Турчинов сподівається, що Верховна Рада до канікул ухвалить альтернативу АТО

Ukrainian Military Pages

Секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр Турчинов сподівається, що найближчим часом завершать розробку закону про зміну формату антитерористичної операції на Донбасі – і парламент його оперативно розгляне.

«Я вважаю, що у нас не так багато часу для ухвалення відповідних рішень», – сказав він в інтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».

«Сподіваюся, що вже цього тижня відбудеться експертне обговорення, і після внесення президентом цього законопроекту в парламент депутати не будуть тягнути з позитивним голосуванням», – заявив секретар РНБО.

За його словами, головний акцент у цьому законопроекті буде стосуватися саме завдань держави, спрямованих на звільнення окупованих територій.

«Тобто ми не просто констатуємо факт російської окупації, а на законодавчому рівні визначаємо комплекс силових і дипломатичних кроків, які повинні забезпечити звільнення окупованих територій», – наголосив Турчинов.

Щодо ідеї створити Оперативний штаб у зоні АТО він сказав: «Це один із механізмів військового і цивільного управління в зоні військового конфлікту».

Секретар РНБО пояснив, що, згідно зі законопроектом, такий штаб створюється указом президента – і йому буде надано найширші повноваження для реалізації завдань оборони і звільнення окупованих територій, підпорядковано всі армійські і силові структури, військово-цивільні адміністрації.

«Тобто має бути одна жорстка вертикаль, яка за необхідності забезпечить і функціонування в цих областях режиму воєнного стану. Але головне – створюється правовий механізм ефективного використання Збройних сил для захисту країни від російської агресії в умовах гібридної війни, розв'язаної проти України», – наголосив Турчинов.

Він роз'яснив, що після ухвалення такого закону юридично АТО буде завершено:

«Щойно буде ухвалено цей закон, який розширює правове поле і надає повноваження, необхідні для захисту країни, не обмежені рамками закону «Про боротьбу з тероризмом», АТО в нинішньому своєму форматі буде завершено».

Напередодні Турчинов заявив, що Україні потрібно завершити антитерористичну операцію і перейти до нового формату захисту країни від гібридної війни з РФ.

Він повідомив, що «уточнений» законопроект «Про відновлення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей» подадуть президенту, а після того – до Верховної Ради.

Останнє пленарне засідання 6-ї сесії Верховної Ради 8-го скликання заплановано на 14 липня.
Техніка російських окупантів на Донбасі