверджень виробника варто взяти до уваги? А які особливо важливі для тих, хто самостійно споряджає патрони?

Міцніші

Виробник для випробувань задіяв тиск більший за 448,1594 МПа – а це майже дорівнює стандартному тиску 7,62 NATO – гільзи NAS3 неймовірно міцні. Стандарт SAAMI для 9 мм – 241,3 МПа, для 9mm +P – 265,45 МПа. Однак не варто забувати, що короткоствольна зброя взагалі не розрахована на тиск гвинтівкових боєприпасів.

Shell Shock Technologies оголосила про створення нової патронної гільзи Денце гільзи NAS3 може бути анодоване в різні кольори

Гільзи NAS3 складаються зі стінок (нікель-нержавіюча стать) і нікельованого алюмінієвого денця. Дійсно, нержавіюча сталь менш тягуча, ніж латунь, але для тих, хто самостійно переспоряджає патрони, потрібно дати інше визначення «міцності».

Така конструкція гільзи в даному випадку стає її слабкістю. У місці з'єднання стінки гільзи сформовані у вигляді трубки, що є підпальним отвором, краї якого розвальцьовані, щоб з'єднати частини гільзи в одне ціле. Якщо при вилучені гільзи утворюється видимий просвіт між частинами гільзи, значить розвальцьовані стінки ослабли, і гільзу потрібно забракувати, щоб вона не розвалилась на частини під час пострілу або екстракції.

Що ж, життя сповнене компромісів, і крім того, що потрібні спеціальні матриці, котрі хоч і містять твердосплавні вставки, гільзи NAS3, на відміну від латунних, потребують мастила.

Дешевші

Рекомендована виробником ціна у роздріб становить $60 за 500 патронів, виходить 12¢ за штуку, зі зменшенням ціни при збільшені кількості. Онлайн моніторинг показує нам ціну від 14¢ до 17¢ за нові латунні гільзи.

Легші

Так. Гільза NAS3 важить пересічно 29.7 гран, у порівнянні з 58.8 гранами латунної гільзи того ж калібру, різниця майже в половину.

Стійкість до корозії

Shell Shock Technologies оголосила про створення нової патронної гільзи Нержавіюча сталь гільз від SST стійка до окислення

Помістивши по парі гільз у розчин солоної води на два тижні, а потім, залишивши їх на повітрі ще на два, ми порівняли гільзи між собою. Стінки гільзи NAS3 відмінно пережили експеримент, а от алюмінієве денце окислилось набагато сильніше, ніж у латунної гільзи. Твердження спростовано, але давайте подивимось правді у вічі: тест задовольнив нашу допитливість, але немає нічого спільного з реальністю, якщо звичайно ви не зберігайте патрони в солоній воді.

Внутрішній об'єм

SST стверджують, що внутрішній об'єм гільзи на два відсотки більший ніж у латунної, через форму денця. Ваги дають похибку +/- 0.1 гран, тому для точної перевірки потрібно ,буде виміряти сотню гільз NAS3, потім по сотні латунних від різних виробників (після триммінгу та завальцювання, звичайно), приблизно 400 штук, і порівняти результати. Ви зможете це зробити самостійно – все життя попереду. Виробникові так і скажемо.

Стале запалення

Тут справа у віри у внутрішній підпальний отвір, який часто для точності використовується в NRA Long-Range та змаганнях HighPower. Виробник також збільшив підпальний отвір для надійності запалення, хоча це може бути виробничою необхідністю. Незалежні ж випробування показали порівняно низьку швидкість запалення.

Shell Shock Technologies оголосила про створення нової патронної гільзи Частина стінок гільзи зроблені таким чином, щоб сформувати підпальний отвір

Збільшена швидкість без підвищення тиску

Нам не вдасться виміряти тиск без заводської апаратури, але ми можемо зробити деякі висновки із тверджень про збільшений об’єм: однаково спорядити два різних патрона і вистрілити. У законі Бойля-Маріотта йдеться про те, що більший внутрішній об'єм визначається меншим тиском, порівняно з латунною гільзою, що своєю чергою призведе до зниження швидкості. Ну а швидкість можна виміряти хронографом.

40 циклів переспорядження без триммінгу

Shell Shock Technologies оголосила про створення нової патронної гільзиВитягування гільзи унеможливлює релоадінг

Це твердження перевірити легко, але з часом. Дозвольте нам лише провести на стрільбищі достатню кількість часу (при сприятливій погоді) з цими гільзами і інструментом для релоадінгу, і ми перевіримо, чи вийдуть у нас ці 40 циклів на гільзу. Залишайтесь на нашій хвилі і незабаром дізнаєтеся результати переспорядження і показання хронографа.

А тепер давайте підведемо підсумки в форматі «за» і «проти».

За

 • Гільза не розтягується – немає потреби в триммінгу.
 • Розвальцьовування підпального отвору – підвищує точність і сталість запалення.
 • Підпальний отвір збільшено для використання капсулів без домішки свинцю.
 • Менша початкова ціна, порівняно із латунню, заощадить більше при повторному переспоряджені.
 • Кольорове маркування.
 • Більша швидкість при меншому тиску в умовах самостійного спорядження патронів.
 • Удвічі менша вага, ферромагнітність і просто фактор «крутості зовнішнього вигляду».

Проти

 • Потреба в мастилі для переспорядження, що робить процес більш довгим.
 • Пошук «ослаблених» гільз
 • Спеціальні матриці. Унікальні обтискачі і матриці, що доступні тільки від виробника гільз за ціною $99.99 за набір.
 • Нові технології. Як і у всього нового, тут у процесі використання з'являться «задирки», які потрібно згладити, до слова, поступово удосконалюючи технологію.

Так що давайте спорядимося і тоді дізнаємось, які ж задирки вимагають згладжування...

9mm Luger – дебют для SST, однак інші калібри, зокрема гвинтівкові, вже в розробці.Використані джерела:
zbroya.info