Збройні Сили України уточнили порядок підготовки військ відповідно до загроз з боку Росії

Ukrainian Military Pages

Збройні Сили України уточнили порядок бойової підготовки військ та провели заходи із злагодження структур оперативного управління та систем тилового забезпечення для адекватного реагування на загрози, які з’явилися під час проведення Росією стратегічних навчань «Захід 2017», в тому числі — на території Білорусі.

На цьому у вівторок 3 жовтня у виступі перед слухачами та викладацьким складом Національного університету оборони України імені Івана Черняхівського наголосив начальник Генерального штабу — Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко.

«У період з 12 по 15 вересня проведено стратегічне командно-штабне навчання з органами військового управління, військами (силами) «Непохитна стійкість 2017», ряд інших заходів з метою адекватного реагування на загрози, пов’язані з проведенням навчання «Захід 2017». Ми завершили повний цикл оперативного планування застосування угруповань військ (сил). Практично завершено злагодження органів військового управління. У готовність до виконання завдань приведено також систему територіальної оборони», — повідомив Віктор Муженко.

За його словами, під час навчань відпрацьовано заходи з доукомплектування бойових бригад особовим складом. У серпні на навчальні збори з резервістами оперативного резерву першої черги (ОР-1) у складі п’яти бойових бригад залучалося майже 5 тис. осіб. Вже протягом вересня відбулися навчальні збори, до яких залучалися майже 7 тисяч резервістів ОР-1.

Крім того, в цей же час проведено десятиденні навчальні збори військових частин територіальної оборони у семи областях України, під час яких з оперативного резерву другої черги (ОР-2) було призвано понад 3 тисячі військовослужбовців, які пройшли тренування у складі Корпусу резерву.

«Проведення зазначених заходів протягом вересня забезпечило підготовку Збройних Сил до адекватного реагування на можливі зміни воєнно-стратегічної обстановки навколо України», — наголосив начальник Генерального штабу — Головнокомандувач ЗС України.


ua en
Використані джерела:
Офіційний веб-сайт Міністерства оборони України www.mil.gov.ua

Техніка російських окупантів на Донбасі