КБА40 – 23-мм ствол для зенітної установки

15.10.17
Ukrainian Military Pages

ДП «КБ «Артилерійське озброєння», що входить до складу ДК «Укроборонпром» на виконання програми імпортозаміщення, за власні обігові кошти розробило та опанувало виробництво стволів калібром 23-мм – КБА40 для зенітної установки ЗУ-23-2 (2А13).

Реалізація програми зі створення КБА40 потребувала від ДП «КБ «Артилерійське озброєння» освоєння нових циклів виробництва для підвищення балістичних характеристик автоматичних гармат. Зараз зброярі готуються до проведення чергового етапу випробувань, які є необхідною умовою, для прийняття на озброєння КБА40 силовими структурами України.

Ukrainian Military Pages Фото зі стенду на XIV Міжнародній спеціалізованій виставці «Зброя та безпека 2017»

КБА40 дозволить оперативно замінити аналогічні радянські стволи, які сьогодні використовуються у зенітних установках ЗУ-23-2, що зарекомендувала себе як ефективний засіб знищення як повітряних, так і наземних цілей завдяки високому темпу та дальності стрільби. В цей же час, на суміжних підприємствах-учасниках ДК «Укроборонпром» вже йдуть розробки бойових модулів з використанням стволів КБА40 для оснащення ними української бронетехніки.

Ukrainian Military Pages


Тактико-технічні характеристики
Калібр, мм:23
Число нарізів:10
Крок нарізів:690-1150
Довжина, мм:1876
Довжина із полум'ягасником, мм:2045
Маса, кг:25,8На озброєнні (використання)

КБА40 призначені замінити аналогічні радянські стволи у зенітних установках ЗУ-23-2, а також для використання у перспективних бойових модулях, що розробляються.


Читати новини від Ukrainian Military Pages у Telegram


Використані джерела:
Офіційний веб-сайт ДК «Укроборонпром»

довідник озброєння і військової техніки