![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgXlUOCerReFdXfK4cS7l7fGAZfzeRHZBt7ZSX4aynCkH0H0YYWAjmQWluH7McPVVuK9sNpLjnyloLvxCc3fWtjYQOuNlovY452hugk7vZpzcYWVWCIrf1DGs4d53cc-rD-qqxQ6hwY-pjb/s1600/ump-580x250.png)
Українські курсанти Інституту Військово-Морських Сил ім. Нахімова навчаються на борту американського ракетного есмінця «Дональд Кук» (DDG 75) класу «Арлі Берк» в рамках програми обміну курсантами Foreign Exchange Training of Midshipmen (FOREXTRAMID) 17.
Період тренування на борту «Дональда Кука» проходив з 1 по 12 серпня.
Програма FOREXTRAMID 17 призначена для сприяння професійному та культурному обміну між США та іноземними військово-морськими силами. В ході програми курсанти біля трьох тижнів проводять на кораблях у поході. Протягом цього часу учасники проходять підготовку та спостерігають за діями партнерів.
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhfDWbXlvcWSxRn83w9n_WRFpcs2jXxSIkW8C7ddmfl7cpOhs3KFBBKg6J1fsQJ2_ZP5x_LnVcqc1nk2nZq7NgIo-c_gFhpt_NRQxj0br4IL31VrIK8ZNfuU1CCKzgl3whzW4yCPle_N5DJ/s1600/36343706381_786187672f_k.jpg)
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEh-WTfUjKMSUfOfX9sX-bIYq9sKbtHBjwdgQNw8FIL-wFDI-4O4XiIoJUXiajngabBwVDLeVRzeWTV376BV8CdQSMkGhoEI4Mp6X7y5KpIzeaALbDP8PZTDDtlwen6Su6skKKHxlFDocpao/s1600/36435026666_212ddc8fe9_k.jpg)
Це унікальний досвід для екіпажу «Дональда Кука» та українських курсантів Військово-морського інституту, який вперше приймає участь у програмі обміну.
"Дуже захоплююче прийняти наших українських гостей на борту, під час участі у багатонаціональних навчаннях Saxon Warrior 2017", - розповів коммандер Тимоті Мур, командир корабля. "Мої моряки раді показати їм усі аспекти есмінця «Дональд Кук» і обговорити шляхи покращення взаємодії між нашими військово-морськими силами".
Українські курсанти Станіслав Воропай та Дмитро Громов спостерігали за діями команди корабля під час участі «Дональда Кука» у Saxon Warrior 2017, в тому числі на командному містку, та під час виконання вогневих вправ з п'ятидюймової гармати.
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEjXwCDPNmPerzeVzWw23_68Ilt0iFLn_MbCugU3T0kJmmU4Aa-ZbocX7L08bXrrCB5IhbpqN1oNkG4JNPkEbd7cj_n57a0qV8XgU4VYQVDDpv-jjXCVV9jqb_Cay8qotF7WHEW-m1gkkNLb/s1600/36435028366_8d82be4918_k.jpg)
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi89DdTSXarsqPIxeknrN9uyUSXp5flIWPPm_bvWxOLqokQaWZi3rZybb23X05Aey6NbROV4JKASbwLqYNXgJhyKKeRfE9XDCvcjpjjUPV7kyH_lH8tr1SvJ_yhH6M8-UKGIjSgr7HRsJAL/s1600/36343705291_da19297dd9_k.jpg)
Saxon Warrior 2017 - це авіаносна ударна група, сформована Сполученими Штатами та Великобританією. Вона зосереджена на сумісності та тренуванні ключових союзників і партнерів у повному спектрі бойових дій, демонструючи можливості колективного проектування сили з моря. Англо-американські навчання тривали з 1 по 10 серпня в прибережних водах Сполученого Королівства.
"Я гадаю, що це добра можливість допомогти у розвитку українського флоту, спостерігаючи за тим, як працюють союзники", - сказав Станіслав Воропай. "Ми можемо взяти гарні ідеї та допомогти краще удосконалити наш флот".
З постійним зростанням співпраці між Сполученими Штатами та Військово-морськими Силами України, цього річна програма обміну спирається на вже міцні відносини між двома країнами.
"Це перший раз, коли у нас були українські курсанти, які проводять стажування на американському військовому кораблі", - сказав коммандер Шон Стівенс, аташе військово-морського флоту США у Києві. "Такі стажування є типовою частиною підготовки курсантів; вони забезпечують цінний практичний досвід, який допомагає їм застосовувати знання, отримані в класі".
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhSsOigMZORHPHsK2Gg599kNH1eCaN228nwZWByAiflFVXsGEDvfqyFPJ3j33YObypzD0dqn7_ilVh-M94hj6nLGC_D9eu9c_ZF4V5EtXqlYvE3nxlgYdKJAtBIC7viujsh1yisiHs-nfGA/s1600/36435031356_0a5fe54867_k.jpg)
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEiLAVbXen4-a7-w83pVB4GIpYlIVLiqWWZiI2HH7fWFD5fTyUV-NLd3ENV65RtUwDKnz4ycH5AVrrlSCS0p9KpE-jMYprdVhgCPF28vN472Ttlm2o957b3Ph3mdW1Zd54acMglIlo3iLegG/s1600/36435032106_6961c12e45_k.jpg)
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEitVnOQwbMjwPnvn1XFqgx10dUoPJ0z3L0opWHtg688LlmWy07H3z6DfID1Upr4ZcKBmQPvBgnq0aIGiYzUXQ1VigNfE9FO_cCPUgPlytOChsnoQR_8zblkVYj1vFeSLuRGrwu1VDpXvvlc/s1600/36435029296_7b23d85fb4_k.jpg)
![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEi8lv7WiE4NthtuqmoIUo0cyqGrpcl7qpklr8N3catymYL7Q6PqJv_2d3RJ_QX1NITMW064X_FA6a0y1fCriT0wBoU7-HFf8zLvJ7kLWn9jG3PD7qz2lgGmAMhippwUuecD7S7LrT0bMpQe/s1600/36435030716_b37bc4b3c5_k.jpg)
До потрапляння на борт «Дональда Кука», обидва курсанти взяли участь в українському стажуванні, в ході якого вони вивчали на практиці свої майбутні спеціальності на українському флоті. Станіслав провів місяць на борту українського навчального катеру U541 «Сміла», працюючи у головному машинному відділенні, а Громов провів час на базі військово-морських боєприпасів, вивчаючи торпеди та міни.
"Ці навчання - це гарна можливість побачити, як працюють обидві сторони", - сказав Дмитро Громов.
Моряки на борту «Дональда Кука» працювали, без проблем інтегруючи українських курсантів у щоденні операції корабля.
"Це був дуже унікальний і цікавий досвід", сказав молодший лейтенант Кессіді Сіммондс [RJR1]. "Курсантам довелось випробувати і швидко засвоїти захоплююче і складне життя на борту військового корабля американського флоту. Це справді було чудовим досвідом для всіх на борту, і «Дональд Кук» був дуже радий прийняти їх обох!"
Після «Дональда Кука» підготовка курсантів не завершується. Станіслав і Дмитро повернуться в Україну, де разом з українськими морськими піхотинцями візьмуть участь у курсі лідерства, подібному до військової базової підготовки США, а потім ще два роки навчання у військово-морському інституті.
![ua](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgRdR1rBAHnTxXXMwvJkNcNvGDYiAvFt7VMyBi0IywVpCEK7oXKMVI0nOPCHPAQ54Dt2kq3hVJC7KKQWsEjeBf6VjADVRI5EdkQOoZW1hE9thvOYPPDu8AQV7t_fpxhdwBui_wHNx3aSbg4/s1600/2ua.png)
![en](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhzj7QrUPNppxz2ky-wAUUew_ZMFJhybhXLWpbUNvoHxoD7ONGneT40J2Xlqr69BlsrMnCajmcqJ_91spsv05baptrJy0tEzFQ5sLG_hqI_fd7zW8eqrf5FM61ewpjJi56qQqmmTaqzpiVP/s1600/2en.png)
Використані джерела:
U.S. Naval Forces Europe-Africa / U.S. 6th Fleet