Рада дозволила служити військовим, які стали інвалідами внаслідок поранень

Ukrainian Military Pages

Вчора, 5 квітня, Верховна Рада України схвалила законопроект № 6052 від 08.02.2017 щодо удосконалення окремих питань проходження громадянами військової служби. Рішення підтримали 231 народний депутат.

Серед питань служби, які врегульовані цим законом:

• підвищено граничний вік для вступу до вищих військових навчальних закладів, тепер курсантами зможуть стати громадяни до 30 років (в тому числі військовослужбовці).

Раніше діяло обмеження у 21 рік для цивільної молоді та 23 роки для військовослужбовців, резервістів та військовозобов’язаних, а для навчання на посади сержантського та старшинського складу — 30 років.

• визначено підстави звільнення з військової служби військовослужбовців з числа іноземців та осіб без громадянства, які не пройшли випробувальний строк;

• удосконалено окремі норми щодо забезпечення військовослужбовців, відряджених до державних органів, підприємств, установ, організацій та призову під час мобілізації;

• надано можливість військовослужбовцям, визнаним рішеннями військово-лікарських комісій непридатними за станом здоров’я до військової служби, продовжувати проходження служби.

Військовослужбовцям, які визнані непридатними до служби за станом здоров’я за наслідками захворювань, поранень, (травм, контузій, каліцтв), одержаних під час виконання обов’язків військової служби, що призвело до встановлення їм інвалідності, часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності надається право продовжити службу за контрактом до закінчення строку контракту з можливістю укладення нового контракту (або вступити на службу для тих хто був звільнений).

Це не стосується Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки України. А також тих хто отримав розумові, сенсорні, психологічні вади та інших захворювання, визначені Міністерством оборони України.

Перелік посад, що можуть бути заміщені такими військовослужбовцями, визначається Міністерством оборони України та іншими центральними органами виконавчої влади, які відповідно до закону здійснюють керівництво військовими формуваннями.

Відповідні зміни внесено до законів України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про військовий обов’язок і військову службу», а також до Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України.

Закон прийнято з техніко-юридичними правками та після завершення всіх технічних процедур буде направлений на підпис Президенту.


Читати новини від Ukrainian Military Pages у Telegram