Топ ОПК - 2021: Щорічний рейтинг підприємств ОПК України

останнє оновлення 07.09.21 Щорічний рейтинг українських підприємств, які виробляють продукцію (надають послуги) військового та ...

неділя, 10 вересня 2017 р.

Як українські курсанти стажувалися на борту ракетного есмінця ВМС США «Дональд Кук»

10.09.17
Ukrainian Military Pages

Разом з американськими моряками наші курсанти подолали більше тисячі морських миль у Атлантичному океані та Північному морі й мали змогу спостерігати за діями кораблів під час спільних навчань ВМС США, Великобританії та Швеції Saxon Warrior-2017

Свій перший крок на шляху до стажування на ракетному есмінці курсанти IV курсу Інституту Військово-Морських Сил Станіслав Воропай та Дмитро Громов зробили ще під час проведення тестового зрізу володіння англійською мовою та перевірки психологічних і лідерських якостей. Також бралася до уваги загальна успішність. Це дозволило курсантам стати переможцями відбору.

Раніше: Есмінець ВМС США «Дональд Кук» приймає українських курсантів

Від підйому до пізнього вечора хлопці занурювалися в корабельне життя, але вже за стандартами НАТО. Насамперед це несення вахтової служби на головному командному пункті корабля, численні тренування у складі корабельних бойових розрахунків, штурманське прокладання курсу корабля за допомогою сучасних комп’ютерних технологій.

Ukrainian Military Pages

Як розповідає Дмитро Громов, вражень від морського вишколу американських моряків у них, як кажуть, через край.

— Навчальна програма була адаптована до стандартів та вимог НАТО, а всі заняття проводилися виключно англійською мовою. Приміром, американські штурмани не використовують під час роботи паперові карти, як це роблять наші. Курс корабля, координати руху, орієнтування в морі здійснюється за допомогою відповідного програмного забезпечення. Сучасні прилади, планшет значно прискорюють цю роботу. Тобто практично всі бойові частини корабля автоматизовані, — говорить Станіслав Воропай.

Ukrainian Military Pages

Також американці продемонстрували особливості матеріальної частини корабля, зокрема його окремі агрегати та механізми, показали, як вони працюють і як їх ефективно обслуговувати.

— Якщо порівняти роботу їхнього машинного відділення з роботою нашого, то, звісно, є певні відмінності. Так от, серце «Дональда Кука», його двигун, працює, як швейцарський годинник, і його робота нагадує систему кровообігу людини. Тобто кожен механізм справно виконує свою функцію, а якщо навіть маленька деталь двигуна виходить з ладу, відразу спрацьовує сигнал оповіщення. Їхній механік знає, де сталася поломка і як швидко цю проблему вирішити. Такий принцип роботи вже закладено на нових артилерійських катерах «Бердянськ» та «Аккерман». На жаль, цього немає на інших наших кораблях, які здебільшого радянського виробництва, — каже Дмитро Громов.

Ukrainian Military Pages

На будь-якому бойовому кораблі ВМС США є так званий детектор брехні. Таку лагідну назву йому дали американські моряки. Особливість роботи «детектора» в тому, що декілька разів на рік кожен член екіпажу проходить тест на вживання наркотичних та психотропних речовин і тест на допінг-контроль. Як це відбувається на американському кораблі? Кожного тижня головний бортовий комп’ютер довільно вибирає 20 членів екіпажу. Тобто ніхто не знає, коли йому доведеться проходити тести і тому не може відповідно «підготуватися» до них. Якщо ж тестування дасть позитивний результат — цей моряк перестає бути членом екіпажу корабля.

Українських військових вразила навчально-спортивна база ракетного есмінця. До послуг особового складу корабля сучасні силові тренажери, бігові доріжки, різноманітний спортивний інвентар тощо. На наших військових кораблях, які менші за розмірами, ніж американські, теж є спортивні куточки. Тут різниця між моряками обох країн полягає, так би мовити, у ставленні до занять спортом. Моряків США фактично ніхто до них не примушує. Кожен розуміє, наскільки фізичний розвиток є важливим. Наприклад, військовик, що не зміг виконати певних вправ, отримує службове обмеження, тобто не може обіймати вищі посади. А це значна перешкода у подальшій військовій кар’єрі. Тому тут усі стараються.

Ukrainian Military Pages

— Це унікальний досвід для екіпажу «Дональда Кука» та майбутніх українських морських офіцерів, які вперше брали участь у програмі обміну курсантами. Ще ніколи ми не приймали наших українських колег на борту бойового корабля ВМС США. Мої моряки радо ознайомили їх з усіма подробицями повсякденної служби на нашому кораблі. Українські курсанти побачили, як злагоджено працюють екіпажі кораблів ВМС США, Великобританії та Швеції під час спільного навчання в морі, і на власному досвіді переконалися у важливості сумісності та ефективної взаємодії, — сказав командир ракетного есмінця «Дональд Кук» Тімоті Мур.

Наразі досягнуто домовленостей, що наступного року вже чотири курсанти Інституту ВМС візьмуть участь у стажуванні на бойових кораблях ВМС США. Ідея полягає в тому, щоб крок за кроком кожен майбутній офіцер українського військового флоту набував практичний досвід навчання на кораблях НАТО.Використані джерела: Народна армія