Уряд зняв обмеження на отримання землі учасникам АТО

уряд

Кабмін на засіданні 17 січня переглянув та конкретизував стратегію держави в частині виділення земельних ділянок учасникам АТО, забезпечивши доступ до отримання цієї пільги. Прийняті зміни набули чинності після публікації в «Урядовому кур’єрі» 23 січня.

Постановою від 17 січня 2018 р. № 18 «Про внесення змін до Стратегії удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними» закріплюється першочерговість забезпечення земельними ділянками учасників антитерористичної операції незалежно від площі земельних ділянок, право оренди на які було продано.

Нагадаємо, що раніше, постановою КМУ від 7 червня 2017 р. № 413 був встановлений паритет: безоплатно може бути передано не більше 25% від площі ділянок, реалізованих на відкритих торгах за попередній звітний період.

Як відзначив перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк, прийняття постанови №413 було спрямоване на перекриття сумнівних схем розпорядження землями державної власності. «Але побічним ефектом стало уповільнення темпів передачі землі учасникам АТО. Тому під час зустрічей з організаціями ветеранів АТО ми знайшли той формат, який би їх влаштовував, – внесення змін до цієї постанови, які б пришвидшили передачу землі», – пояснив він.