«Лаптьожнику» КрАЗ-255Б — 50 років!

Ukrainian Military Pages

Півсторіччя назад — у липні 1967 року, він став на конвеєр Кременчуцького автозаводу і продержався на ньому аж до 1993 року.

За цей час було випущено 160732 автомобіля сімейства КрАЗ-255Б/Б1, із них тільки в експортно-тропічному виконанні підприємством продано за кордон понад 30 000 одиниць. А скільки шасі було експортовано в складі різних спецвиробів — знають лише архіви ВО «Автоекспорт» та засекречені управління ГКЕС СРСР. Найбільший випуск автомобілів цієї серії припав на 1978-1987 рр., коли щорічно з конвеєра сходило по 7500-8000 одиниць.

50 років – похилий вік для техніки, деякій — й десять років вже межа. Але КрАЗ-255Б йти на заслужений відпочинок не збирається. Сьогодні, через майже чверть століття після зняття з виробництва автомобілів сімейства КрАЗ-255Б, їх можна зустріти в країнах СНД, на гірських дорогах Індії, Афганістану, Ірану, в саванах, пісках і тропічних джунглях Африки тощо.

Ukrainian Military Pages фото © autokraz.com.ua

Участь у бойових діях, миротворчих місіях, ліквідації надзвичайних ситуацій, робота в екстремальних природно-кліматичних і дорожніх умовах — це минуле і теперішнє «лаптьожника».

Зараз КрАЗ-255Б продовжує нести бойову службу на «гарячому» сході країни, в основному — інженерних військах ВСУ в складі різних спецвиробів. Зведення з передової — цьому підтвердження. Одне з останніх — із прес-центру штабу АТО про те, що військові інженери встановили тимчасову понтонну переправу з підвищеною вантажопідйомністю довжиною близько 70 метрів на річці Сіверський Донець поблизу села Кримське. Завдяки КрАЗ-255Б у складі ПМП, відновлено транспортне сполучення в цьому та багатьох інших районах, де через військові дії воно обмежене або відсутнє.

Ukrainian Military Pages фото © autokraz.com.ua

Роки не старять КрАЗ-255Б. Кременчуцький всюдихід-легенда продовжує невтомно нести службу в армії та народному господарстві понад 50-ти країн світу.


ua en
Використані джерела:
Офіційний веб-сайт ПАТ «АвтоКрАЗ» www.autokraz.com.ua

довідник озброєння і військової техніки