![Ukrainian Military Pages](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgt4uqyTrK0q6d-SBO8GPsOcJMdh9vzCKuL3eQPAPLODwgFpUt75ORsvKGjlAX-dYaQt7InlIIBAdwdc34hohwoeGSnn3zqJ_N7PCTjS3iY36ukFeZc5WBFDOMo1abCa9gYdW-9ESEvE4Pl/s1600/borderguard.png)
Вчора у Головному центрі підготовки особового складу ДПСУ імені генерал-майора І. Момота відбувся перший у цьому році випуск військовослужбовців, котрі виявили бажання випробувати свої сили під час курсу виживання та пройти посилений військовий вишкіл.
Всього 85 бійців з різних регіональних управлінь та окремого контрольно-пропускного пункту «Київ» попередньо подали заявки для участі у курсі. Закінчили комплекс випробувань, що тривали з 14 березня по 04 квітня, лише 37 військовослужбовців. Решта, з причин недостатньої фізичної та психологічної готовності, не дійшли до «фінішу».
Варто відмітити, що бійці проходили випробування в умовах значних коливань температур, а саме – від - 15°C до + 10°C, що значно підсилювало ефект стресо-фізичних навантажень. Зокрема, саме марш на 50 кілометрів відбувався при температурі – 15°C, місцями по коліна в снігу.
Невдовзі всі бійці, які успішно склали іспити, поповнять ряди бійців 10 окремого загону оперативного реагування Державної прикордонної служби України як у Києві, так і в нещодавно створених регіональних підрозділах спеціальних дій.
Вручити сертифікати про успішне проходження курсу прибув директор Департаменту охорони державного кордону Адміністрації Державної прикордонної служби України полковник Юрій Гресько.
«ДОЗОР – орган охорони державного кордону нової формації, бійці якого мають найвищий рівень всебічної готовності до виконання важких і специфічних завдань. Лише фізично витривалі і психологічно стійкі військовослужбовці можуть претендувати на службу даному підрозділі», — під час свого виступу зазначив директор Департаменту.
Читати новини від Ukrainian Military Pages у Telegram
![ua](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEgRdR1rBAHnTxXXMwvJkNcNvGDYiAvFt7VMyBi0IywVpCEK7oXKMVI0nOPCHPAQ54Dt2kq3hVJC7KKQWsEjeBf6VjADVRI5EdkQOoZW1hE9thvOYPPDu8AQV7t_fpxhdwBui_wHNx3aSbg4/s1600/2ua.png)
![en](https://blogger.googleusercontent.com/img/b/R29vZ2xl/AVvXsEhzj7QrUPNppxz2ky-wAUUew_ZMFJhybhXLWpbUNvoHxoD7ONGneT40J2Xlqr69BlsrMnCajmcqJ_91spsv05baptrJy0tEzFQ5sLG_hqI_fd7zW8eqrf5FM61ewpjJi56qQqmmTaqzpiVP/s1600/2en.png)
Використані джерела:
Офіційний веб-сайт Державної прикордонної служби України