![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhcdTwtG4Ory1m8vN2ULXpDeWGtdRJ50q6oSwV0QIgULkcTQsC3paCfGHZOGeaDe1Wd-_BIyS4yKfggV044LNetT-39sI8SoT-kF3hHqaKrSOKf8gz8glgkIDuTh6l6BGpTc9TkYt9fzFMa/s1600/ump-vdv1_580x250.png)
Тривають бригадні тактичні навчання з бойовою стрільбою та десантуванням особового складу 79-ї окремої десантно-штурмової та 81-ї окремої аеромобільної бригад ВДВ ЗС України.
За словами керівника навчань — командувача Високомобільних десантних військ ЗС України генерал-лейтенанта Михайла Забродського, навчання проходять у тісній взаємодії з Військово-Морськими Силами, штурмовою та військово-транспортною авіацією Повітряних Сил, армійською авіацією Сухопутних військ, підрозділами оперативного забезпечення Збройних Сил України.
— Дві бригади ВДВ діють на одному напрямку спільно та злагоджено, відпрацьовуючи найдрібніші деталі, від яких в реальному бою може залежати виконання бойового завдання, а також збереження життя та здоров’я наших хлопців, — повідомив генерал-лейтенант Михайло Забродський.
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjYjiCb-NlcUubwhg-95HJI5e_OS0A4FWnXBlUNos7X61dj4L0jVhXJj-2LmBlFLpc1cWgsccI4tcLGdTUTz1ztuNEmpXcq6it_6HKER9JieR9DHt5LSShueZt3prHHLqR0aRr_amYKGdoA/s1600/9.jpg)
Розпочалася практична фаза тактичних навчань на Миколаївщині, де десантні підрозділи з Миколаєва та Донеччини подолали річку Південний Буг за допомогою поромної переправи. Для створення умов наближених до бойових, застосовувалися засоби аерозольного маскування. На переправі була організована комендантська служба, а бойова техніка переправлялася за чітким графіком.
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEilK8EMKKScX-c5ErYdlzT2YP6vMR1cFvMZ_xOIdfqbCn6r1znk6paVV7YnZDm5SsYfzhQ58hD5uXKxCV4XTOWHlEC5fRbUMCWxgbM_8S2uNzlXe19JGcXAUUUyP5h1G3y0zaoiAOE8pVDH/s1600/33.jpg)
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiEp89qh_TarHIJoFRBUx0yGvcfeNWvckMJpLqH9I3zftYFlnmPqCPEWEtwvOLh4WBxh0zcqTktoIc902SDj-eoz8iXwTSbiQEfwyzlZeDYKEou95xOJS39hhBCpiTTQo6TO5eIodNnhxvb/s1600/35.jpg)
Для відбиття повітряного нападу противника, на переправі несли чергування зенітні ракетні комплекси. На воді патрулювали малі артилерійські катера ВМС України.
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhfeUDoziJMhe7HSNLgXz9Ue4hS1_kRTi6gwozkvitBJWsbZd3h3y5XKizf6bZ0_TEuq1YJRF3l1kZT_DNTqIz_oCOFiT0fZ0ogfvLj6ydkUIAcrQhDAnizNAgiuzo34jZyY5r0RAzCl-fb/s1600/30.jpg)
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiPxB2QIPNRWaY__NnrcRYZgLXQKB7lC1coSDfxZEQOy6Sh_C9-S5O7lgGcTp4P0zn35SFQft9WJEvX6nbhTauSWO4HagmQOaOxoZzc-bxoySF0dqE8wmuYpOkT6lKl4gadZCw0vuswhSej/s1600/8.jpg)
У тил умовного противника з літаків військово-транспортної авіації на парашутних платформах були десантовані автомобілі із зенітними установками. Відразу за ними був висаджений тактичний повітряний десант разом із вантажами з важким піхотним озброєнням та боєприпасами.
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjFLtLL9YikNLfk4jEBRhz4cST0tcRRb8oXcXVNh4LetPuiKrqcw361FHkbveje6qOjnhvyErUuBLs4RG4Ei3wzm9tuea1aDuuWGJT5VQNrA58Y_aK4PkZ0SJGBvooROq4ovtEZOrwd_dCM/s1600/20.jpg)
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiupw-4EZ_Ft8H6RwzzyLK4Qa7RxaehOc5hTTeygD3NFynW_HJGNd5zvASLkk41g05yWUcPkGuEAM0mx7rN2SO5KrQ9_VmDeTcgFiKI1g0IDobqGuPGvoA-nhEX0PpPyvCUgY-GcNnv5-nm/s1600/22.jpg)
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh6xXTO6wINP8aP-11DphpLPYM1lTOZY6CSYRF9OYSpIHLIr_SkhJWsDqlpdYpqsBhUHQbFdmEG8ZA8hT5NVhUD4ASXow3UVzkML5lyguzHPtxhjciEZm5fcj2cLqFpqqmuvG1W7pMFd2hm/s1600/25.jpg)
Забезпечивши успішні дії основних сил, десантники закріпилися на визначених рубежах і перейшли до оборони.
Після цього воїни комбінованим способом були перекинуті на Одещину. На Болградському полігоні практична фаза розпочалася із нанесення вогневого ураження штурмовою авіацією та бойовими вертольотами Мі-24. Після виведення з ладу засобів ППО противника, для захоплення та взяття під контроль важливих об’єктів висадився тактичний повітряний десант.
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjF2yGTmdgAVlVO9P1M0kX1E2e7L81AFmPGiyYDHUkcq2uIN4zk2JuSm0OTZZQo9riBCv7qK6Knq-wlZTFn1Ni_eZbjgPAFhnZP9TEYcGzpCV6jD3AKmpF-LhDI_-T4Twh2GbPzje83i4GT/s1600/36.jpg)
Згодом, форсувавши на броньованій техніці водну перешкоду, основні сили частин ВДВ відпрацювали дії в наступальному та оборонному бою.
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg-d1_IeguEoCLX4bApjB1IUaaan9wisbwX9PftLUpp8yfx_PJuzPLzA-9N4xYrdcHDIsDvU8OqjvyOmOFW3DUXzLdF1tKrpvY4C7GKmjSn47Lqf0dVDIiaGknFaYwsY6qKfBx69QRKF99w/s1600/45.jpg)
Завершилася практична фаза завантаженням десантно-штурмового підрозділу на середній десантний корабель ВМС ЗС України. Перехід морем тривав більше двадцяти годин. За цей час військові моряки разом з десантниками взяли участь у практичному занятті по боротьбі за живучість корабля. Були проведені стрільби зі стрілецької зброї та корабельного озброєння.
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhxWk08tH9r4IxlXVPR7P_RsZqKg0dmvyNvTYFJmQNwR2CXpSicrH24kSf5AkYLuCLPlZDvgHDfLK20_RHmO1oCWvD_0YBb4Ikz3YA3I5_W-k9FiNTNHpXtSXEOPu-Fcg_G1bZXMhrpyZQw/s1600/7.jpg)
Розвантажившись, підрозділ прибув на полігон «Олешківські піски». Розпочалася практична фаза із відбиття атаки умовного противника та нанесення авіаційного удару штурмовою авіацією та бойовими вертольотами, після чого десантники відпрацювали рейдові дії в тилу умовного противника.
Наступні практичні етапи бригадних тактичних навчань проходитимуть в інших регіонах України.
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgaslzGV2kLi-dgE-qFJDW4R6_NfLDRPs3uh0FEIJ3ZPtkCKvUD43CiZVNRjkA-laujNSyRj9UwiAwOI8lw1s0sigyF2qDfmxMvvHF20mUhNJs7YKPZOTzmS2OvhTknqHkq3bPkdMB3cITR/s1600/37.jpg)
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgb8AO_TTezk3KeNat-190skOYockJE9WIoRVCd0VNyEk0JvFqpEa1G0Nn3Xm97GaiR2pqZB3d86GSAiuERhWzCYDSLssdzmym-rWFq4qYTMTB-X7iw7cIisbwERTZth_no03muRU4NIFrH/s1600/38.jpg)
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEg3bHyGV_p9G4zqRpx1mAbaOuEjojBUB_HwFsSITQJ60yOIAuxfiNjJgcZfsy_PjMdv6dZkgcXfoZo1ZTWA0qDTf0SScnWmct4sS270dFB9RZufehz7jHNQc9YrYFSWIv_psXTei3EPzitT/s1600/39.jpg)
Використані джерела:
Офіційний веб-сайт Міністерства оборони України www.mil.gov.ua